קולר מים 

ניתן למצוא אותו עומד במקומות רבים בישראל, לפעמים צנוע, לפעמים במקום בולט, אבל דבר אחד בטוח, כמעט כל מקום ציבורי או בכל חברה, בית ספר, בית חולים וישיבה נמצא אותו. מתקן קולר נועד להרוות את צימאוננו ולאפשר לנו לשתות מים קרים כל ימות השנה. לא עוד כדים, לא עוד בקבוקים, ניגשים למתקן ושותים מים קרים. קולרים רבים מגיעים עם מתקן טיהור למים ובגלל הקיבולת הגדולה ומערכת הקרור אנו יכולים לשתות מים קרים, למלא בקבוקים, לשטוף פנים אך בעיקר להקפיד ולשתות, לשמור על הבריאות ולדאוג לאורח חיים בריא בו שתיית מים משחקים תפקיד מרכזי.

כל אחד יודע כמה חשוב לשתות מים, בעיקר במדינת ישראל בה חודשי הקיץ ארוכים. קולר הוא מתקן מים קרים פופולרי שנועד להרוות את צימאוננו במקומות רבים. 

מפרט טכני של מתקני שתיה

מתקן שתייה למים קרים, קולר, מורכב לרוב מגוף נירוסטה שיכול לעמוד בפגעי מזג האויר ולא להחליד. דפנות המתקן יהיו לרוב חזקות ועבות במיוחד על מנת למנוע פגיעות ושברים בעת שימוש או העברת המתקן ממקום למקום. מתקני מים עומדים חשופים בחוץ ולכן עליהם להיות חזקים ובטיחותיים לשימוש. המידות הסטנדרטיות של קולר הן 38 X 38X 100 ס"מ אך כמובן שיש מתקני מים בגדלים אחרים. הגובה חשוב כדי להעניק נוחות בעת השימוש וכן לאפשר גם לילדים להגיע למתקן וללגום מים. מתקן מים סטנדרטי מספק לרוב 30 ליטר מים קרים לשעה ויש בו יחידת קרור הפועלת באמצעות מדחס ובו גז ידידותי לסביבה . ברוב המתקנים קיים בחלק העליון לחצן הפעלה וברז פשוט ממנו ניתן ללגום. מתקנים מודרניים כוללים גם ברז מילוי שנועד למילוי מים קרים בבקבוקים.

איך בוחרים קולר מים ?

כאשר בוחרים קולר יש לשים לב למידות המתקן והתאמתו למיקום. מעבר לכך חשוב לבחור במתקן מים המגיע עם תו תקן. חשוב לבחור במתקן מים עשוי מנירוסטה אל חלד. מתקני מים חשופים לעתים לפגעי מזג אויר ולכן חשוב לבחור במתקן מים מחברה ידועה ואמינה. ניתן להתקין מתקני מים בחוץ או בחללי כניסה למשרדים ואולמות כמו אולם ספורט, כניסה לבניין משרדים ועוד. במידה ומתקן המים עומד בחוץ חשוב לשים לב כי המתקן עשוי מנירוסטה אל חלד עבה ודפנות המתקן עמידות וחזקות. מתקן מים יכול לעבוד שנים רבות אך עליו להיות עשוי מחומרי גלם טובים ולעמוד בדרישות הלקוח. יש לבדוק מה כולל תקן טיהור המים הנמצא במתקן ואיזה תחזוקה יש לבצע על מנת לקבל מים נקיים ולהימנע מעלות תחזוקה גבוהה.

קולר עם מטהר מים

רוב מתקני המים מחוברים לברז המים והמים המגיעים למתקן יעברו תהליך טיהור מהיר ואיכותי. המים עוברים דרך פילטר אשר מרכך את המים הקשים המגיעים מברז המים ובאמצעות תהליך יינון פשוט המתבצע באמצעות שרף מצע סינון שרפי ומחליף יונים מתבצע תהליך הטיהור. חשוב כי המתקן יכלול סינון אבנית וכך יוכל המתקן לשמש את האנשים לשנים רבות. טיהור המים ימנע היווצרות אבנית, סתימת צינורות המים ופתח הברז וכן ימנע היווצרות אבנית על גוף הקרור. הצטברות אבנית עלולה לגרום לסתימות ופגיעה באפקטיביות של איכות המים והקרור שלהם. 

צריך בר מים לבית?
אנא הזן את פרטיך ונציג ייצור עימך קשר בהקדם

*שם מלא
*טלפון