רייידרים לפוליסת ביטוח רכב

ביטוח רכב הינו מצרך חיוני שנועד להגן על בעליו ולכסותו בפני מצבים שונים. תחילה קיים ביטוח החובה שמהווה דרישה מחייבת של החוק, ומעניק רק כיסוי בסיס עבור נזקי גוף לנהג, לנוסעי הרכב ולהולכי רגל שנפגעו ממנו עקב תאונת דרכים. מעבר לכך, קיימים ביטוחים בסיסיים נוספים שאינם בגדר חובה, הכוללים ביטוח צד ג' שמכסה נזקי רכוש לצד שלישי שנפגע על ידי רכב המבוטח, וביטוח מקיף המציע עוד מגוון אפשרויות כיסוי. ואולם, מבוטחים רבים בימינו מוצאים כי ביטוחי הבסיס הללו אינו מספקים, ושהם זקוקים לכיסויים ולהגנות נוספות. למען מטרה זו מוצעות כיום בענף הביטוח תוספות של כיסויים והטבות, המכונות ריידרים.

car

מהם ריידרים?

ריידרים הינם כיסויים והטבות מסוגים שונים הניתנים כתוספת לפוליסות ביטוחי בסיס לרכבים. מדובר במגוון רחב של תוספות והטבות המשתנות בין חברות הביטוח, החל בביטוח גרירה, דרך ביטוח רדיו והחלפת גלגלים, ועד לביטוח רכב חילופי. הריידרים מסופקים לרוב כתוספת תשלום לפוליסת הביטוח, וזאת בהתאם לתנאים שחברת הביטוח והפוליסה מציבות. יחד עם זאת, לעיתים אחדים מהריידרים מוצעים למבוטחים כמתנה ללא תשלום או עלויות נוספות.

 

סוגי ריידרים שכיחים וחשובים

כאמור, ענף הביטוח מציע מגוון גדול של ריידרים עבור ביטוח הרכב, חלקם אלמנטאריים ביותר להתנהלות תקינה של בעלי הביטוח. על הריידרים השכיחים והחשובים יותר נמנים:

·         רכב חלופי – האפשרות לקבל רכב חלופי ניתנת במרבית פוליסות ביטוח הרכב, ומסופקת בדרך כלל רק עבור מקרים של השבתת רכב מלאה במוסך בגין פגיעת טוטאל-לוס. כמו כן, רכב חלופי יסופק במקרים של גניבת רכב שלא קרתה בגין רשלנות המבוטח. יש לציין כי במקרים בודדים של אובדן רכב מוחלט, תתאפשר גם קבלת הרכב החילופי באופן קבוע ולצמיתות. 

·         שירותי גרירה-  ניתנים במסגרת ביטוח צד ג' או ביטוח רכב מקיף. במרבית המקרים, שירות זה ניתן ללא הגבלה למעט כשיש צורך לגרור את הרכב בשל תקלה נשנית שלא טופלה או תוקנה כראוי. בנוסף, בטרם הגרירה יבדוק צוות הגרירה שהרכב אכן אינו מתניע. יש לציין כי חלק מחברות הביטוח מציעות כיום גם שירותי גרירה עבור רכבים מסחריים, מיניבוסים ומשאיות קטנות. מעבר לכך, ניתן בימינו גם להרחיב ריידר שירותי גרירה, בין היתר עבור כיסוי עלויות מונית לנוסעי הרכב, או מתן עדיפות במועד הגעת רכב הגרר.

·         כיסוי הוצאות משפט – נהיגה ברכב מובילה לא פעם לביצוע עבירות תנועה, שכרוכות בהליכים ואף בתביעות פליליות כנגד הנהג. הליכים אלו עלולים להיות סבוכים וארוכים במידה שהם מערבים נפגעים ברכוש או בנפש. ריידר כיסוי הוצאות משפט ניתן לרוב בביטוח מקיף ולעיתים גם בביטוח צד ג', ונועד לכסות את הוצאות בית המשפט שאינן קנסות בסכומים קטנים. בדרך הכלל הסכום מוגבל ל- 20 אלף ₪, ולרוב כולל גם השתתפות עצמית סמלית של המבוטח. 

 

אפשרויות נוספות של ריידרים בביטוח רכב

מלבד הריידרים השכיחים יותר, קיים עוד מספר לא מבוטל של ריידרים אחרים הכוללים בין היתר:

·         ביטוח רדיו – כיסוי הניתן עקב גניבת מערכות שמע, ומסופק רק לאחר הגשת תלונה במשטרה. מדובר בריידר כדאי למחזיקים במערכת שמע יקרה ומושקעת, כאשר גובה  הכיסוי נקבע בהתאם להערכת שווייה של המערכת.

·         ביטוח פריטים מיוחדים – מכסה מגוון סוגי מכשירי אלקטרוניים, תוספות ואבזרים מיוחדים ברכב. הביטוח כולל בין היתר מערכות שמע, מסכי מגע, טלוויזיות, וגלגלים יקרים ומיוחדים, אך יש לשים לב אילו מכשירים ואבזרים אינם כלולים כדוגמת אנטנות ותקליטורים. יש לציין כי במרבית המקרים ביטוח זה כולל השתתפות עצמית.

·         ביטוח שמשות – לרוב אינו כולל השתתפות עצמית, ומכסה שבירת או סדיקת שמשות הרכב. הריידר מיועד בדרך כלל למקרים שאינם מפגעי טבע, התפרעויות, מקרי מלחמה או תאונות.

·         שירות החלפת גלגלים – מאפשר הזמנת שירותי החלפת גלגלים במקרה של תקר ברכב המבוטח, וניתן בדרך כלל כתוספת לריידר של שירותי גרירה.

 

ריידר שירותי נוחות

בעקבות תנאי השירות שחברות הליסינג מציעות ללקוחותיהן, נוסף לאחרונה ריידר חדש של שירותי נוחות, המספק לנוהג ברכב המבוטח שלל שירותי דרכים שונים ומפנקים. השירותים כוללים בין היתר:

·         מוקד הכוונת דרכים טלפוני הזמין 24 שעות ביממה.

·         טסט מהיר – מאפשר ביצוע מבחני רישוי על ידי נהג של חברת הביטוח, שגם אוסף את הרכב וגם מחזירו לבית המבוטח.  

·         שירותי מוסך – חוסך למבוטח את הצורך לגשת בעצמו למוסך, ובמקום זאת נהג של חברת הביטוח יבוא לאסוף את הרכב למוסך ויחזירו לבעלים בסיום העבודות.

·         ניידת שטיפת רכבים – מגיעה עד לבית המבוטח וכוללת גם שירותי החלפת גלגלים בשל תקרים.

 

בחינת הכדאיות של תוספת ריידרים

חשוב להבין כי תוספות הריידרים השונות אינן נחוצות לכל אחד, ושמידת נחיצותן משתנה בין מבוטח אחד למשנהו בהתאם לעלותן, סוג הרכב וצרכי הביטוח. כך לדוגמא, כאשר מדובר ברכב ישן ייתכן מאוד שכדאי להשקיע בשירותי גרירה, ואילו מבוטח המנהל אורח חיים אינטנסיבי עשוי למצוא את ריידר שירותי הנוחות כיעיל מאוד. לעומת זאת, נשים, קשישים או הסובלים ממוגבלויות ימצאו ששירותי החלפת הגלגל מועילים להם, וכאמור למי שיש מערכת שמע יקרה כדאי לבטחה. מעבר לכך, בעת בחירת חברת הביטוח לרכב מומלץ להשוות גם את עלויות שירותי הריידר היא מספקת.

רוצה ללמוד עוד על ביטוח רכב ?

לחץ על הלינק ללמוד על מגדל ביטוח רכב

 

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות