השקעות בחו"ל

השקעה היא השקעה, ולא משנה היכן עושים אותה. אתם יכולים להשקיע בנייר ערך בארץ, או בנייר ערך בחו"ל. אתם יכולים לקנות דירה להשכרה בארץ, או שאתם יכולים לעשות את זה בחו"ל. אתם יכולים גם לפתוח עסק בארץ, או שאתם יכולים לפתוח אותו בחו"ל. הדבר היחיד שאתם צריכים לחשוב עליו הוא התשואה שההשקעה הזאת צפויה להעניק לכם. אם אתם חושבים שאתם יכולים להשיג את התשואה המתאימה לכם בהשקעות בארץ בלבד, אין שום סיבה להשקיע בחו"ל. 

מצד שני, מה זה התשואה המתאימה לכם? ייתכן מאוד שמעבר לים מחכות לכם הזדמנויות השקעה אטרקטיביות שאינכם מודעים אליהן כרגע. אולי אם תפנו לאיש מקצוע העוסק בתחום של השקעות בחו"ל הוא יוכל להמליץ לכם על מספר ערוצי השקעה מעניינים שיוכלו להעניק לכם תשואה יותר גבוהה ובתוך זמן יותר קצר מאשר ההשקעות שאתם מבצעים כרגע בארץ. השקעות זה לא עניין של גיאוגרפיה, אלא עניין של כלכלה. ההשקעה הטובה ביותר יכולה להיות פה בארץ, והיא יכולה להמתין לכם גם מעבר לים, אתם רק צריכים למצוא אותה.


איך מבצעים השקעות בחו"ל?

כאשר מדובר בהשקעה בניירות ערך בחו"ל, אין עם זה שום בעיה, ואפשר לבצע את זה גם באמצעות הבנק שלכם. הבנק יכול לבצע עבורכם פקודות רכישה ומכירה גם בארץ וגם בחו"ל. אותו דבר לגבי יועץ השקעות או בית השקעות שאתם משקיעים דרכו. כאשר מדובר בתחומי השקעה אחרים כמו נדל"ן או עסקים, כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע המתמחה בתחום של השקעות ספציפיות אלה בחו"ל. בסוג כזה של השקעות, אתם צריכים בדרך כלל קשרים עם אנשים היושבים בחו"ל, ויכולים לתת לכם מידע מפורט אודות ההשקעה, וכמובן גם לנהל ולפקח עליה עבורכם. אפשר לעשות את זה לבד, אבל זה קצת יותר מסוכן, והרבה יותר קשה. ישנם אנשים שכבר פיתחו מארג של קשרים עסקיים בחו"ל, והם יכולים לסייע לכם להצטרף לתיקי ההשקעה שלהם כך שאתם פועלים בשיתוף פעולה למען אותה מטרה בדיוק, רק במקום לעשות את זה בארץ, אתם עושים את זה בחו"ל.


למה להשקיע בחו"ל ולא בארץ?

 קודם כל, אין שום סיבה לא להשקיע בארץ. הארץ שלנו מציעה לנו הזדמנויות השקעה רבות ולא רעות בכלל, ואפשר לייצר תשואות לא רעות בכלל בארץ הקטנה שלנו. יחד עם זאת, ייתכן שאנחנו כן רוצים להכיר עולמות חדשים, לבדוק אפשרויות חדשות שיכולות לפתוח בפנינו דלתות להזדמנויות חדשות. הרעיון הוא שאין שום סיבה להגביל את פוטנציאל ההשקעה שלנו רק לגבולות הגיאוגרפיים של המדינה בה אנו חיים. כיום, כשהעולם הפך להיות כפר גלובלי אחד גדול, אין שום סיבה שהכסף שלנו לא ימצא את דרכו להזדמנויות אטרקטיביות שנמצאות בצד השני של העולם. זה לא דורש מאיתנו להעתיק את מקום מגורנו לחו"ל, זה לא דורש מאיתנו ללמוד שפה חדשה, וזה לא דורש מאיתנו למעשה כמעט שום דבר. היום, השקעות רבות מתבצעות גם בארץ וגם בחו"ל כשהכל שקוף בשבילנו, ואיננו יודעים כלל שהכסף שלנו מושקע גם במניות הנסחרות בבורסות זרות.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y