מחיר ביטוח רכב

מחיר ביטוח רכב מושפע מפרמטרים וקריטריונים רבים, בין היתר משפיעים גיל הנהג, סוג הרכב, אביזרי המיגון שברכב ועוד. השוואה בין החברות השונות תוכל לעזור לכם להשיג את המחיר האטרקטיבי ביותר. התחרות בין חברות הביטוח גרמו לכך שההפרשים בין מחיר ביטוח רכב של חברה אחת למחיר של חברה אחרת היו קיצוניים ביותר, עד כדי הפרשים של מאות שקלים. 

car

שנת 2004 הממשלה הוציאה לפועל רפורמה מקיפה בתחום ביטוחי הרכב. אם עד אותו הזמן היו מחיר ביטוח רכב אחיד בין כל חברות הביטוח – בעקבות חוק ממשלתי – לאחר הרפורמה חלו תנודות גדולות במחירי ביטוח רכב. התנודות נבעו מהתחרות בין חברות הביטוח השונות על כיסו של הלקוח, והמחירים ירדו בגלל זה בכ-14% בממוצע. כעת שוק ביטוחי הרכב הפך לשוק חדש ומשוכלל המסוגל לספק לבעלי רכבים מחיר ביטוח רכב סביר והגיוני שהם יכולים להרשות לעצמם בקלות יחסית.


כיצד נקבע מחיר ביטוח רכב?

חברות הביטוח קובעות את המחירים על פי קריטריונים שונים ומשונים שהן רואות נכונות להתחשב בהם:

  •  סוג הרכב: חברת ייצור הרכב, הדגם, השנתון ונפח המנוע הם רק חלק קטן מהפרמטרים שבודקות חברות הביטוח על מנת לקבוע מחיר ביטוח רכב שהן תספקנה ללקוחות שלה. כמובן, ככל שהמכונית במצב טוב יותר, ביטוח הרכב יהיה זול יותר (לרוב, אך לא תמיד). רכב מדגם "גניב" (כלומר רכב שסיכוייו להגנב גבוהים מבחינה סטטיסטית) – מחיר הביטוח שלו יהיה גבוה יותר.
  • גיל הנהג: גילו של הנהג גם הוא פרמטר עיקרי בקביעת מחיר ביטוח רכב. ככל שיהיה הנהג צעיר יותר – כך יעלה מחיר הביטוח עבור רכבו. הסיבה העיקרית לכך היא נטייתם של נהגים צעירים לנהיגה פרועה במקרים רבים ובצורך לעשות רושם. ובאמת, מבחינה סטטיסטית נהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות.
  • היסטוריית נהיגה של הנהג: גם פה מדובר בפרמטר חשוב לקביעת מחיר ביטוח רכב, לפחות מבחינתן של חברות הביטוח. ככל שיהיה עברו של הנהג "נקי" מעבירות נהיגה שהובילו לשלילת רשיונו, כך תהיינה הפרמיות לביטוח נמוכות יותר. חברות הביטוח בודקות גם האם יש לנהג עבר עשיר של תביעות ביטוח רכב עבור נזקי גוף או נזקים לרכב. אם מוצאת חברת הביטוח שאכן לנהג עבר עשיר – מחיר ביטוח הרכב שלו יהיה גבוה יותר.
  • אביזרי מיגון: זהו תנאי חשוב להשגת מחיר ביטוח רכב זול יותר. מדובר כאן באביזרי מיגון נגד גניבות כגון אזעקה, קודן (אימובילייזר), מנעול הגה ועוד. מה שעוד ניתן לכלול בסעיף זה הוא הגנה שמספקים האמצעים ברכב על נוסעיו, כמו חגורות בטיחות תקינות, כריות אויר וכולי. ככל שיהיה הרכב ממוגן יותר, כך יהיה מחיר הביטוח בשבילו נמוך יותר.

      ישנם עוד קריטריונים רבים ושונים שעשויים להיות לחברת הביטוח ואשר משפיעים על מחיר ביטוח רכב אצלן: מין הנהג (נשים משלמות פחות במקרים רבים), איזור המגורים (איזור שבו גניבות רבות ישלם יותר, מן הסתם) ועוד ועוד קריטריונים.

התגברותה של התחרות בין חברות הביטוח, בין היתר בגלל האינטרנט המאפשר כיום לערוך השוואות מהירות ומדוייקות בין כל החברות (כמעט..) גורם לירידת מחיר ביטוח רכב מתמידה, אשר תורמת בכך, בעצם, לצרכנים עצמם. קלפי המיקוח של צרכני הביטוח קלים יותר להשגה מכיוון שהם יכולים לערוך השוואת מחירים במהירות ובקלות. אך, שימו לב – מחיר ביטוח רכב נמוך מידי, עשוי לעיתים להעיד על הרעת תנאים מצד חברות הביטוח. 

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות