ביטוח דירה שכורה

ביטוח דירה שכורה משרת את האינטרס של בעל הדירה ושל השוכר. הביטוח מעניק פתרון לשני הצדדים כי במקרה בו נגרם נזק למבנה הדירה או לתכולתה ניתן יהיה לקבל כיסוי מחברת הביטוח. רוב חוזי השכירות כיום הם סטנדרטיים וכוללים סעיף הנוגע לביטוח הדירה. 

חשוב לדעת כי הנושא מורכב ולכן לפני שממהרים לחתום על חוזה השכירות יש לוודא מספר פרטים חשובים כמו באחריות מי לשלם את הביטוח, האם ביטוח הדירה כולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה, האם הפוליסה כוללת סעיף שיבוב כך ששוכר הדירה לא ימצא עצמו נתבע על ידי חברת הביטוח, מי משלם השתתפות עצמית, מי נושא באחריות כלפי נזקים הנגרמים לצד שלישי ועוד. לכן, מומלץ לקרוא היטב את הפוליסה ובמידת הצורך לעדכן אותה כך שתתאים לשני הצדדים או להרחיב את הביטוח כך שגם השוכר יקבל מענה ראוי ולא רק המשכיר.


ביטוח דירה לכל דבר

ביטוח דירה שכורה הוא ביטוח דירה רגיל אשר כולל כיסויים לדירה לפי המוגדר בחוק. חשוב לדעת כי ביטוח דירה אינו כולל נזקי צנרת מכיוון שזו אחריותו של בעל הדירה ולכן אין צורך לשלם עבור סעיף זה וכמו כן, ביטוח דירה שכורה לא חייב לכלול כיסוי לרעידות אדמה. ביטוח דירה שכורה ניתן להתאמה אישית כמו ביטוח דירה רגיל ולכן ניתן להוסיף הרחבות כמו ביטוח תכולה. במידה והתכולה היא של המשכיר קרוב לוודאי כי הוא יכלול מרכיב זה בביטוח ולכן כדאי לוודא את רשימת התכולה ושוויה. במידה ועורכים שיפוץ בדירה כדאי לכלול את השינוי בביטוח ולעדכן את הביטוח בהתאם.


פיצוי נזק הנגרם לרכוש צד שלישי

חשוב לבדוק האם הביטוח עליו חותמים במסגרת חוזה השכירות כולל כיסוי נזקי רכוש צד שלישי. במידה ונגרם קצר חשמלי ופורצת שריפה הפוגעת בדירה של שכן או נגרם נזק לרכוש צד שלישי בגלל המשכיר חשוב לדעת כי חברת הביטוח תפצה את הנזקים לצד ג' אך היא עלולה לתבוע את המשכיר לפי עקרון התחלוף הקבוע בחוק. לכן, מומלץ כי הביטוח ירשם על שמו של המשכיר או ששמו של המשכיר ירשם בביטוח כבעל זיקה וכך מונעים את אפשרות התביעה מחברת הביטוח.


אחריות על פי דין

כאשר רוכשים ביטוח דירה שכורה או חותמים על חוזה שכירות הכולל התחייבות לתשלום הביטוח הרשום על שמו של המשכיר חשוב לקרוא היטב את הפוליסה ולהתאים אותה על פי דין. ישנם נזקים הנגרמים כתוצאה מבלאי ולכן יש להיזהר ולא לקחת אחריות מוגברת. המשכיר אינו אחראי על נזקי צנרת ישנה או על תיקון אריחים אשר נופלים מהקיר החיצוני או מהמרפסת כתוצאה מבלאי. חשוב לקבוע בחוזה מי יישא באחריות ההשתתפות העצמית ומומלץ להתאים את הביטוח על פי החוזה. מומלץ לפנות לעורך דין ולבקש ממנו לעבור על סעיפי החוזה ולהמליץ על שינויים הנוגעים לנושא ביטוח דירה שכורה וכך ברגע האמת לא ייאלץ השוכר לעמוד בפני תביעה מחברת הביטוח או בפני הוצאות גבוהות מיותרות ונזק כלכלי. 

 

   

לקבלת הצעת ביטוח דירה
מלא את הפרטים הבאים וקבל הצעה אטרקטיבית ללא כל התחייבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סוג הנכס