קרנות נאמנות מומלצות

קרן נאמנות היא למעשה ערוץ השקעה מאוד פופולארי ואטרקטיבי, המאפשר לנו לאחד את כספי ההשקעה של משקיעים רבים ולהשקיע בצורה משותפת במניות ובניירות ערך אחרים. הקרן מנוהלת על ידי מנהל הקרן ואת התפקיד הזה ממלאות בדרך כלל חברות השקעה שונות כמו אקסלנס, מיטב, פסגות וכדומה. קרנות הנאמנות נבדלות זו מזו, בעיקר באופי ההשקעות שהן מתמקדות בו. 

ישנן קרנות סולידיות שמרבית המשאבים שלהן מופנים להשקעה בערוצים בטוחים יחסית כמו אג"ח חברות או אג"ח ממשלתיות, בעוד ישנן קרנות מסוכנת יותר המשקיעות את מרבית המשאבים שלהן במניות ואפילו באופציות בבורסה לניירות ערך. כל אחד בוחר את הקרן שמתאימה לאופי שלו, ולמוכנות שלו לקחת סיכון בתמורה לתשואה.


אז איזו קרן כדאי לקחת?

ובכן, זה תלוי בראש ובראשונה במטרות שלכם, ובמידת הסיכון שאתם יכולים להרשות לעצמכם. אם אתם רוצים לעשות רווח מהיר וגבוה, כדאי לכם ללכת על קרנות פחות סולידיות, המשקיעות את כספן במניות ובבורסה לניירות ערך. יחד עם זאת, בקרנות אלה ישנו סיכוי לא רע שתאבדו את כל כספכם במהירות. הסיכוי הוא גבוה, והסיכון גבוה אף יותר. מרבית האנשים בוחרים בקרנות נאמנות סולידיות שבהן הם משקיעים לאורך שנים ארוכות, ובונים את התשואה שלהם בצורה הדרגתית ואיטית, אך הרבה יותר בטוחה וסולידית.


לחפש המלצות על קרנות

אחת הדרכים הטובות ביותר לקנות כל מוצר שהוא, היא לקבל המלצה מאנשים שאנחנו סומכים על דעתם כמו למשל חברים, מכרים או בני משפחה, ואפילו אנשים זרים שמצליחים להסביר לנו את המלצתם. ערוץ נוסף יכול להיות אנשי מקצוע המתמצאים בתחום זה ומוכנים לתת לנו המלצות בחינם או בתמורה לרכישת שירותים שלהם. בשלב ראשון, כדאי כאמור להתייעץ עם אנשים קרובים, חברים לעבודה, מנהלים בעבודה, אנשים שאתם מעריכים שמשקיעים כסף בקרנות נאמנות כאלה, ואתם רוצים לשמוע מהם על ניסיונם. נסו לקבל מהם גם המלצות על קרנות טובות, וגם התראות על קרנות שלא כדאי להתקרב אליהן. שני סוגי המידע האלה יוכלו לסייע לכם בבוא העת.


המלצות באינטרנט

ערוץ מרכזי שהולך ומתפתח לקבלת המלצות הוא רשת האינטרנט. האינטרנט מספק לנו פלטפורמה לקיים דו שיח, או יותר נכון רב שיח באין ספור נושאים. באינטרנט ניתן למצוא קהילות שלמות, ופורומים העוסקים בתחום של השקעות, קרנות נאמנות, מניות, ניירות ערך וכדומה. בקהילות אלה תוכלו למצוא אנשים פרטיים המספרים לכם על חוויותיהם וניסיונם עם קרנות שונות, ושם תוכלו לקבל המלצות טובות על הזדמנויות השקעה אטרקטיביות. יחד עם זאת, שימו לב שבפורומים אלה גם מושתלים מידעים מוטעים באמצעות מתחרים בשוק, שמנסים כל אחד למשוך לקוחות אליהם ולהרחיק אותם ממתחריהם. נסו להצליב בין מידע שאתם פוגשים בפורומים האלה עם מקורות אחרים, ונסו באופן כללי לקבל תמיכה מיותר ממקור אחד לכל טיעון שאתם קוראים במקומות אלה. אחרי שתלמדו לעשות את זה, תוכלו בהחלט להשתמש בפורומים בשילוב מאמרים מקצועיים, מסדי נתונים וכתבות עיתונאיות כבסיס לקבלת המלצות גם לגבי קרנות נאמנות מומלצות, וגם לגבי הזדמנויות השקעה אטרקטיביות.

 

 

 

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y