משרד האוצר ביטוח חובה 

כל נהג חייב לוודא כי הרכב בו הוא נוהג מבוטח לפחות בביטוח חובה. ניתן להוסיף גם את ביטוחי הרשות- ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', אך החוק בישראל מחייב רק ביטוח חובה בר תוקף. נהג אשר נתפס נוהג ברכב ללא ביטוח חובה צפוי לקבל זימון לבית משפט לתעבורה והוא עלול להיקנס בקנס כספי גבוה. תעריפי ביטוח החובה לרכב הוזלו משמעותית בשנים האחרונות ובעקבות הרפורמה שהנהיג משרד האוצר בשנת 2001 החלו חברות הביטוח להתחרות ביניהן תחת הפיקוח של המפקח על הביטוח מטעם משרד האוצר.

car

באתר של משרד האוצר ניתן לקרוא מידע שימושי רב ויש באתר מחשבון יעיל ונגיש להשוואת מחירי ביטוח חובה לרכב. לאחר מילוי טופס קצר בו מתבקש הגולש להקליד מאפיינים אישים ומאפיינים הנוגעים לרכב ניתן לקבל טבלת המפרטת את עלויות ביטוח החובה לרכב של כל חברות הביטוח הפועלות בענף.


שירות חשוב לציבור

ביולי 1997 הנהיג משרד האוצר רפורמה מקיפה בענף ביטוח החובה לרכב. הענף נפתח לתחרות ואת פירותיה קוצרים עד היום כל הנהגים בארץ. פרמיות הביטוח הוזלו בעשרות אחוזים, האחריות על התוצאות הכספיות בענף ביטוח חובה לרכב הועברה מתאגיד אבנר לחברות הביטוח והרפורמה מעודדת את ציבור הנהגים לנהוג בזהירות. נהג זהיר זוכה לפוליסה זולה משמעותית לעומת נהג שאינו נזהר ומעובר בתביעות ביטוח ו/או בהרשעות תנועה. הדרך הבטוחה להשיג ביטוח חובה זול היא לשמור על עבר ביטוחי נקי ולהימנע מעבירות תנועה. משרד האוצר מציע לציבור מחשבון ביטוח חובה יעיל ובתוך דקות ניתן לצפות בטבלה המסכמת את תעריפי ביטוח החובה של כל חברות הביטוח אשר פועלות בענף ביטוחי הרכב. כך יכול כל בעל רכב להשוות בקלות מחירים ולבחור בחברה הביטוח המתאימה לו מבחינת מחיר, שירות וניסיון.


איך לבחור חברת ביטוח?

באתר משרד האוצר ביטוח חובה ניתן לקרוא מידע חיוני בנושא ביטוח חובה לרכב. האתר מציע מילון מונחים והסבר תמציתי אודות הרפורמה שהונהגה בענף ביטוחי הרכב. משרד האוצר מציע טיפים לבחירה נבונה של חברת ביטוח ומבקש מציבור בעלי הרכב לשים לב לגובה פרמיית הביטוח שכל חברת ביטוח מציעה, לתת דגש על ניסיון עם חברת הביטוח שיש לבעל הרכב, לברר מהם תנאי התשלום שחברת הביטוח מציעה לרוכשי ביטוח רכב חובה ולברר אודות חברת הביטוח לפני שממהרים להזמין ביטוח זול. ישנם מקרים רבים של תביעות כנגד חברות ביטוח ולכן חשוב כי כל בעל רכב ישים לב לנושא מדיניות ניהול התביעות של חברות הביטוח השונות ויבחר בהתאם.


השווה בין תוצאות המחשבון להצעה מחברת הביטוח

 התעריפים אשר מוצגים על ידי המחשבון המופיע באתר של משרד האוצר הם התעריפים המאושרים לחברות הביטוח. במידה וחברת ביטוח מציעה ללקוח תעריף יקר יותר מהתעריף המוצג באתר מומלץ לפנות ליחידה לפניות הציבור ולדווח על כך. האתר של משרד האוצר נועד לשרת את הציבור והוא מסייע בבחירת חברת הביטוח המתאימה ביותר לבעל הרכב. 

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות