יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא בעל מקצוע שתפקידו הוא לנהל תיקי השקעות של לקוחות פרטיים. יועצים הם בדרך כלל בעלי מקצוע שתפקידם הוא לייעץ, לבחון את הדברים, לבצע אנליזה של נתונים, ולתת עצה, המלצה ללקוח. בפועל אין ליועץ שום אחריות על הלקוח פרט למוניטין שאותו הוא רוצה לטפח ולשמר. יועץ השקעות הוא קצת יותר מזה.

יועץ השקעות הוא לא רק אדם שאומר לך באיזו מניה להשקיע, מתי להיכנס ומתי לצאת, אלא איש מקצוע שמנהל את כספך בפועל. הלקוח נותן ליועץ ההשקעות הרשאה להשקיע את הכסף שלו בפועל, בערוצי השקעה שונים על פי מיטב שיקולו. זו היא אחריות כבדה מאוד, וכדאי שכל מי שפונה למקצוע של יועץ השקעות, יהיה גם מאוד מקצועי, וגם בעל תחושות טובות בעולם של שוק ההון, שהרי חלק גדול מהמקצוע הזה הוא גם תחושות.


מי צריך יועץ השקעות?

כל אדם שמעוניין להשקיע את כספו בשוק ההון, בערוצים שונים מסתם תכנית חסכון, צריך למעשה יועץ השקעות. אם נדייק טיפה יותר, אז לא באמת כל אדם כזה, אלא כל אדם כזה שיש לו כסף להשקיע, אבל אין לו שום מושג או שום רצון להתעסק בתחום הזה של השקעות בניירות ערך ובערוצי השקעה אחרים. אנשים כאלה, יכולים פשוט למקד את המאמץ שלהם לבחירת יועץ ההשקעות, ומרגע שמטרה זו מולאה, הם לא צריכים יותר לדאוג להשקעת הכספים שלהם, אלא מפקידים את כל העבודה בידי היועץ.


איך בוחרים יועץ השקעות?

הדרך הטובה ביותר לבחור יועץ השקעות היא באמצעות המלצות מפי אנשים שאנחנו מעריכים את דעתם בתחום, או מפי אנשים שמשקיעים כבר את כספם ומציגים תשואות טובות בזכות יועץ ההשקעות שלהם. כדאי תמיד לברר עם חברים, בני משפחה ומכרים האם הם מכירים יועץ השקעות טוב. לאחר שאנחנו מקבלים מספר שמות, צריך להיפגש עם אותם יועצים, ולבקש מהם איזשהו דו"ח על הביצועים שלהם בשנה, שלוש ואפילו חמש שנים האחרונות. ייתכן שנפגוש יועץ השקעות מאוד נחמד, שנראה מאוד אטרקטיבי, אך הדו"ח יגלה לנו דברים אחרים, וייתכנו גם מקרים הפוכים, לכן חשוב מאוד להסתכל על הנתונים שלעולם לא יכולים לשקר. כדאי גם לערוך חיפוש באינטרנט אחר שם היועץ, ולבדוק האם ישנם פוסטים או תגובות הנוגעות לו, ואיך כל אלה תורמים לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.


לימודים לקראת קריירה בתחום של ייעוץ השקעות

 יועץ השקעות יכול להיות אדם שלמד לימודי תעודה המכשירים אותו בדיוק לתפקיד הזה, או אדם שלמד תואר אקדמי רלוונטי כדוגמת כלכלה או מנהל עסקים, והחליט למקד את פעילותו בשוק העבודה דווקא בתחום זה. יחד עם זאת, ישנם יועצי השקעות שמתעסקים בתחום הזה כתחביב, ומגלים שיש להם פשוט את החוש הנכון, ואת האופי הנכון לבצע השקעות בצורה חכמה וקרה. אנשים אלה לאו דווקא צריכים לימודים כדי לעסוק בתחום, אך הם כן יצטרכו תעודת הסמכה, ולכן עליהם בכל זאת לעבור מסלול לימודים כלשהו, מינימלי ככל שיהיה.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y