השקעות ערך

השקעות ערך היא למעשה הגדרה לאסטרטגיית השקעות הנשענת על השקעות בחברות בעלות ערך קיים, בעלות פעילות עסקית המניבה ומייצרת ערך בזמן הנוכחי. כך למשל, יכול אדם להשקיע היום בחברת סטרט אפ, או חברה קטנה וצעירה שמפתחת מוצר מהפכני, אך עדיין אינה מייצרת ערך כלשהו לשוק, היא לא מוכרת שום דבר, ובינתיים רק צורכת משאבים. 

לעומתו, יכול אדם להשקיע בחברה גדולה ויציבה, בעלת איתנות פיננסית, שמייצרת ערך באופן רציף, ומציגה נתונים עסקיים מאוד מרשימים בכל שנה ושנה. דוגמא לכך יכולה להיות חברת טבע. אנשים רבים משקיעים במניית טבע מאחר ומדובר בחברה יציבה המייצרת ערך גבוה בפעילותה העסקית הנוכחית. אף אחד לא מצפה שהמניה של טבע תקפוץ פתאום בשלושים אחוזים, אבל אף אחד גם לא חושש מזה שהיא תצנח בשיעור דומה. לעומת זאת, אדם המשקיע בחברה קטנה וצעירה, יכול ליהנות בבוא היום מקפיצה של מאות ואלפי אחוזים בערך המניה, אך גם מסתכן בכך שיום אחד החברה תכריז על כישלון בפיתוח המוצר, סגירת החברה ואובדן כל כספי ההשקעה.


מה הייחוד של השקעות ערך?

השקעות ערך הן השקעות המבוצעות לטווח ארוך. אף אחד לא מצפה לייצר רווח או תשואה משמעותית בתוך זמן קצר של שבוע או שבועיים. אנשים שמים את כספם על מניית ערך מתוך ידיעה שהם לא הולכים לגעת בכסף הזה למשך כמה שנים טובות. הם כמובן יוכלו למשוך אותו מתי שירצו, אם יצטרכו, אבל המטרה היא להשאיר את הכסף במניה, ולתת לו לעשות את התשואה שלו לאט אבל בטוח. אם לאט, אז למה בכלל? ובכן, כשיש לנו כסף פנוי, אנחנו יכולים להחליט שאנחנו מפקידים אותו בחסכון בבנק, או בפקדון כלשהו בבנק. במקרה כזה נוכל לקבל אחוז או שני אחוז ריבית בשנה. זה לא מספיק לנו, ואנחנו רוצים יותר. במקרה כזה אנחנו יכולים לבצע השקעות ערך במניות יציבות וגדולות. מניות אלה אמנם לא יביאו לנו תשואה של שלושים אחוז בשנה, אבל הן יכולות להעניק לנו תשואה של חמישה, שישה, ואפילו עשרה אחוזים בשנה, והסיכון הוא דומה מאוד לסיכון בבנק, קצת יותר מסוכן, אבל דומה.


איך מבצעים השקעות ערך?

 אין שום דרך מיוחדת לבצע השקעות ערך. השקעות ערך מבוצעות כמו כל השקעה אחרת. אפשר לקנות מניה של חברה גדולה ומובילה בתחום שלה כמו מניית טבע, בדיוק כפי שקונים כל מניה אחרת. מה שכן, כאשר אנחנו מבצעים השקעות ערך, זה חוסך מאיתנו את הצורך לשלם עבור ניהול תיק השקעות. כאשר מדובר בהשקעות ערך, אין לנו ממש צורך לעקוב אחרי המניה בצורה יום יומית, ועל ידי איש מקצוע. אנחנו יודעים שהכסף שלנו יושב שם על המניה, ולא אמורות להיות תנודות חזקות לפה או לשם. את הפיקוח, הבקרה והמעקב אחרי המניה אנחנו יכולים בהחלט לעשות בעצמנו, ואין לנו צורך לשלם עמלה לאיש מקצוע שיעשה את זה עבורנו. זה אמנם לא משפיע על אופן ביצוע ההשקעה, אבל זה בהחלט יכול להיות שיקול לטובת השקעות ערך.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y