ביטוח מבנה לדירה

אין דבר נורא כמו איבוד הבית. מעבר לכך כי הבית אותו רכשתם הוא הפריט היקר ביותר המצוי ברשותכם, הבית הוא גם קורת גג המאפשרת לכם לגור מגורים ללא תלות בתנאי מזג האויר או טוב ליבם של משפחה וחברים, הבית משקף את מי שאתם ומכיל אינסוף זכרונות של חיים אשר בניתם בו. פוליסות ביטוח דירה כוללות שני רכיבים: פוליסות ביטוח תכולת דירה ופוליסות ביטוח מבנה לדירה.

במסגרת פוליסות ביטוח מבנה לדירה תזכו לכיסוי כספי במקרה בו תאלצו לשקם נזקים אשר נגרמו לדירה עצמה, למבנה. מעבר לקירות, רצפה תקרה דלתות וכל חלק אחר במבנה הדירה עצמו, מכסה פוליסת ביטוח מבנה לדירה אף צנרת כגון צנרת חשמל, טלפון, מים וגז אשר מהווה חלק מן המבנה וריהוט אשר הוא צמוד קרקע כגון ארונות מטבח, אסלות אמבטיות כיורים וכלים סניטריים אחרים.

ביטוח מבנה לדירה – הדברים החשובים ברכישת פוליסה

כאשר באים לרכוש פוליסת ביטוח מבנה לדירה יש להבחין בין ארבעה סעיפים שונים: גובה דמי הביטוח, גובה ההשתתפות העצמית, גובה הכיסוי המוצע והיקף הכיסוי – אילו מקרים מכוסים ואילו אינם מכוסים. ככלל, גובה דמי הביטוח עולה ככל שגובה הכיסוי עולה, היקף הכיסויים עולה וגובה דמי ההשתתפות העצמית יורדים.

פוליסות ביטוח מבנה לדירה מיועדות לא רק עבור בעלי הדירות. על פי החוק, אלא אם כן צוין במפורש בחוזה השכירות כי בעל הדירה אחראי לרכישת ביטוח דירה ובכלל זה ביטוח מבנה לדירה, האחריות על שלמות מבנה הדירה היא על שוכר הדירה. במידה ונגרמים נזקים למבנה הדירה ולא צוין בחוזה השכירות במפורש כי על בעל הדירה לכסות נזקים אלו, האחריות על תשלום עבור כיסוי שיפוץ נזקים אלו מוטלת על שוכר הדירה.

ביטוח מבנה דירה – אילו מקרי ביטוח מכוסים?

תנאי מינימום בחוק מחייבים י כיסויים מסוימים יהיו כלולים בכל פוליסות ביטוח מבנה לדירה ואלו יהיו קיימים בכל אחת מפוליסות ביטוח מבנה לדירה אשר תבחנו או תרכשו. בגלל התחרות הרבה הקיימת בין חברות הביטוח השונות, חברות ביטוח שונות הוסיפו כיסויים נוספים מעבר לאלו הקבועים בחוק. כיסויים נוספים אלו חלקם מוספים ללא תשלום נוסף כשירות, בעוד ועובר החלק האחר שלהם תתבקשו להוסיף תוספת תשלום.

הכיסויים אשר כלולים בחוק ויהיו קיימים בכל פוליסת ביטוח מבנה לדירה הם:

 • נזקי אש – נזק אשר נגרם כתוצאה משריפה. מקור האש יכול להיות בתוך הדירה כגון התפוצצות צינור גז, או חיצוני לה כגון שריפת יער סמוך.
 • פיצוץ בדירה – מדובר בפיצוץ טבעי ממקור כלשהו, לרבות צנורות גז
 • פגיעת ברק – נזקים אשר נגרמו מפגיעות ברקים, גם אם הנזק היה עקיפי כגון הברק פגע בעץ אשר נפל על הדירה
 • כלי טיס ורכב – נזקים אשר מקורם בכלי טיס או רכב : פגיעת כלי טיס או רכב בדירה, נזק אשר נגרם כתוצאה מבום על קולי, או נזק הנגרם כתוצאה מנפילת חפצים מכלי טיס
 • נזקי סערה – כל נזק אשר נגרם כתוצאה מסערה למעט דליפת מי גשם לתוך הדירה, ונזק לגדרות ושערים
 • נזקי הצפה ושטפון – נזק הנגרם לדירה כתוצאה מהצפה ממקור מים חיצוני לדירה
 • רעם ועשן – נזק הנגרם לדירה כתוצאה מרעם או עשן (כתופעות לוואי של שריפות, פיצוצים וסערות)

מעבר לכיסויים אלו אשר יהיו כלולים בכל פוליסת ביטוח מבנה לדירה קיימים כיסויים נוספים במרבית פוליסות ביטוח מבנה לדירה אשר ניתן להוסיפם בחינם או תמורת תשלום נוסף. בין כיסויים נוספים אלו ניתן למצוא:

 

 • פגיעה בזדון, פריצה, שוד – במידה ונגרמו נזקים למבנה הדירה עצמו במהלך פעולות אלו. כיסוי זה נמצא במרבית פוליסות ביטוח מבנה לדירה ללא צורך בהוספת תשלום עבורו.
 • רעידות אדמה – כיסוי זה אינו נכלל בפוליסה התיקנית ויש להקפיד על כך כי יכלל בפוליסה הנרכשת
 • נזקי צנרת – נזקי צנרת אינם מכסים על פי רב מקרים בהם הנזק נגרם כתוצאה מבלאי, פיצוץ בצנרת דירה שכנה ואף אינם מכסים את עלות המיים עצמם אשר אבדו. נקודה אליה יש לישום לב במיוחד בעת רכישת פוליסת ביטוח מבנה לדירה היא נושא השרברב. בכמה מן הפוליסות תוכלו כבעלי הדירה להזמין שרברב על פי ראות עינכם ואילו באחרות השרברב אשר ישלח לביתכם יהיה שרברב העובד מול חברת הביטוח ישירות.
 • ביטוח ערך הקרקע – כיסוי הקיים רק בחלק מן הפוליסות לביטוח מבנה דירה, חלק החשוב במיוחד עבור בעלי דירות בבניין משותף או בעלי בתים צמודי קרקע.
 • אובדן שכר דירה – במידה והדירה משמשת להשכרת והבטחת מקורות מחייה או הכנסה, אי השכרתה בגין שיפוצים אשר נערכים לאחר נזק אשר נגרם לדירה עשוי לפגוע בבעל הדירה. ניתן לרכוש כיסוי עבור אובדן שכר דירה למצבים מעין אלו.
 • שיפוצים והרחבות – ניתן לרכוש כיסוי נוסף אשר יכסה עבור ביצוע שיפוצים והרחבות בדירה
 • ביטוח צד ג' – כיסוי זה מעניק הגנה מפני תביעה כספית מבעלי דירה סמוכה אשר נפגעה כתוצאה מנזק אשר נגרם לדירה, כדוגמת צינור אשר התפוצץ בדירה והציף לא רק את הדירה עצמה אלא אף את הדירה הסמוכה או אשר אשר פרצה בדירה והתפשטה לדירה סמוכה.
 • · הוצאת פינוי הריסות
לקבלת הצעת ביטוח דירה
מלא את הפרטים הבאים וקבל הצעה אטרקטיבית ללא כל התחייבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סוג הנכס