טיהור מים

מוצרים רבים ושיטות שונות קיימות בשוק וכולם מציעים לצרכן הישראלי המבולבל את המים הנקיים ביותר, הבריאים ביותר והטעימים ביותר. לעתים נדמה כי אף אחד לא אומר את כל האמת ולכן הציבור מתוסכל ומתקשה להחליט האם להמשיך ולשתות את מי הברז, לקנות מערכת לסינון וטיהור או להמשיך לקנות בסופר בקבוקי מים מינרליים. טיהור מים הוא תחום מורכב וחשוב להבין מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה או אפשרות לפני שממהרים ורוכשים מתקן זה או אחר.

מה רע במי הברז

כמעט כולם מסביב טוענים כי חייבים לטהר את המים המגיעים בברז. טענה זו חלוקה בידי המומחים אך לא פעם אנו שומעים על אזורים מסוימים בארץ בהם חובה להרתיח מים מהברז וכן אנו מודעים לבעיית המים ומצוקת הגשמים. הכנרת הולכת ומזדהמת וגם המים בכוס הפכו להיות יותר עכורים מבער. טעם הכלור מתחזק במים ולא פלא כי הצרכן ממהר למצוא פתרון. המים בברז קשים ומכילים אבנית בריכוז גבוה, זו טענה מוכחת מכיוון שאנו רואים את הצטברות האבנית בקומקום החשמלי.

הכי פשוט

המתקן הפשוט ביותר עבור טיהור מים ביתי הוא קנקן בריטה. מעבירים את המים דרך הפילטר ותוך מספר שניות מקבלים מים צלולים. קנקני מים הם פתרון יעיל אך מעט מסורבל וכמות המים אינה מספיקה כדי לבשל, להרתיח מים בקומקום ולדאוג למים קרים על השולחן למשפחה הגדולה.

להמשיך כרגיל

יש הטוענים כי אין תחליף למים המינרליים אותם קונים בבקבוקי פלסטיק. טענה זו התערערה בשנים האחרונות והמודעות לנזקי הסביבה בגלל ריבוי הבקבוקים כמו גם מחקרים מדעיים לגבי איכות המים העומדים בבקבוקי מים הביאו לשינוי בהרגלי הצריכה של הציבור.עדיין מדובר בשוק גדול ביותר אך לאט לאט מבין הציבור כי גם על איכות המים המובלים בבקבוקי פלסטיק מזהמים אין לסמוך בעיניי עצומות. אי הנוחות בסחיבת הבקבוקים, עלות הוצאת קניית המים, נפח האחסון במקרר וגורמים אחרים מביאים את הציבור לשקול חלופות.

מערכות סינון

שוק מערכות הסינון הולך ומתפתח בשנים האחרונות. טיהור מים חשוב בעיני משפחות רבות ולכן הן בוחרות להתקין מערכות כמו מיני בר, מערכת סינון תת כיורית או מערכת סינון מים מרכזית. יש מערכות זולות ופשוטות ויש מערכות יקרות בהן המים עוברים דרך מספר פילטרים. הפילטר הנפוץ הוא פחם פעיל אשר סופח כלור, מתכות וחומרים לא בריאים אחרים, יש פילטר סינון אשר מסנן את החלקיקים המזהמים ומרכך את המים באמצעות הסרת האבנית מהמים, יש נורות אולטרה סגוליות שנועדו להשמיד חיידקים לא בריאים ויש מערכות בשיטת אוסמוזה הפוכה שמביאות לתוצאות טיהור מים מוחלטות אך פוגמות באיכות המים ובטעם.

מכשירים

חברות ישראליות ומשווקים המייבאים מוצרים מחו"ל מציעים מערכות סינון או מתקני מיני בר לבית ולמשרד. מערכות אלה מתחברות לברז המים ונועדו להשביח את המים ולהפוך אותם לטעימים ובריאים יותר. מכשיר בר מים הם המתקנם אליהם מחברים כדי מים מינרליים. 

צריך בר מים לבית?
אנא הזן את פרטיך ונציג ייצור עימך קשר בהקדם

*שם מלא
*טלפון