השקעה במניות

השקעה במניות הוא אולי ערוץ ההשקעה הפופולארי ביותר בעולם המערבי. אפשר לחשוב על זה כך. בעבר הרחוק, היו אנשים יכולים להשקיע בבעלי חיים ואפילו בבני אדם, הם היו קונים בעלי חיים או עבדים, מפטמים אותם, מכניסים אותם לכושר, משדרגים את הערך שלהם ומוכרים אותם בשוק. היום, התקדמנו קצת, ומצאנו ערוצים קצת יותר הומניים ויותר יעילים לבצע השקעות.

השקעה במניות היא אולי הערוץ היעיל והקל ביותר. מניות משקפות למעשה נתח מחברות עסקיות. כאשר אתם מחזיקים במניה של חברה מסויימת, יש לכם למעשה שיעור בבעלות על החברה. בדרך כלל מדובר בשיעור מזערי ושולי, אך זו עדיין בעלות. כבעלי החברה אתם זכאים לקבלת דיבידנדים אם החברה בוחרת לחלק אותם. אבל מעבר לכך, המניה שלכם כעת שווה כסף. אם ערך החברה יעלה פתאום בעקבות הוצאת מוצר חדש ומצליח לשוק, הרי שגם ערך המניה שבידיכם עולה, ולכן תוכלו למכור את המניה ביותר כסף מאשר קניתם אותה, והנה לכם הרווח שלכם. זה עובד גם לצד השני, כשהחברה יורדת, אתם מפסידים מערך המניה. השקעה במניות היא הכי קרוב שיש לשוק חופשי. לכולם יש את המידע שהם צריכים לדעת לגבי המניה, הוא נגיש לכל אחד, אפשר לקבל החלטות בצורה מושכלת ואפשר לסחור בקלות רבה מאוד בנכסים.


למה זה טוב, למה זה מסוכן?

השקעה במניות היא ערוץ השקעה שזמין ונגיש עבור כל אחד. אפשר להשקיע שקל אחד, ואפשר להשקיע מיליוני שקלים. אפשר להשקיע היום, ולהפסיק להשקיע מחר, ולחזור להשקיע בעוד שבועיים. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח חשבון מסחר בניירות ערך בבנק, ומאותו רגע אפשר להשקיע בכל מניה שרוצים, כמה שרוצים, לאורך כמה זמן שרוצים. זו היא כמובן צורת עבודה מאוד נוחה, מאוד קלה ומאוד יעילה שכל אחד יכול לממש אותה. זה טוב, בגלל שזה נותן לכולנו את האפשרות לממש את היכולות האישיות שלו, לנסות את מזלו, להרוויח כסף בקלות יחסית. זה מסוכן, כי זה גם מסכן את כולנו באפשרות שנפסיד את כספנו, ובמקרים חריפים נישאר חסרי כל. הבורסה לניירות ערך היא לא קזינו, אך בהחלט ישנם אלמנטים משותפים בין השניים, ולא כדאי להיכנס למסחר בבורסה אם לא יודעים לפחות את הדברים הבסיסיים, או אם לא נעזרים באנשי מקצוע שיכולים לנהוג ביתר אחריות בכסף שלנו.


אז איך משקיעים במניות?

 אם אתם סומכים על האינטליגנציה שלכם, אם אתם מבינים איך מתנהל השוק, ואיך בוחרים מניות, או אם אתם מוכנים ללמוד את זה, אתם יכולים להשקיע במניות בצורה עצמאית לחלוטין, ללא עזרה של אף אחד. כאמור, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון מתאים בבנק שלכם, ולהתחיל לזוז. יחד עם זאת, אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים, אם זה לא התחום שלכם, ואין לכם את הזמן ללמוד את השוק כדי לקבל החלטות בצורה חכמה, כדאי להשאיר את המשימה בידי אנשי מקצוע שינהלו עבורכם את ההשקעה במניות, ואתם רק תצטרכו לעקוב אחרי הכסף שלכם מבחוץ.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y