ביטוח רכב מסחרי

רכב מסחרי יכול להיות אוטובוס, משאית, מלגזה, טרקטור וכל רכב גדול שמטרת השימוש בו היא מסחרית ולא פרטית. מן הסתם חשוב לבטח גם את הסוג הזה של הרכבים, ולשם כך ישנו ביטוח מיוחד שמספקות חברות הביטוח השונות – ביטוח רכב מסחרי. 

car

ביטוח רכב מסחרי הוא תחום שונה ונפרד בתחום ביטוחי הרכב, וכדאי להקדיש מספר דקות להבנה כיצד מתבצעת החלוקה לקטגוריות, מה זכויות בעלי הרכבים וכו'. רכב מסחרי יכול להיות אוטובוס, משאית, מלגזה, טרקטור וכל רכב גדול שמטרת השימוש בו היא מסחרית ולא פרטית. רכבים אלה מועדים לא פחות – ואף יותר – לתאונות ופגיעות ברכב כתוצאה מעבודות שונות שמבצעים איתם. חלקם מובילים חומרים מסוכנים, חלקם מסיעים מספר רב של אנשים וחלקם משמשים להצלה (אמבולנסים, רכבי כיבוי אש). ולכן, יש צורך בביטוח ייעודי להם.

לפני רכישת פוליסת ביטוח רכב מסחרי, רצוי לערוך סקר שוק מקיף שיכלול חברות ביטוח רבות ככל האפשר. הסיבה לכך היא פשוטה: ההבדלים בפרמיות הביטוח בין חברות הביטוח השונות הם עצומים, ותשלומי הפרמיות לביטוחי רכבים מסחריים בחברה אחת עשויים להיות כפולים מאותו הביטוח, באותם תנאים – ובחברה אחרת. אל תטעו לחשוב שביטוח יקר יותר הוא טוב יותר, מפני שברכישת ביטוח רכב מסחרי עשויות להיות הפתעות רבות.

ביטוח רכב מסחרי – חלוקה לקטגוריות 

ביטוח לרכבים מסחריים מתחלק אצל חברות הביטוח לשתי קטגוריות עיקריות:

ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון: למען הגנת צרכני הביטוח, קבע משרד האוצר סכומי כיסוי מינימליים שחברות הביטוח מוכרחות לשלם במקרה שיש להפעיל את הביטוח. לכן, ניתן אך ורק להוסיף פרמטרים וכיסויים שונים לפוליסת ביטוח רכב מסחרי ספציפית, אך בשום אופן לא לגרוע ממנה. לפני שתגשו לבטח את הרכב המסחרי שלכם, תוכלו לבדוק באתר משרד האוצר מהם התנאים המינימליים המגיעים לכם.

ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון: דווקא בכל הקשור לרכב מסחרי מעל 4 טון אין תקנות מוגדרות על ידי משרד האוצר. הסיבה לכך היא כנראה הקושי לכלול סוגים רבים כל כך של כלי רכב תחת פוליסת ביטוח רכבים מסחריים אחת שלה דרישות מינימליות כוללות. רכב מסחרי מעל 4 טון כולל מנופים ומנופי-ענק, סמי-טריילרים או לעיתים "רק" משאית כבדה, ואת כל אלה אי אפשר לבטח באותם סכומי מינימום. בעלי רכבים מסוג זה הם בדרך כלל אנשי מקצוע אשר אמורים להבין היטב בתחום הרכב איתו הם עובדים, ולבחור בשבילו פוליסת ביטוח רכב מסחרי מתאימה.

כדאי מאוד לבדוק היטב מה מכסה ביטוח לרכב מסחרי מעל 4 טון. בעוד שפוליסות רכב מסחרי עד 4 טון כוללות בתוכם בין היתר- וכאמור על פי חוק- ביטוח הוצאות גרירה וחילוץ, בלאי מלא של חלקים מהרכב ואפילו מזגן,  ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון עשוי לא לכלול פרמטרים בסיסיים רבים. אם פוליסת הביטוח שהוצעה לכם זולה משמעותית-הדבר אמור לעורר את תשומת לבכם.

כיצד נקבעות הפרמיות לפוליסות ביטוח רכב מסחרי?

סוג הרכב הוא הפרמטר הראשון לקביעת פרמיה. הסוג אינו מתייחס רק ליצרן אלא גם לדגם ספציפי ולשוויו בשוק. נקודה חשובה לציון היא שפוליסת ביטוח לרכב מסחרי מעל 4 טון נקבעת ביחס ישיר לגילו של הרכב. ככל שהוא "זקן" יותר – כך עולה הפרמיה. 

הפרמטר השני שבעזרתו קובעים גובה פרמיית ביטוח רכב מסחרי הוא אופי הנהג, והכוונה כאן היא לגילו של הנהג, למין, והיסטוריה ביטוחית קודמת (תביעות ביטוח בעבר).

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות