חברות ביטוח רכב 

 החוק בישראל קובע כי אין להשתמש ברכב ללא ביטוח חובה. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף הנגרמים בתאונה לנהג, לנוסעים עמו ברכב ולעוברי אורח. בנוסף, ניתן לרכוש ביטוחי רשות- ביטוח צד שלישי או ביטוח מקיף. בישראל פועלות חברות ביטוח שונות המציעות פוליסות ביטוח רכב במחירים שונים ובכיסויים שונים.

 

car

ניתן לרוב לרכוש ביטוח בסיסי ולהרחיב אותו כדי להתאים באופן אישי את הביטוח לדרישות הנהג וסוג הרכב. מדי שנה יש לחדש את הביטוח לרכב ומדובר בהוצאה כספית שלעתים מגיעה לאלפי שקלים. כדי לחסוך בעלויות הביטוח לרכב כדאי להשוות מחירים בין חברות הביטוח השונות אך חשוב לא פחות הוא לבחון את החלופות לעומק ולכן יש לקרוא את הפוליסות ולבדוק מהו היקף הכיסוי שכל חברת ביטוח רכב מציעה.   


רפורמה בענף הביטוח לרכב

רפורמה בענף ביטוח הרכב יצאה ביולי 1997 ומטרת הממשלה היתה ליצור תחרות בענף, להוזיל את פוליסות ביטוח החובה ולעודד נהגים לשמור על עבר ביטוחי נקי כדי לזכות בביטוחי רכב מוזלים. שיטת החיוב האחיד שהיתה נהוגה בפוליסת ביטוח חובה התבטלה וחברות הביטוח אכן החלו להתחרות על כיסו של הנהג ונוצרה תחרות בריאה אשר הובילה להוזלת עלויות. חברות ביטוח רכב נמצאות תחת פיקוח של המפקח על הביטוח מטעם משרד האוצר והענף הולך ומשתכלל עם השנים. בשנים האחרונות החלו חברות ביטוח רכב לפעול באופן ישיר וניתן לרכוש ביטוח רכב באתרי האינטרנט של חברות הביטוח הישיר ולזכות בהנחה. חברות ביטוח אחרות מציעות תמורת הנחה לרכוש ביטוח באתר הבית שלהן או לפנות לסוכני הביטוח הפועלים מטעמם. 


הבדלים משמעותיים

חברות ביטוח רכב מחשבות באופן שונה את פוליסת הביטוח לרכב. כל חברת ביטוח משקללת את נתוני הנהג ומאפייניו האישיים כגון: גיל, מין, ותק רישיון נהיגה וכד', ומוסיפות את מאפייני הרכב כמו סוג הרכב, שווי שוק, שנת ייצור, נפח מנוע, אמצעי מיגון, אמצעי בטיחות כמו כריות אוויר ועוד. בנוסף, חברות הביטוח משקללות בחישוב את העבר הביטוחי של הנהג ואת הרשעות התנועה שלו. נהג זהיר ללא עבר ביטוחי, כלומר, ללא תביעות ביטוח, בשלוש השנים האחרונות וללא הרשעות תנועה יזכה להנחה בעלות הביטוח לרכב. פוליסות הביטוח נבדלות זו מזו ויש לבחון לעומק את ההצעות השונות ולקרוא היטב את סעיפי הכיסוי והפיצוי שהפוליסה מציעה. בנוסף, מומלץ להשוות את דמי ההשתתפות העצמית, להשוות את תנאי השירות והמוניטין ולבדוק כיצד החברה מצהירה על רכב כטוטאל לוס.


השוואת מחירי ביטוח רכב

בשנים האחרונות ניתן למצוא באינטרנט אתרים רבים העוסקים בהשוואת מחירי ביטוח רכב. חברות הביטוח רשומות באתרים שונים ומגיבות לכל בקשה להצעת מחיר. חשוב לדעת כי לרוב תשלח חברת הביטוח הצעה בסיסית לביטוח רכב כדי להציע פוליסה זולה ולכן יש להשוות היטב בין החלופות ולדאוג להתאמה אישית של ביטוח הרכב. חברות הביטוח מציעות הרחבות רבות חשובות כמו ביטוח שמשות, שירותי גרירה וחילוץ ועוד.

 

 

                                                                              

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות