תוכנית חיסכון

תוכנית חיסכון נחשבת לדרך יעילה ובטוחה לחסוך כסף, משפחות רבות נוהגות לחסוך בכול חודש סכום כסף מסוים באמצעות תוכנית חיסכון למטרות עתידיות כגון: קניית רכב, לימודים לילדים, קניית דירה או כאמצעי ביטחון לתקופות לחוצות יותר.

כל תוכנית חיסכון נבדלת מראותה במספר פרמטרים: תקופת החיסכון, סכום ההפקדה החודשי והריבית שהלקוח מקבל על ההפקדות שהוא מבצע, הבנקים אשר מעדיפים כמובן שתוכניות החיסכון ייסגרו לטווחים ארוכים, מעודדים את הלקוחות לסגור את תוכנית חיסכון לתקופה ארוכה באמצעות תנאי ריבית גבוהים יותר.

 

תוכנית חיסכון היא אופציה מועדפת על ידי לקוחות רבים מכיוון שהיא אינה כרוכה בסיכון כלשהו בניגוד לאפיקי השקעה אחרים שבהם המשקיע יכול גם להפסיד כסף אם ההשקעה שלו נכשלת בתוכנית החיסכון הלקוח תמיד יקבל את הכספים שהוא הפקיד לתוכנית בתוספת ריבית כלשהי. יתרון נוסף הוא שבנקים רבים מסכימים להשתמש בתוכנית החיסכון של הלקוח כערובה או ביטחון להלוואה בהווה. כלומר אם הלווה רוצה לקבל במיידית הלוואה על סך 100,000 ₪ ויש לו תוכנית חיסכון בסכום דומה, הבנקים יסכימו לשעבד את תוכנית החיסכון של הלווה לבנק עד לפירעון הסופי של ההלוואה.

 

לפניכם על קצה המזלג מספר מסלולים של תוכניות חיסכון שונות שהבנקים מציעים:

 

תוכנית חיסכון צמודת מדד היא תוכנית חיסכון לתקופת זמן שנקבעת בין הלקוח ובין הבנק כאשר החיסכון צמוד למדד המחירים לצרכן והוא גם מקבל ריבית קבועה, קרן החיסכון במסלול זה היא מובטחת כלומר גם אם יש ירידה במדד המחירים לצרכן הקרן עצמה אינה יורדת, כפי שאמרנו קודם לכן הריבית הקבועה נקבעת על פי רוב בהתאם לתקופת הזמן שהחוסך סוגר את התוכנית.

 

תוכנית חיסכון צמודת מדד יכולה גם לשלם הכנסה חודשית, כלומר בכול חודש נכנס לחשבון הלקוח סכום הריבית על החיסכון ואילו בתום תקופת החיסכון הלקוח מקבל את קרן החיסכון כשהיא צמודה למדד.

 

תוכנית חיסכון קצרת מועד היא תוכנית לתקופת זמן של בין שבוע לשנה, תוכניות חיסכון אלו בדרך כלל אינן צמודות למדד והריבית עליהן נקבעת בהתאם להסכם שבין הלקוח לבין הבנק והן בדרך  כלל  ריביות נמוכות יותר מהריביות על התוכניות ארוכות הטווח.

 

תוכנית חיסכון צמודת מטבע חוץ הינה תוכנית חיסכון בריבית קבועה, אבל בתוכנית חיסכון זו בדרך כלל סכום הכסף צמוד לשער הדולר או מטבע חוץ אחר, כלומר עם ערך המטבע יורד, גם הקרן יורדת.

 

תוכנית חיסכון פריים היא תוכנית חיסכון לתקופת זמן קבועה מראש כאשר הקרן צמודה לריבית הפריים, התוכנית נקראת גם תוכנית חיסכון בריבית משתנה מכיוון שהריבית על תוכנית חיסכון משתנה בהתאם לשינויים בריבית של בנק ישראל הנקבעת אחת לחודש.

 

ניתן גם לבחור באופציה של תוכנית חיסכון שמתחדשת בכול יום, תוכנית חיסכון זו היא אופציה לכל אותם לקוחות הזקוקים לכסף נזיל מצד אחד ואילו מנגד הם אינם רוצים להשקיע אותו בהשקעות בעלות סיכון, הריבית על תוכנית חיסכון זו נחשבת לריבית הכי נמוכה מבין מגוון תוכניות החיסכון.

 

כפי שאמרנו קודם לכן לכול בנק יש מספר רב של מסלולים לתוכנית חיסכון, לכן כדאי לברר היטב מה היא האופציה המתאימה לכם ביותר בהתאם לתקופת הזמן שבה אתם מבקשים לחסוך את הכסף וגם בהתאם לגבוה הריבית שתקבלו בעבור תוכנית חיסכון.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y