השקעות קטנות

השקעה קטנה היא כמובן עניין מאוד יחסי. עבור טייקון המחזיק בנכסים בשווי מיליארדי שקלים, השקעה קטנה יכולה להיות בגובה כמה מיליוני דולרים, אבל עבור אדם רגיל מן השורה, השקעה קטנה יכולה להיות בגובה של מאות או אלפי שקלים. השקעות קטנות מתייחסות בדרך כלל לגובה השקעות של עד מספר עשרות אלפי שקלים.

במקרים כאלה, בתי השקעות רבים אינם מנהלים תיק נפרד עבור כל לקוח קטן כזה, אלא מנהלים תיק מאוחד לכל הלקוחות. זה לא שללקוח אין תיק השקעות פרטי. יש לו תיק השקעות פרטי, בו הוא יכול לעיין ולראות בדיוק את הביצועים בתיק שלו. אבל מבחינת בית ההשקעות, העבודה הרבה יותר יעילה כאשר הוא לוקח מיליון דולר למשל ומשקיע במניה מסויימת, במקום לקחת חמשת אלפים שקלים ולקנות את המניה, ולאחר מכן לבצע עוד רכישה של אותה מניה באלפיים שקלים וכן הלאה. במקרה כזה, בית ההשקעות מאחד את כל ההשקעות הקטנות ומנהל אותן כתיק השקעות אחד.


איך זה משפיע על תפיסת ההשקעות שלנו?

ישנם אנשים המבצעים השקעות כדי להתעשר. הם מחפשים את הדרך הקלה והמהירה ביותר לעשות כמה שיותר כסף מבלי לעבוד קשה. אנשים אלה עשויים להשקיע מאות אלפי שקלים ויותר ולמעשה להפוך את פעילות ההשקעה שלהם לעיסוק העיקרי שלהם. כאשר אנחנו מדברים על השקעות גדולות, הרי שגם תשואה של אחוז יכולה לייצר לנו כמות כסף אבסולוטית משמעותית. לעומת זאת, כאשר אנחנו מדברים על השקעות קטנות, אין לנו באמת ציפיות להתעשר מזה, וידוע לנו שגם אם נזכה בג'ק פוט ונשקיע במניה שעלתה ביום אחד במאה אחוזים, הרי שעכשיו, במקום שלושת אלפים שקלים יש לנו ששת אלפים שקלים. לרוב האנשים זה לא קורה, ואם זה קורה זה קורה פעם אחת אולי במשך כל החיים, כך שלאורך מרבית תקופת ההשקעה שלושת אלפי השקלים שלנו יעלו וירדו במספר שקלים או עשרות שקלים בודדים בכל יום. השקעות קטנות מסייעות לנו לפתח תפיסה יותר סולידית להשקעות שלנו, לא לנסות לכבוש את העולם ובסוף לעמוד בסכנת נפילה מיידית. זאת הסיבה שכל משקיע מתחיל, כדאי שישקיע תחילה בהשקעות קטנות, ויפתח תפיסה נכונה ובריאה לגבי עולם ההשקעות.


האם זה מתאים לכל אחד?

 התשובה היא בהחלט כן. כספים שאתם מפנים לחיסכון המעניק לכם ריבית של אחוז אחד בשנה, תוכלו לנתב להשקעה בבורסה לניירות ערך, וליהנות מתשואות של מספר אחוזים ואפילו שיעור דו ספרתי של תשואה מדי שנה. הסיכון הוא לא גדול מאחר ומדובר בהשקעה קטנה. גם הסיכוי לא גדול, אבל זה לפחות יותר ממה שנותן הבנק. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לבנק, לפתוח חשבון למסחר בניירות ערך, ותוכלו להתחיל לבצע השקעות קטנות בבורסה בעצמכם, דרך האינטרנט. אם אתם לא רוצים להתעסק בזה, תוכלו לפנות ליועץ השקעות, או בית השקעות, ולהשקיע שם את כספכם. על אף שאתם מבצעים רק השקעות קטנות, יש עוד הרבה כמוכם, ובסופו של דבר כולכם יחד מהווים לקוח גדול מאוד עבור בית ההשקעות.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y