סינון מים 

המים בישראל נחשבים קשים ומכילים אבנית רבה. התופעה מוכרת לרבים בציבור הישראלי שנאלצים לנקות את האבנית בקומקום החשמלי וסופגים נזקים בגלל האבנית המצטברת על גוף החימום של מכונת הכביסה.

מי הברז בישראל קשים ומכילים אבנית רבה. לא פעם אנו רואים כיצד כוס מים אותה אנו ממלאים בכיור עכורה ויש בה חלקיקים רבים. אם נניח לכוס לעמוד נוכל לשים לב להצטברות החלקיקים והאבנית בתחתית הכוס. לא פלא אם כן כי רבים מחפשים מערכות סינון מים שינקו את המים מאבנית, לכלוך ומשאר המזהמים. יתרון נוסף לסינון הוא השבחת טיב המים וטעמם. מים אשר עוברים סינון מקבלים טעם טוב יותר. סינון של מים נועד לספק לנו מים נקיים ובריאים יותר וכן לשמור על הצנרת בבית ועל המכשירים בהם אנו משתמשים עם מים כמו קומקום חשמלי, מכונת כביסה, דוד חשמלי ועוד.

שלושה סוגים עיקריים של סינון

מערכות סינון מים נחלקות לשלושה סוגים עיקריים: סינון מכני, סינון על ידי פחם פעיל וסינון בקטריאלי. יש מערכות סינון פשוטות המורכבות רק מסנן אחד בעוד ערכות אחרות מורכבות משניים או שלושה סננים ולכן יאפשרו לקבל מים נקיים ואיכותיים יותר. מסנן מכני מסנן את המים מחלקיקים גדולים כמו חול, אבנית, חלודה וכדומה. סנן פחם פעיל סופח כימיקלים שונים וסופח את הכלור המשמש לחיטוי המים, סנן הפחם הפעיל מנטרל ריחות מהמים ומשביח את טעמם. סנן בקטריאלי נפוץ בקרה מערכות הסינון החדישות והוא למעשה אור אולטרה סגול, UV, וקוטל חיידקים ובקטריות במים.

אוסמוזה וסינון

מערכות הסינון משלבות לרוב בין מספר טכניקות לסינון. סינון מים יהיה אפקטיבי כאשר המים עוברים בין מספר סננים אך לא מדובר בטיהור מים מוחלט. טיהור מוחלט יכול להתקבל רק באמצעות אוסמוזה הפוכה הפועל עם ממברנה אשר מפרידה לחלוטין בין מים טהורים למי שופכין. אנשים מתלוננים לעתים על טעם מר של מים המופקים באמצעות מערכות סינון הפועלות עם שיטת אוסמוזה ההפוכה ואכן בשנים האחרונות חלה ירידה במכירת מערכות אלה.

מערכת סינון במיני בר

משפחות רבות רוכשות מיני בר המחובר לברז המים. למכשירי המיני בר מתקני סינון מתקדמים שנועדו לאפשר סינון מים  איכותי. בחלק מהמקרים תותקן מערכת הסינון מתחת לכיור המטבח בעוד במתקנים הפופולריים יגיע המתקן עם מערכת סינון הפועלת בתוך המתקן. מערכות הסינון של מתקני מיני בר ישלבו לרוב בין סנן פחם פעל וסנן עם נורה אולטרה סגולית להמתת חיידקים במים.

בחירת מערכת הסינון

השוק רווי במוצרים ובמערכות סינון מים, כאשר יש לבחור במערכת סינון לשימוש ביתי יש לשקול מהו המתקן אותו רוכשים או להתאים את מערכת הסינון למתקן הקיים בבית. חשוב לקבוע מהו התקציב ובהתאם לכך ניתן לשקול האם להתקין מערכת סינון מתחת לכיור או לקנות מתקן מים המגיע עם סינון. ניתן להתקין סננים על הברז הראשי וכך לטפל ולסנן את המים של כל הבית או להתקין סנן פנימי מתחת לכיור וליהנות רק מברז זה ממים מסוננים. חשוב לבחור בחברה אמינה ומקצועית שתוכל לספק אחריות, חלפים, ושירות בהתאם לצורך. 

צריך בר מים לבית?
אנא הזן את פרטיך ונציג ייצור עימך קשר בהקדם

*שם מלא
*טלפון