מנהל תיקים

כאשר אנחנו אומרים תיקים אנו מתכוונים לתיקי השקעות. תיק השקעות הוא למעשה מכלול של ערוצי השקעה שבהם מושקע הכסף שלנו. לכל לקוח יש למעשה תיק השקעות משלו. התיק יכול למשל לכלול שיעור מסויים של מניות בבורסה לניירות ערך, שיעור מסויים של אגרות חוב ממשלתיות, שיעור מסויים של אגרות חוב של חברות, שיעור מסויים של השקעה בנדל"ן, ושיעור מסויים של השקעה בעסקים. 

סך הכל, כל ההשקעות של אותו לקוח, מרוכזות בתיק אחד, שנקרא תיק השקעות. מנהל תיקים הוא למעשה איש מקצוע המנהל את תיקי ההשקעות של הלקוחות שלו. אנשים רבים המעוניינים להשקיע את כספם בערוצים שונים, אינם רוצים או אינם יודעים כיצד לנהל את התיק, כיצד לבחון את ההשקעות מדי יום, ולשנות אותן בהתאם לתנאי השוק המשתנים. הם אינם רוצים או אינם יודעים כיצד לעקוב אחרי ביצועי התיק, ולייצר את התגובה המתאימה ביותר לכל מהלך שקורה בשוק, ולכן הם מעדיפים לתת את התיק שלהם לניהול של איש מקצוע.


מה עושה מנהל תיקים?

מנהל תיקים הוא איש מקצוע המנהל את תיקי ההשקעה של לקוחותיו. באחריות מנהל התיקים לעקוב אחרי ההשקעות של הלקוחות שלו, ולראות האם יש צורך לבצע שינויים בתיק, האם הוא מזהה השקעות אטרקטיביות שכדאי להפנות אליהן את כספי הלקוח, האם ישנן השקעות לא טובות, שכדאי למשוך מהן את הכסף, והאם ישנן הזדמנויות השקעה חדשות שכדאי לעניין בהן את הלקוח. זה הוא למעשה התפקיד של מנהל תיקים, והוא נמדד בסופו של דבר בביצועי התיק. במידה ובסוף תקופה כמו חודש, רבעון או שנה, התיק מציג ביצועים טובים, הרי שניהול התיקים התבצע בצורה טובה, ולהיפך. ישנם מנהלי תיקים בעלי מוניטין שמשקיעים יודעים שאם התיק שלהם יושב אצל אותם מנהלי תיקים, הם צפויים להשיג ביצועים טובים, ואולי אף מעבר לציפיות שלהם, וישנם מנהלי תיקים אלמוניים שפשוט עושים עבורנו את העבודה השחורה של ניהול התיק, אך קשה לסמוך עליהם שהם יעשו את הדבר הנכון, כל הזמן.


איך בוחרים מנהל תיקים?

 משקיעים נוטים לשמור על דיסקרטיות בכל הנוגע להשקעות שלהם. הם לא נוהגים לנדב מידע, ולספר לכולם על מנהל התיקים הטוב שלהם. על כן, המלצות אמיתיות תוכלו לקבל בעיקר מאנשים הקרובים אליכם מאוד ורוצים בטובתכם. אם יש לכם קרוב משפחה, או חבר טוב המנהל את השקעותיו אצל מנהל תיקים, תוכלו להתייעץ איתו ולקבל המלצות או התראות לגבי מנהלי תיקים שונים. דרך נוספת, היא פשוט להיכנס לאינטרנט ולחפש מאמרים מקצועיים, כתבות עיתונאיות, פוסטים ותגובות של אנשים פרטיים שיכולים לתת לכם מידע, קצה חוט לגבי מנהלי תיקים אטרקטיביים.

כדאי לקרוא את הכל ולקחת את כל המידע בערבון מוגבל, מכיוון שיש גם בעלי אינטרסים המפזרים מידע רב באינטרנט, אך באמצעות הצלבת מידע ממספר מקומות תוכלו לבנות תשתית טובה לקבלת החלטה. כמו כן, תמיד טוב לבחון מספרים ועובדות, ואת זה תוכלו לעשות באתרי האינטרנט של מנהל התיקים, או בהרמת טלפון למשרדו ובקשה של דו"ח הביצועים שלו בשנים האחרונות.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y