מחירי ביטוח רכב

מחירי ביטוח רכב נקבעים על ידי חברות הביטוח בעזרת פרמטרים שונים שהן קובעות לעצמן, וקשורות בסוג הרכב, נתונים אישיים של הנהג, נתוני הרכב ועוד. באינטרנט ניתן למצוא מחשבונים רבים לחישוב תעריפים ועלויות כדאיות לביטוח הרכב. 

car

במשך שנים רבות בארץ, הונהגה מדיניות, המחייבת את חברות הביטוח לגבות תעריפי ביטוח רכב אחידים שיחייבו את כולם. הטרוניות לגבי חוסר היכולת של חברות הביטוח להתחרות זו בזו ולהוזיל מחירים בעקבות כך, הובילו לשינוי המיוחל: בינואר 2004 בוטל החוק המחייב גביית מחירי ביטוח רכב אחידים, וההוזלה במחירים לא איחרה להגיע. התעריפים  שונו מיידית על ידי כל חברות הביטוח, והובילו להוזלה של כ-14% בשוק ביטוח הרכב – לשמחתם של רוכשי פוליסות הביטוח לרכב.

 

מחירי ביטוח רכב – איזה שינוי התחולל בהם בעקבות הרפורמה?

מכניסת הרפורמה לתוקף, נקבעו תעריפי ביטוח לרכב על ידי חברות הביטוח בעזרת פרמטרים שונים שקבעו, כל חברה והפרמטרים שקבעה לעצמה. סוג ושנת הייצור של הרכב, נפח המנוע והדגם, הם רק חלק מהקריטריונים החדשים לקביעת תעריפי ביטוח רכב ללקוחות. גם גיל הנהג, נסיונו "על הכביש", ועברו בהקשר של תאונות וחבלות הפכו לפרמטרים הקובעים את תעריפי הביטוח. כך, קובעת כל חברת ביטוח, על פי אין-ספור פרמטרים, מה יהיה גובה הפרמיות שתגבה מלקוחותיה. הדבר מוביל לכך שתעריפי ביטוח רכב בחברה אחת לרכב מסויים, יהיו שונים לחלוטין מתעריפי ביטוח הרכב לאותו רכב בחברת ביטוח אחרת.

לכן, המלצתנו העיקרית כאן היא לערוך השוואת מחירים מקיפה ככל שתוכלו בין חברות הביטוח השונות. אל תסתמכו על חתך קטן ומייצג של מחירי ביטוח רכב שונים שיוצגו בפניכם על ידי סוכני הביטוח, עברו בין החברות הביטוח ונסו להשיג את המחירים הטובים ביותר. עם זאת, אל לכם לשכוח לבדוק גם את האותיות הקטנות – מה מבטיחה חברת הביטוח לכסות בעת הצורך, מה גובה הפיצויים בכל מקרה וכולי. תעריפי ביטוח רכב זולים אינם מבטיחים ביטוח איכותי, כמו שאינם מבטיחים ביטוח גרוע. השוק פתוח ופרוע, ואין גבול ליצירתיות של אנשי הביטוח בחברות השונות.

מה כדאי לבדוק כשבוחרים חברת ביטוח על פי מחירי ביטוח רכב?

ראשית, בדקו את גובה פרמיית הביטוח אותה דורשת חברת הביטוח בעבור שירותיה. הפרמיות משתנות בהתאם לפרמטרים משתנים, וכפי שאמרנו קודם – לכל חברת ביטוח הפרמטרים המשתנים שלה.

שנית, הסתמכו על נסיונכם עם חברת הביטוח שלכם. אם זכיתם לקבל מחירי ביטוח רכב טובים עד עכשיו, ביחד עם שירות משביע רצון ומענה לבקשותיכם – מדובר בסיבה מצויינת להמשיך ולעבוד עם אותה חברת ביטוח. כך, גם יכולת המיקוח שלכם תעלה.

בדקו היטב את מדיניות ניהול התביעות של חברת הביטוח. איזה מענה מקבלים הלקוחות שלה במקרה הצורך, מה מהירות התגובה והתמיכה בלקוח וכולי.

קריטריון חשוב להשוואה, שקשור בגובה תעריפי ביטוח רכב, הוא מספר התשלומים שמאפשרת חברת הביטוח לשלם את דמי הביטוח שהיא מבקשת עבור השירות.

מחשבון תעריפי ביטוח רכב

באינטרנט תוכלו למצוא מחשבונים לחישוב תעריפים לביטוח הרכב, שמסופקים על ידי אתרים שונים. המחשבונים מאפשרים לכם להזין נתונים שונים הקשורים בנהג הרכב וברכב עצמו, ובעזרת כך להבין מה הסכום שמציעות החברות השונות, ו/או אילו תעריפי ביטוח רכב כדאיים במקרה שלכם.

בנוסף, ישנו המחשבון לחישוב תעריפי ביטוח רכב של משרד האוצר ברשת. המחשבון מראה מהם מחירי הביטוח המאושרים כיום לביטוחי הרכב השונים. 

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות