ניהול תיקים

כשאנחנו אומרים ניהול תיקים, לאילו תיקים בדיוק אנחנו מתייחסים? זה בטח לא תיקי בית ספר, וזה אפילו לא תיקים משפטיים, אז על אילו תיקים מדובר? ובכן, ניהול תיקים הוא מקצוע בשוק ההון. תיק הוא למעשה תיק השקעות הכולל בתוכו קבוצה של ערוצי השקעה של לקוח מסויים. כך למשל, יכול להיות תיק של פלוני מורכב מ-30% השקעה באג"ח ממשלתי, 20% השקעה באג"ח חברות, 20% השקעה במניות נדל"ן ועוד 30% השקעה במניות מובילות במדד תל אביב 100. 

זה תיק השקעות. ניהול תיקים הוא למעשה מקצוע שבמסגרתו מנהל התיקים מבצע עבור לקוחותיו את כל ההשקעות, הוא מנהל אותן עבורם, הוא קונה ומוכר מניות, הוא משנה את הרכב התיק לפי מגמות השוק, והוא זה שבסוף כל תקופה צריך לתת דיווח על הביצועים של כל תיק ותיק.


מי מספק את השירות של ניהול תיקים?

ובכן, ניהול תיקים הוא שירות המסופק על ידי חברות השקעה, ברוקרים ובנקים. הבנק שלכם, המקום שבו אתם מפקידים צ'קים ומושכים מזומנים, יכול לבצע עבורכם ניהול תיק. מרבית המשקיעים משתמשים בבנקים כברוקר המבצע את הרכישה והמכירה של המניות בבורסה לניירות ערך, אך הבנק מספק גם שירות של ניהול תיקים. אם אתם רוצים מישהו שממש ינהל לכם את התיק ושיטפל לכם בכל ההשקעות מבלי התערבות כלל מצידכם, תוכלו לפנות לחברת השקעות והיא תבצע את השירות הזה בשמחה. עבור ניהול התיק שלכם, תגבה חברת ההשקעות עמלה בגובה מסויים מסך ההשקעות בתיק. כדי למצוא את החברה שהכי כדאי לכם לעבוד איתה, עליכם לבחון מספר חברות השקעות מומלצות, ולבחון את הביצועים שלהן לאורך שנים, וכן את גובה העמלה שהיא גובה מכם.


האם אפשר לעשות את זה לבד בעצמכם?

 התשובה היא כן. ישנם הרבה אנשים המשקיעים בבורסה לניירות ערך ובערוצי השקעה נוספים, שמנהלים את התיק שלהם בעצמם. היום, בעידן האינטרנט, הפך התחום של ניהול תיקים לעניין מאוד פשוט ומאוד נגיש עבור כל אחד. באמצעות האינטרנט אתם יכולים להיות מחוברים למסחר בבורסה לניירות ערך בכל רגע ורגע, לבחון את תנועות השוק, ולבצע מכירה ורכישה של מניות לפי מיטב שיקול דעתכם. היתרון שבקבלת השירות מגורם חיצוני, הוא שמדובר בגורמים מקצועיים שנוהגים בהשקעה שלכם בקור רוח, ויודעים טוב יותר מה ומתי לקנות ולמכור. השירות גם מוריד מכם את כל הצורך לעקוב אחרי תנועות השוק בכל רגע, ולהיות עירניים לנעשה בו.

כאשר אתם מקבלים שירות של ניהול תיקים מגורם חיצוני, אתם יכולים פשוט להמשיך את חייכם בידיעה שמישהו דואג לכסף שלכם. אחרי שאמרנו את זה, זה לא אומר שאתם רוצים לגמרי לשכוח ולהתעלם מההשקעה שלכם. כדאי מאוד לעקוב אחרי התשואות היומיות שלכם בתיק ההשקעות שלכם, ולבחון את ביצועי מנהל התיקים שלכם לאורך זמן. רק כך תוכלו להבטיח שהכסף שלכם אכן נמצא בידיים טובות, וכי האדם שמבצע עבורכם את העבודה של ניהול תיקים הוא איש מקצוע אמיתי שגם מעניק לכם ערך מוסף, הרבה מעבר לכך שהוא פשוט חוסך לכם עבודה.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y