ביטוח הפול 

פקודת ביטוח רכב מנועי מחייבת כל משתמש ונוהג ברכב מנועי להחזיק בביטוח חובה בתוקף לרכב. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף לנהג, לנוסעי הרכב ולהולכי רגל הנובעים מתאונה עצמית. החוק קובע כי חברות הביטוח אינן חייבות לבטח את רכבו של כל אדם הפונה אליהם ומאחר וחברות הביטוח אינן מעוניינות להסתכן בביטוח רכב לנהגים לא זהירים הן עלולות לסרב לבקשה.

car

כדי לענות על הצורך ולהעניק הסדר ואפשרות לכל אדם להשיג ביטוח לרכבו נולדו תקנות הביטוח השיורי. ביטוח הפול הינו ביטוח משותף של כל חברות הביטוח העוסקות בביטוח רכב חובה בישראל, וכך, יכול כל אחד לרכוש ביטוח חובה לרכב אך חשוב לדעת כי עלויות ביטוח הפול יקרות משמעותית לעומת ביטוח המונפק באחת מחברות הביטוח.


תעריפים יקרים

מדינת ישראל הביאה למהפך בענף ביטוחי הרכב עם הרפורמה בשנת 2001. השוק נפתח לתחרות וחברות הביטוח החלו להוריד מחירים ולהתחרות זו בזו. אחת ממטרות הרפורמה היתה להנהיג שיטת חישוב דיפרנציאלית בה נהג זהיר זוכה להוזלת עלויות הביטוח לרכב לעומת נהג לא זהיר. חברות הביטוח פועלות לפי סיכונים ולכן אינן ממהרות לבטח נהג אשר נחשב בעיניהן ללא זהיר. נהג אשר מעורב בתביעות ביטוח רבות או הינו בעל הרשעות תנועה רבות במהלך שלוש השנים האחרונות עלול למצוא עצמו ללא ביטוח חובה לרכב. לשם כך קיים ביטוח הפול אך עלויות הביטוח גבוהות ויקרות באופן משמעותי מפוליסות ביטוח החובה של חברות הביטוח. 


ביטוח חובה לרכב ולאופנועים

ביטוח הפול הינו גוף משותף לחברות הביטוח וכל חברת ביטוח משתתפת בהתאם לנפח פעילותה בענף ביטוחי הרכב. ביטוח הפול נותן מענה לנהגים בעלי עבירות תנועה רבות ולנהגים המעורבים בתביעות ביטוח מרובות. ניתן לרכוש דרך חברת הביטוח הפול ביטוח חובה לרכב מנועי, ביטוח חובה לאופנועים ולקטנועים, ביטוח לאוטובוסים לטיוליות, ביטוח לרכב מסחרי עד 4 טון ולרכב מסחרי מעל 4 טון, ביטוח למוניות וביטוח חובה לרכבים מיוחדים כמו טרקטור, טרקטורון, רכב גורר, ציוד הנדסי ועוד. עד לפני כמה שנים סבלו רוכבי אופנועים רבים מסירוב של חברות הביטוח למכור להם ביטוח חובה. הסיבה לכך נעוצה בסיכון לנזקי גוף גבוהה יותר לעומת נוסעים ברכב פרטי ובגלל מעורבות גבוהה של רוכבי אופנועים בתאונות דרכים ובתביעות ביטוח.


מומלץ להקפיד על נהיגה זהירה

 עלויות הביטוח הגבוהות של ביטוח הפול גורמות לנהגים להיות זהירים יותר. כדי לא להעניש את הנהגים ניתנת להם האפשרות לרכוש ביטוח חובה ולנסוע בראש שקט אך העלויות הגבוהות גורמות לרבים להקפיד על נהיגה זהירה יותר וכך הם יכולים לשוב ולרכוש ביטוח רכב מחברות הביטוח וליהנות מעלויות נמוכות משמעותית. ביטוח הפול מיועד לנהגים עם עבר עשיר של מעורבות בתאונות דרכים, לנהגים בעלי עבר עשיר בהרשעות תנועה חמורות ולאנשים אשר תובעים את חברות הביטוח לעתים קרובות. ככל שהנהג זהיר יותר כך הוא יזכה לעלויות ביטוח נמוכות ומשתלמות יותר ולכן כדאי להקפיד על נהיגה זהירה ובטוחה.

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות