איך לצאת מהמינוס?

בינינו כמה טלפונים שמקורם חסוי אתם מקבלים? לי איכשהו טלפון ממקור חסוי מתקשר עם הבנק. ומתי בדרך כלל מתקשר הבנק? אני לא זוכר מתי לאחרונה עשה את זה כדי להודיע על העלאת הריבית על הפלוס שבחשבון. סביר להניח שטלפון מהבנק קשור במינוס, ועוד יותר מכך, כנראה מדובר בחריגה מעבר למסגרת האשראי. כיום אחרי שחוקי המפקח על הבנקים השתנו ואי אפשר לחרוג מעבר למסגרת האשראי, העניין הפך לקיצוני במיוחד.

עד לפני כמה שנים גובה המינוס היה קשור בעיניים שעשיתם לפקידה או מנהל הבנק. והרבה פחות בגלל היכולות הפיננסיות שלכם. משיחה עם מנהל סניף בנק אני יודע שחוקי הפיקוח החדשים מלחיצים לא פחות את אנשי סניף הבנק שלכם.

מעבר להתנהלות מול הבנק, מינוס בבנק שהתרגלנו לחיות איתו הוא רעה חולה, ועצם קיומו עולה כל שנה אלפי שקלים למשק הבית הממוצע. אז מה עושים עם זה ואיך לצאת מהמינוס? על מה לוותר? להתקמצן? לא לצאת לבלות? לחסוך באוכל? לוותר על הכבלים? אולי לחזור ולנסוע באוטובוס?

ישנן שלוש מילות מפתח שאם תזכרו ליישם אותן לאורך זמן, השאלה איך לצאת מהמינוס תהפוך ללא רלוונטית.

המילים עליהן אני מדבר הן: ניהול, סדר עדיפויות, חלופות. כל אחת מהן היא עולם
ומלואו אבל גם בכמה עשרות מילים ניתן לתאר את התועלות שמייצגות

ניהול : מהיום בנוסף על היותכם, הורים, חברים, אחים, בני דודים, שכנים אתם גם מנהלי כספים. וכמו כל מנהל כספים אתם צריכים שתהיה לכם תוכנה כל שהיא, באמצעותה תוכלו לראות את כל המספרים. זה יכול להיות האקסל שהוא חלק מחבילת אופיס או כל תוכנה אחרת. מהיום כל מספר שנכנס או יוצא עובר בתוכנה הזאת.

מהמשכורת על כל רכיביה ועד אחרון הכרטיסים לקולנוע. אם תתמידו בהצפת הפרטים לאורך זמן, תוכלו לראות בצורה אמיתית וחותכת את המצב הפיננסי שלכם. כך תוכלו להתחיל ולקבל החלטות מושכלות שהן המפתח לאיך לצאת מהמינוס.

סדר עדיפויות: יש לכם אקסל מלא במספרים. לכל שורה יש הסבר מנומק. 350 ₪ סרוויס מתנה לשפרה מהעבודה, 570 ₪ פן במספרה (זה היה לכבוד החתונה של שפרה) 829 ₪ לחשבון הסלולר שמתנפח ועוד הרבה מספרים, הרבה הסברים, הרבה תרוצים. ורק מינוס אחד גדול. אז איך לצאת מהמינוס. אחרי שכל המספרים מול העיניים. תתחילו לשחק איתם. קחו את טבלת האקסל, תדפיסו אותה ותגזרו אותה כך שכל תיבה בטבלה תהיה גזורה בנפרד. עכשיו תתחילו לשחק עם התיבות. המטרה של המשחק היא לזהות את סדר העדיפויות האמיתי שלכם. אחרי שתצליחו לזהות את סדר העדיפויות שלכם. יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט על מה לוותר ואת מה לדחות.

חלופות: יש לכם אקסל מסודר ועכשיו גם יש לכם סדר עדיפויות, לדוגמא משכנתא ותשלום לגן בעדיפות ראשונה, חשבון נייד עדיפות שנייה וכרטיסים לקולנוע בעדיפות שלישית. נשאלת השאלה איך מקטינים את ההוצאות בתוך כל אחד מאותם רכיבים שבונים את סדר העדיפויות. כאן נכנס המושג חלופות. קחו בחשבון שכמעט לכל אחת מההוצאות, יש חלופה לעיתים בגלל הרגלים או חוסר תשומת לב אנחנו לא יודעים לזהות אותה. עכשיו שאנחנו מתמודדים עם שאלת איך לצאת מהמינוס הגיע הזמן שנבדוק את כל החלופות של כל אחת מההוצאות.

שיהיה בהצלחה

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד