ניהול פיננסי

ניהול פיננסי הוא ניהול של כל המקורות הפיננסיים והכלכליים שלנו. אם אנחנו אנשי עסקים בעלי נכסים רבים, בעלי נכסים מניבים ובעלי עסקים, אנחנו צריכים ניהול פיננסי על מנת להיות מעודכנים בכל מה שקורה עם הנכסים שלנו וכך נוכל להגיב בהתאם לכל התפתחות, ולעשות את הדבר הנכון. ניהול פיננסי מסייע לנו לראות נכוחה את מצבנו הכלכלי, להיות מודעים לכל ההכנסות וההוצאות שלנו, הוצאות שעשינו והוצאות שעומדות בפנינו.

כאשר יש לנו את התמונה המלאה, ואנחנו לא עוצמים את עינינו כלפיה, אנחנו יכולים להתנהל בצורה חכמה יותר, לחסוך איפה שצריך, לשחרר איפה שאפשר, ובאופן כללי לשמור על מצב כלכלי טוב ואיתן.


האם זה רק לאנשים עשירים?

התשובה היא לא. ניהול פיננסי אינו מיועד רק עבור אנשים עשירים. ניהול פיננסי הוא משהו שאנחנו עושים אותו כל יום בעצמנו, אם כי רובנו עושים את זה בצורה לא מסודרת ועל סמך הערכות ותחושות פנימיות שלנו. אנחנו יכולים להפוך את הניהול הפיננסי שלנו לעניין הרבה יותר מסודר, יותר מחושב ויותר רציונאלי. זה לא נכון להסתמך על הרגשות שלנו, על הרצונות והדאגות שלנו כשאנחנו מתעסקים בכסף. המספרים הם מספרים והרגשות שלנו לא משפיעים עליהם. המספרים לא משתנים בגלל מצב רוח טוב שלנו, או בגלל איזו תחושה שלילית שיש לנו. את המצב הפיננסי שלנו אנחנו צריכים לראות נכוחה, על גבי גיליון אלקטרוני, מלא במספרים. זה הוא בדיוק ניהול פיננסי. אפשר לעשות אותו פשוט, ואפשר לעשות אותו מורכב. אפשר לעשות אותו בדיעבד, ואפשר לעשות אותו צופה פני עתיד. כל אחד יכול לבצע את הניהול הפיננסי המתאים לו, כשהמטרה בסופו של דבר היא לבנות לעצמנו את התמונה המלאה והאמיתית ביחס למצב הכלכלי שלנו, למצב הנכסים שלנו, להוצאות ולהכנסות שלנו.


איך עושים ניהול פיננסי?

 ובכן, ניהול פיננסי הוא מקצוע בפני עצמו. אנשי מקצוע אלה מעניקים שירות לאנשי עסקים עתירי נכסים. ככל שיש לנו יותר נכסים אנחנו צריכים ניהול פיננסי יותר מקצועי ומורכב. אם אתם טייקונים בעלי הון, אתם בוודאי לא מבצעים ניהול פיננסי בעצמכם על גיליון של אקסל בבית. ישנם אנשי מקצוע המבצעים את הניהול הפיננסי הזה עבורכם. אם אתם אנשים רגילים מן השורה שפשוט רוצים להתנהל יותר נכון מבחינה כלכלית, אתם יכולים לעשות את הניהול הפיננסי שלכם בעצמכם. כדי ללמוד כיצד עושים זאת, תוכלו להיכנס לבנק שלכם ולברר לגבי הנושא. במרבית הבנקים מעבירים סדנאות והדרכות בנושא ניהול פיננסי אישי.

כמו כן, תוכלו למצוא מאמרים מקצועיים, ומדריכים מלאים, גם טקסטואליים וגם מצולמים, לגבי איך עושים ניהול פיננסי נכון. יחד עם זאת, אם אתם משקיעים כספים שלכם במספר ערוצי השקעה, כדאי גם להיעזר באיש מקצוע העוסק בתחום זה. אנשי מקצוע יכולים לסייע לכם להבין טוב יותר ונכון יותר את מצבכם, והם יכולים לתרום לכם ידע שאולי אין לכם, ויכול לסייע לכם לקבל החלטות בצורה יותר חכמה ומושכלת.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y