רכב חשמלי

בעתיד הקרוב נוכל לחזות ברכבים חשמליים רבים הנעים על כבישי ישראל. חברות ותאגידים במשק החליטו לרכוש רכבים חשמליים בעקבות המודעות ההולכת וגוברת בנושא איכות הסביבה וזיהום האוויר וכן בעקבות מחירי הדלק המאמירים. חברות ותאגידי הביטוח מעודדות את החברות במשק ואת הציבור הישראלי לרכוש רכבים חשמליים ובשל כך הן פועלות להוזלת תעריפי הביטוח לבעלי רכבים חשמליים. כך לדוגמה ניתן לראות כי חברת AIG באמצעות מדנס מציעה ביטוח רכב חשמלי מוזל לרנו פלואנס ZE של בטר פלייס (Better place).

car

רכב חשמלי מול רכב היברידי
חשוב לדעת כי יש הבדל בין רכב חשמלי לבין רכב היברידי. רכב חשמלי מונע אך ורק באמצעות מנוע חשמלי בעוד רכב היברידי משלב מנוע חשמלי ומנוע בעירה פנימית (בנזין או סולר). חברות הביטוח נוהגות להבדיל בין הרכבים ומתוך החלטה ומדיניות הן מציעות הוזלות לכל מי שרוכש רכב חשמלי וכך הן תורמות לסביבה ומעודדות את הציבור.

יתרונות הרכב החשמלי
חברות הביטוח מודעות ליתרונות הרבים של רכבים חשמליים ולפיכך הן מוזילות את עלויות הביטוח לרכבים אלה. רכב חשמלי פועל באופן שקט ואינו פולט מזהמים, על הרכב מוטל מיסוי נמוך העומד על 10% בלבד, בלאי החלפים ברכב קטן ולכן אחזקת הרכב זולה (טיפולים ותיקונים) ובעלי הרכב נהנים מהוצאות נמוכות. ביטוח מוזל היא הטבה נוספת הניתנת לבעלי הרכבים החשמליים ולחברות המחזיקות בצי רכב מדובר בחיסכון כספי ניכר. רשויות מקומיות מציעות מקומות חניה מוסדרים (בחינם או בהנחה) עם יחידות הטענה והרכבים זוכים למקומות חניה בטוחים ולחשיפה נמוכה לפגיעות.

חברת בטר פלייס
חברת בטר פלייס החלה לשווק את המכונית החשמלית הראשונה בישראל. החברה מציעה רכב מסוג רנו פלואנס ZE הנחשב לרכב מתקדם ומשוכלל המסוגל להגיע לטווח נסיעה ארוך. החברה מציעה מגוון מסלולים הכוללים את עלות הביטוח המוזל בתשלום החודשי. חברת AIG באמצעות קבוצת מדנס עומדת מאחורי ביטוח הרכב אשר כולל הטבות נוספות כמו דמי השתתפות עצמית נמוכים, רכב חליפי במקרה גניבה או תאונה, כיסוי בגין אביזרים נוספים, כיסוי שבר שמשות בחינם, פיצוי בגין ירידת ערך במקרה תאונה ועוד.

רכבים חשמליים נוספים
רכבים חשמליים פופולריים נוספים הם קלנועיות, קורקינטים ואופניים חשמליים. רכבים אלה חשופים לתאונות והרוכב בהם חשוף גופנית ולכן חשוב לרכוש ביטוח לרכבים אלה.

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות