עולם המים ואיכות המים

משק המים הישראלי נמצא בבעיה ואיכות המים נפגמת. עולם המים כולל מושגים שונים אותם כדאי להכיר על מנת לבחור בפתרון ביתי לטיהור המים כמו בר מים, מיני בר, פילטרים, מערכות סינון ועוד.

משק המים בישראל נמצא בבעיה חמורה כבר שנים רבות, כמות הגשמים הולכת וקטנה וישראל עוברת שנים קשות ומתייבשת. גם שאיבת היתר ושנים של הזנחה מטעם הממונים על עולם המים  בישראל גורם לירידה באיכות המים. לא פלא אם כן כי הממשלה משקיעה תקציבי ענק בפרסום וחינוך הציבור הישראלי בשמירה על המים ודאגה ופיתוח מודעות בנוגע לאיכות המים אותם אנו שותים. חברות רבות מציעות פתרונות משלל סוגים ומחירים לכן חשוב לבדוק היטב איזה פתרון יספק את צורכי המשפחה ובעיקר יספק מים צלולים, נקיים, בריאים וטעימים.

רשות המים של ישראל

הגוף הממונה מטעם מדינת ישראל על עולם המים שלנו נקרא רשות המים. תפקידה של הרשות לנהל, לתפעל ולפתח את משק המים בארץ. מתוקף תפקידה, אחראית רשות המים לדאוג לשימור מקורות המים הטבעיים, לפקח על צריכת המים בשוק הפרטי, בשוק המוסדי ובמגזר החקלאי, לפקח על חברות ההתפלה ועל יצרני מים וכן לפתח מקורות מים חדשים. אחרי שנים של הזנחה במשק המים החלה הרשות לפקח על יצרני המים השונים ולהוציא תקינות בנושא, לערוך בדיקות איכות, לנהל באופן מושכל את שאיבות המים וכן לעודד יזמים וחברות להיכנס לתחום של התפלת מי ים והתפתל מי שופכין וחזרתם לשימוש.

שוק מוצרים פרוע

איכות המים הירודה וטעמם של המים הנחות הביאו יצרנים ויבואנים רבים להילחם בענף ולהציע שלל פתרונות ומוצרים המיועדים ללקוחות הפרטיים. טווח המחירים עצום ומשתנה בין החברות ובין המוצרים השונים. עולם המים גועש וגם שחקנים לא מקצועיים מנסים את מזלם בשוק רווחי זה ומציעים מוצרים כמו מערכות סינון והתפלה שלעתים לא תואמים את מי הברז בישראל. מי שסובל מכך הוא הצרכן שאינו מבין במושגים הקשורים לנושא עולם המים כמו אוסמוזה, נורת UV, ממברנות, יינון וכד'. צרכנים רבים נפלו בפח בשנים האחרונות ורכשו במאות ואף באלפי שקלים מערכות סינון שאינן מתאימות למים הכבדים והקשים בישראל ורכשו מערכות מחברות שנעלמו מהמפה ולכן אין הם יכולים למצוא פילטרים להחלפה או טכנאי שירות שיתקן את המערכת היקרה.

מה צריך לעשות הצרכן

חשוב כי הצרכן ילמד מספר מושגים הבאים מתוך עולם המים. אתרים רבים באינטרנט מציעים מידע מפורט והשוואות לגבי מערכות סינון וטיהור מים וכן השוואה לטיב המים המינרלים שקונים ברשתות השיווק ולמערכות מיני בר שונות. אין למהר ולקנות מערכת סינון אלא כדאי להשקיע מעט זמן ללמוד את הנושא ולבדוק בשטח אלה מערכות הן אמינות, מהן הוצאות התחזוקה השוטפות (החלפת פילטרים, החלפת נורה אולטרה סגולית וכד') והחשוב מכל לבחור בחברה ידועה.

הטעם כן קובע

מומלץ לנסות ולטעום מים העוברים תהליכי סינון שונים ולהשוות בין חלופות רבות ככל שאשפר לפני שמזמינים מערכת סינון או מתקן מים זה או אחר לבית. אמנם אין טעם למים אך יש הבדל בין הטעמים של מים מינרלים למים שעוברים סינון שונה.

צריך בר מים לבית?
אנא הזן את פרטיך ונציג ייצור עימך קשר בהקדם

*שם מלא
*טלפון