פיקדון צמוד מדד

ישנן אפשרויות רבות לשימוש בכסף המצוי בבנק, אחת מהאפשרויות היא השקעה במסלולי פיקדונות, בין אם מסוכנים יותר כמו פיקדון מובנה או מסוכנים פחות כמו פיקדון צמוד מדד. 

בעידן של ימינו ישנם פתרונות פיננסים רבים עבור השאלה מה לעשות עם הכסף הנמצא בבנק. דרך אחת היא להשאיר את הכסף בחשבון העובר ושב וככה הוא נזיל ויכול לשמש את המחזיק בו לכל גחמה ושימוש שהוא. במצב כזה הכסף אינו צובר ריבית או תשואה כלשהיא. רבים מהאנשים בעיקר בשלבים המוקדמים של החיים משתמשים ככה בכסף שנמצא אצלם בבנק, וזאת היות וסכומי הכסף נמוכים מדי בכדי שישתלם להשקיע אותם באפיק השקעה פיננסי כלשהו, או שיש צורך בנזילות של הכסף, היות ולא מדובר בסכומים גבוהים המאפשרים השארת חלק מהכסף נזיל וחלק בחיסכון.

דרך נוספת להשתמש בכסף היא להפריש מדי חודש סכום מסוים לפיקדון. במצב כזה מידי חודש מופרש סכום מסוים אותו אתם קובעים מראש לחשבון פיקדון. ישנם סוגים שונים של פיקדונות, כאשר כל אחד מהם מציע תנאים שונים בהתאם לסכום הכסף, למשך הזמן ולאופציות היציאה מהפיקדון. פיקדון צמוד מדד, הינו פיקדון השומר על שווי הכסף שלכם כפי שהיה ביום ההשקעות הראשוני. הצמדת סכום הפיקדון למדד דואגת לכך שגם לאחר תקופת זמן מסוימת ערכו של הכסף יהיה זהה לערכו של הכסף בעת הפקדתו, ותנודות שוק ואינפלציה לא ישפיעו על הכסף המצוי בפיקדון. פיקדונות יכולים להות לפקדי זמן שונים, בין אם מדובר בפק"מ- פיקדון קצר מועד ובין אם מדובר בפיקדונות לתקופות בינוניות וארוכות.

ככל שתקופת הפיקדון ארוכה יותר כך יש חשיבות גדולה יותר להיות הפיקדון פיקדון צמוד מדד. פיקדון צמוד מדד, כאמור, שומר על ערך הכסף גם במצב של תנודות השוק ובכך הפיקדון שומר על הערך שלו ובעצם שומר על הכסף שלכם.

להבדיל מאפיק השקעה זה, של פיקדון צמוד מדד, ישנם אפיקים מסוכנים יותר שבהם הסיכון להפסד ורווח משמעותי יותר, מדובר במסלול השקעה כדוגמת פיקדון מובנה. פיקדון מובנה שומר על ערך הקרן, כלומר בסופו של הפיקדון סכום הכסף הראשוני אותו השקענו נשמר, אולם מדדי הריבית משתנים בכפוף לתנאי ההשקעה שלנו. תנאי ההשקעה מאפשרי סחירה בבורסות השונות בארץ ובחו"ל, כמו גם השקעה במטבעות חוץ כדוגמת האירו, הדולר, ועוד. מסלולים אלה אינם פיקדונות צמודי מדד ועל כן הסיכון כמו גם הרווח גבוהים יותר עבור המשקיעים.

הכנסת הכסף לפיקדונות, בין אם אלה פיקדונות בטוחים יותר וצמודי מדד ובין אם זה פיקדון מובנה, יכולים להתאפשר מבלי להפריש סכום מסוים מידי חודש. ניתן לצבור סכום מסוים של כסף ואז להחליט כי ברצונכם להשקיע אותו בפיקדון כלשהו. ככל שסכום השקעת הכסף גדול יותר, לרוב תתקבל ריבית גבוהה יותר על הכסף, ובכך התשואה בסיום תקופת הפיקדון תגדל.

הבנקים השונים מתחרים ביניהם עבור משיכת הלקוחות הרוצים להפקיד כספים במסלולי הפיקדונות השונים. הבנקים השונים מציעים מגוון תנאים לפיקדון צמוד מדד. ישנם בנקים שדורשים השקעה התחלתית מסוימת ואחרים רוצים השקעה גבוהה יותר, תנאי הריבית המוצעים הם שונים וכך גם משך הפיקדון המתאפשר.

בכל הנוגע להשקעה בפיקדונות, על כל סוגיהם, רצוי לבצע סקר שוק ולבדוק את ההצעות של הבנקים השונים, שכן בשל התחרות ניתן למצוא הצעות אטרקטיביות לריביות גבוהות (יחסית) ותנאים נוחים.

 

לקבלת הצעת פיקדון
מלא את פרטיך וקבל הצעת פיקדון בנקאי ללא כל התחייבות מצידך
שם מלא
טלפון
דוא"ל
גובה הפיקדון בש"ח
תקופת הפיקדון