פיקדון דולרי

ישנם אפיקים רבים בהם ניתן לבחור כאשר רוצים להשקיע כסף. האפיקים השונים הם מגוונים ומציעים מסלולים עם ריביות שונות, פרקי זמן ארוכים כמו גם קצרים, תחנות יציאה ממסלול הפיקדון, סיכון גבוהה כמו גם סיכון נמוך. למי שחובב סיכונים ויכול להרשות לעצמו, ישנם מספר מכשירים פיננסים שמאפשרים לך לסחור עם הכסף, בין אם מדובר במסחר בבורסה או בפיקדון דולרי. 

בשל שלל האופציות השונות, כאשר רוצים להשקיע את הכסף השאלה ההתחלתית צריכה להיות האם אנו רוצים להשקיע את הכסף באופן מסוכן שיכול להפיק רווחים גבוהים כמו גם הפסדים. או שרוצים להשקיע את הכסף במסלול סולידי ובטוח. סוג ההשקעה תלוי גם בסכום הכסף, שכן ישנם מסלולי השקעה, כמו פיקדון מובנה, פיקדון דולרי- שדורשים סכום מינימאלי עבור השקעה.

פיקדונות בטוחים בהם מסלול ההשקעה נחשב נטול סיכון או בעל סיכון מזערי הם מסלולי הפק"מ,  פק"י, פיקדון צמוד מדד ועוד פיקדונות השומרים על ערך הקרן, וכמו כן מניבים תשואה כלשהי בתום תקופת ההשקעה. בדרך כלל מדובר על ריביות בסכומים נמוכים, אולם ניתן להיות בטוחים שסכומים אלה יתווספו לקרן המקורית שהפקדתם ויהוו תשואה עבור הכסף. במצב כזה כביכול אין הפסד, למעט העובדה שלמשך אותה תקופה מוגדרת הכסף אינו נזיל. גם לכך ישנם פתרונות וניתן לקבוע בתנאי ההסכם תחנות יציאה, שבהגיע מועד תחנת היציאה ניתן לעשות שימוש בכסף. לרוב הוספת תחנות יציאה להסכם מוריד את הריבית שהבנק מוכן לתת, היות וזה פוגע ביכולת של הבנק עצמו לעשות שימוש עם הכסף המופקד.

בניגוד למסלולי השקעה אלה, ניתן לפנות למסלולים מסוכנים יותר שבהם הסיכוי לרווח כמו גם להפסד גבוהה יותר. מסלול אחד הוא מסלול המסחר בבורסה. על ידי מנייה, מכירה של מניות ניתן להשתמש בכסף. אולם עולם הבורסה הוא עולם מורכב, שדורש ידע, ניתוחים פיננסים והשקעת זמן- לשם כך קמו חברות שונות הנקראות משקיעים מוסדיים ובתמורה לעמלת ניהול מסוימת הם משקיעים עבורכם את הכסף במניות שונות ומבצעים את כל הניתוחים של השוק הנדרשים לשם השקעה חכמה בבורסה.

אופציה נוספת היא השקעה בפיקדון דולרי. פיקדון דולרי מבטיח בסוף תקופת הפיקדון את הקרן הדולרית. המשמעות היא שיש סיכוי שלא רק שלא יהיה רווח להשקעה שלכם, אלא שתאלצו לספוג הפסד כספי כתוצאה מירידת הדולר. כלומר, מחד ניתן על ידי ניתוח נכון של השוק, השקעת מאמצים ותחזית נכונה של תנודות השוק בכלל והדולר בפרט ליהנות מרווח עבור ההשקעה שלא ניתן לעשות בפיקדונות אחרים, בטוחים וסולידיים. מאידך, ההשקעה בפיקדון דולרי גובה את המחיר של הסיכון, באופציה של הפסד כספי בעקבות ירידת שער הדולר.

על כן, כאשר באים להשקיע את הכסף באפיקים מסוכנים, אין לחשוב רק על הרווח הגלום ועל היכולת להרוויח כסף רב בזמן מועט יחסית, אלא יש לקחת בחשבון כי ניתן להפסיד את הכסף וזאת בכפוף למידת הסיכון אותה אתם מוכנים לקחת. חלק מהאנשים הנהנים מלקיחת הסיכונים, ואוהבים את המסחר בפיקדון הדולרי או בבורסה, משקיעים סכומים קטנים יחסית, כך שבמידה ויפסידו את הכסף לא יספגו פגיעה כלכלית שלא יוכלו להתאושש ממנה.

 

לקבלת הצעת פיקדון
מלא את פרטיך וקבל הצעת פיקדון בנקאי ללא כל התחייבות מצידך
שם מלא
טלפון
דוא"ל
גובה הפיקדון בש"ח
תקופת הפיקדון