מחשבון ביטוח חובה 

כל בעל רכב בישראל חייב לדאוג לביטוח רכב חובה כמוגדר בחוק. אם בעבר נהגו חברות הביטוח לחשב תעריף אחיד, הרי בעקבות פתיחת הענף לתחרות והחלטת הממשלה לערוך רפורמה מבורכת, מחירי ביטוח חובה בארץ הוזלו וחברות הביטוח מתחרות ביניהן. ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף ונפש של נפגעים בתאונות דרכים.

car

על פי פקודת רכב מנועי נועד ביטוח חובה לכסות נזקי גוף של נוסעים המצטרפים לרכבו של המבוטח ולכיסוי הולכי רגל או נוסעים ברכב אחר שנפגעו בתאונת דרכים בה רכבו של המבוטח היה מעורב. הכיסוי הביטוחי של ביטוח חובה נועד לכסות את ההוצאות הרפואיות ולפצות את הנפגע בתאונה בגין סבל, כאב ואובדן השתכרות. הפיצוי ניתן בהתאם לתקרה הנקובה בחוק.


רפורמה בענף הביטוח לרכב

ביולי 1997 קבעה הממשלה כי יש לערוך רפורמה בענף ביטוחי הרכב מתוך מטרה לפתוח את הענף לתחרות ולהוזיל את פרמיות הביטוח לציבור בעלי הרכבים. עד יולי 1997 פעל תאגיד אבנר כמבטח משותף ראשי בענף ביטוחי החובה לרכב ובעקבות הרפורמה פחתה אחריות אבנר על התוצאות העסקיות בצורה הדרגתית עד לשנת 2003. משנת 2003 האחריות על התוצאות העסקיות הינה באחריות חברות הביטוח ובעקבות ביטוח החיוב האחיד שהיה נהוג עד שנת 2001 הוזלו הפרמיות ונוצרה תחרות בריאה בענף ביטוח חובה לרכב. מבוטח זהיר משלם פחות עבור ביטוח חובה לעומת מבוטח שאינו זהיר ומעורב בתאונות ובתביעות וכך השיגה הממשלה גם את עידוד הנהיגה הזהירה.


השוואת מחירי ביטוח חובה

מרגע פתיחת הענף לתחרות החלו חברות הביטוח לחשב את עלות הפרמיה לפי מאפייני הנהג, ומאפייני הרכב. ככל שהנהג זהיר יותר כך הוא זוכה לפרמיה נמוכה יותר. לפני חידוש או רכישת ביטוח חובה לרכב חשוב לערוך סקר שוק מקיף בין חברות הביטוח וסוכנויות הביטוח השונות. בשנים האחרונות נולדו אתרי השוות מחירי ביטוח רבים באינטרנט וניתן להשתמש בהם בקלות וזאת ללא כל התחייבות מצדו של בעל הרכב. בעל הרכב המעוניין להזמין ביטוח רכב יכול לפנות למספר חברות ביטוח וסוכני ביטוח או להשאיר פרטים באתר להשוואת מחירי ביטוח חובה וליהנות מהתחרות על כיסו. באתרים אלה ניתן למצוא מחשבון להשוואת פרמיות ביטוח חובה ומדובר באתרים נגישים וידידותיים.

 
משרד האוצר מציע מחשבון ביטוח חובה

משרד האוצר מפקח על תעריפי ביטוח חובה ולכן מציע באתר שלו מחשבון ביטוח חובה יעיל ונגיש. חברות הביטוח נוהגות לשקלל באופן שונה את נתוני הנהג והרכב ולכן כל חברה מציעה ביטוח חובה במחיר שונה. במחשבון ביטוח חובה של מדרש האוצר ניתן להזין את נתוני הנהג כמו גיל, מין, ותק נהיגה, עבר ביטוחי ומספר הרשעות תנועה וכן יש להקליד את סוג הרכב, נפח המנוע ואמצעי מיגון כמו מספר כריות אויר ברכב. בתוך מספר שניות מוצגת לגולש טבלה עם תעריפים עדכניים ורלוונטיים של ביטוח חובה מכל חברות הביטוח הפועלות בענף ביטוח חובה לרכב.   

 

 

                                                                              

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות