חיסכון פיננסי

ובכן, מן הסתם, המחשבה הראשונה שעולה לראש כששומעים את המונח חיסכון פיננסי, היא למה לקרוא לזה כך, הרי כל החסכונות הם בצורה כזאת או אחרת פיננסיים. הרי לא מדובר בחיסכון במשאבי הטבע, או בחיסכון באוויר לנשימה, אלא בחיסכון כספי, ומעצם היותו כספי הוא פיננסי. ובכן, התשובה היא כן. 

השימוש במינוח חיסכון פיננסי הוא יותר שימוש שיווקי של חברות פיננסיות המציעות שירותים פיננסיים, ומנסות למשוך לקוחות חדשים באמצעות מילים גדולות, והגדרות חדשות המרחיבות את סל השירותים שלהן לכאורה. 

חיסכון פיננסי יכול להיות שירות כולל המטפל למעשה בכל פעילות החיסכון שלכם. זה יכול להיות ניהול תיק השקעות שיש לכם, שכולל גם חסכונות בבנקים, גם קופות גמל, גם קרנות השתלמות, גם קרן פנסיה, ואולי גם השקעה במניות. למעשה, שירות של חיסכון פיננסי הוא כמו שירות של ניהול תיקי השקעה. החברה המציעה לכם שירות של חיסכון פיננסי מציעה לכם למעשה טיפול כולל בכל פעילות החיסכון שלכם.


למה זה טוב?

חברות פיננסיות הן חברות מקצועיות הנוהגות בכסף בקור רוח. חברות אלה מודעות היטב לכל המהלכים בשוק, לשינויים הקטנים בשוק שיכולים להשפיע עלינו מאוד. כאשר אנחנו חוסכים כסף באופן עצמאי בבנק, אנחנו פשוט מניחים שם את הכסף, ושמחים על כך שהוא קיים שם. אם ניתן לחברת השקעות לנהל את כספי החיסכון שלנו במסגרת שירות של חיסכון פיננסי, נוכל להיות בטוחים שהכסף שלנו לא רק יהיה שם, אלא יהיה במקום הטוב ביותר שהוא יכול להיות. כך למשל, חברת ההשקעות יכולה להחליט להעביר את החיסכון שלנו מבנק אחד לבנק אחר המציע תנאים טובים יותר לחיסכון, ובמחי מהלך אחד שאנחנו לא היינו צריכים לנקוף בו אצבע, הגדלנו את פוטנציאל הרווח שלנו על החיסכון. אם חברת ההשקעות תחשוב שהיא יכולה להעביר את כספנו לקרן פנסיה שונה, שם התנאים טובים יותר, היא תעשה זאת, ותעלה את היקף הפנסיה שלנו לגיל הפרישה.


האם כדאי להשתמש בשירות כזה?

 כרגיל, זה הכל עניין של עלות תועלת. ישנם הרבה מוצרים ושירותים שהיו יכולים לשדרג לנו מאוד את החיים, אבל אנחנו לא תמיד יכולים או רוצים להשקיע בהם כסף. כך למשל, בתים רבים היו שמחים לו מישהו היה מגיע אליהם ומנקה להם את הבית בכל שבוע, אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם לעשות את זה. אז האם זה טוב או לא טוב שירות של ניקיון הבית? ברור שזה שירות טוב, אבל רק למי שיכול לממן את זה. אם אתם יכולים לממן שירות של חיסכון פיננסי, כדאי מאוד להשקיע בזה. בסופו של דבר, ההסתברות אומרת שהרווח שתוכלו להפיק מהחסכונות שלכם יהיה גבוה באופן משמעותי לו הייתם מנהלים את החסכונות הללו בעצמכם. האם זה מתאים לכם, האם זה כדאי לכם, זה כבר עניין של יכולת. במרבית המקרים מדובר בעמלה שגובה חברת ההשקעות מכספי הקרן שלכם, ולכן זה לא עולה לכם כלום. אם על אף העמלה אתם תרוויחו יותר אז בוודאי שזה הוא שירות כדאי.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y