מים מינרלים 

שאלת השאלות בתחום המים היא האם יש הצדקה לקנות מים מינרלים או שמא איכות מי הברז מספקת ובריאה באותה המידה. כמובן שיצרני המים ידברו בעד המים אותם הם שואבים ממעיינות או משכבת מי התהום שבקרקע. בישראל יש 4 חברות המתחרות ביניהן ועוד מספר חברות המייבאות מים מחו"ל. בין החברות המקומיות ניתן למצוא את עין גדי, מי עדן ונביעות. ברחבי העולם יש אלפי חברות ורק מעטות מהן מיוצגות ומשווקות בישראל.

הציבור הישראלי נוהג לשתות מים מינרלים למרות שמי הברז נחשבים טובים בישראל. מים מינרלים מגיעים מהטבע ומכילים מינרלים שונים החשובים לגוף האדם ולבריאותו.

מי בריאות

חברות המים מקפידות על איכות המים אך למעשה מים מינרלים מופקים ללא התערבות וללא מגע יד אדם. המים נשאבים ממעיין או משכבת מי התהום ומועברים ישירות למפעל ולבקבוקים ולכדי המים. מים אלה עשירים במינרלים וכמעט ואין בהם ריכוז חיידקים מכיוון שחיידקים אינם יכולים לחיות מתחת לאדמה בשכבות בהן המים נמצאים. המים כוללים מלחים ותרכובות בדיוק במידה לה נזקק גוף האדם ולכן שתיית המים תורמת לבריאות האדם ולהרגשת טובה ובריאה. מים מן הטבע הם ללא ספק המים המשובחים ביותר.

מהם מים מהטבע?

מים מינרלים נקיים מזיהומים מכיוון שהם נובעים ממקור מים תת קרקעי בטבע. המים מכילים מינרלים הנספחים אל המים בטבע וכך סידן, מלחים, תרכובות של גופרית ועוד מגיעים אל המים ומהווים חלק בלתי נפרד מהרכבם. הרכב המים והמינרלים שבתוכם משתנה ממקום למקום וכך גם הטעם משתנה. מי הגשמים אשר מחלחלים אל עובי האדמה סופחים אליהם מינרלים הנמצאים באדמה. המים מתנקזים בשכבה מסוימת ומשם מתחילם לזרום, נאגרים או נובעים החוצה בדמות מעיין.

הקפדה על איכות וייצור

ייצור מים הנובעים מהטבע חייב להקפיד על תקנים מחמירים המקפידים על אופן שאיבת המים, בקרת האיכות ומפעל מילוי הבקבוקים. החברות בישראל נחשבות למתקדמות ביותר והן מקפידות על התקנים הישראלים המחמירים וכן פועלות לפי תקנים בינלאומיים אחרים. אין התערבות או מגע יד אדם בתהליך הייצור ולכן המים שומרים על המרקם ועל הטעם שלהם. בשנתיים האחרונות חלו מספר מקרים בהם נתגלה זיהום או ריכוז חיידקים במים מעבר לרגיל. לאחר גילוי זיהומים אלה החליט המשרד לאיכות הסביבה לחייב את חברות המים להעביר את המים דרף נורה אולטרה סגולית על מנת למנוע היווצרות ונוכחות חיידקים במים המגיעים לבקבוק. חברות המים עורכות מעל 100 בדיקות ביקורת ביום בכדי לוודא כי המים טובעים וראויים לשתיה וכן לגלות אם יש שינויים בטיב המים ובטעמם.

לא רק בבקבוקים

מים מינרלים ניתן לקנות ברוב רשתות השיווק, תחנות דלק, חנויות מזון , מסעדות וקיוסקים. חברות המים מציעות שירות נוח בדמות ברים המגיעים עם כדי מים בשני גדלים, גדול וקטן. הלקוח מקבל שירות עד הבית ויכול באמצעות מתקן המים לשתות מים קרים בהתאם לטמפרטורה הרצויה בעיניו וכן למזוג מים פושרים או מים רותחים. מדובר על פתרון נוח למי שלא מסוגל או אינו מעוניין להיסחב עם בקבוקי מים רבים בקניות ולהעלותם הביתה. 

צריך בר מים לבית?
אנא הזן את פרטיך ונציג ייצור עימך קשר בהקדם

*שם מלא
*טלפון