ביטוח חובה לאופנוע 

ביטוח חובה לאופנוע מכסה מפני נזקי גוף אשר נגרמים לרוכב האופנוע, לנוסע מאחור ולהולכי רגל בעת תאונה בה מעורב הכלי. להבדיל מביטוח מקיף לאופנוע, אשר נחשב לביטוח רשות, ומכסה נזקי רכוש של צד שלישי ונזקי שנגרמו לאופנוע בתאונה הרי ביטוח חובה נועד לכסות רק נזקי גוף. ביטוח חובה לאופנוע הינו חובה על פי החוק בישראל על פי חוק פקודת ביטוח רכב מנועי. 

car

החוק מוסיף וקובע כי אין להשתמש באופנוע ללא תעודה המאשרת קיום ביטוח חובה ויש להחתים את הפוליסה וחשוב לוודא כי על הביטוח מופיעה גם חותמת של הבנק אשר מאשרת את תשלום הפוליסה.


השוואת מחירי ביטוח

עלויות הביטוח לאופנועים יקרות, ולכן, חשוב לפני חידוש פוליסת ביטוח חובה לאופנוע או לפני רכישת ביטוח חובה חדש לאופנוע שקונים, לערוך סקר השוואת מחירים מקיף. חברות הביטוח מתחרות זו בזו ולכן חשוב לנצל זאת ולפנות למספר רב של חברות ביטוח הפועלות בענף ביטוחי אופנועים. בשנים האחרונות שונו הפרמטרים לחישוב פוליסת ביטוח חובה ויש חשיבות רבה לעבר הביטוחי של הנהג ולמספר הרשעות התנועה בשלוש השנים האחרונות. נהג אופנוע זהיר זוכה להצעות ביטוח חובה זולות יותר לעומת נהג בעל הרשעות ועבר ביטוחי הכולל תביעות ביטוח בשל פגיעות גוף. כדאי לערוך סקר השוואת מחירי ביטוח חובה לאופנוע באמצעות האינטרנט אך ניתן לפנות טלפונית למספר רב של חברות ביטוח ולסוכני ביטוח המתמחים בביטוח לאופנועים. השוואת מחירים באינטרנט תביא לרוב להוזלת עלויות בגלל התחרות וחשוב לדעת כי חברת הביטוח מעודדות את נהגי האופנועים להזמין ביטוח חובה באינטרנט.

 

השוואת ביטוח חובה באמצעות אתר משרד האוצר

משרד האוצר מפעיל אתר נגיש ונוח לציבור בעלי הרכבים והאופנועים. באתר ניתן להשוות בקלות בין חברות הביטוח. לפני מספר שנים נכנסה לתוקפה רפורמה בענף ביטוחי הרכב מתוך מטרה לפתוח את השוק לתחרות ואכן עלויות ביטוח החובה הוזלו בעשרות אחוזים ולעתים אף יותר. כדאי לגלוש לאתר של משרד האוצר ולאחר מילון שאלון קצר עם מאפיינים אישיים כמו גיל, מין, ותק רישיון נהיגה ופרטים לגבי הרשעות ועבר ביטוחי מקבלים טבלה המציגה את עלויות ביטוח חובה לאופנוע של חברות הביטוח. כך קל לאתר את חברת הביטוח הזולה ביותר וניתן לפנות אליה וליהנות ממחיר מוזל לעומת החלופות.


מחירים גבוהים

 עלות ביטוח חובה לאופנוע נחשבת לגבוהה מכיוון שחברות הביטוח טוענות כי הסיכוי לנזקי גוף לרוכבי האופנועים גבוהה משמעותית בעת תאונה לעומת נוסעי מכונית. ביטוח חובה לאופנוע יקר יותר מביטוח לרכבים פרטיים ומסחריים מעל 4 טון. כלומר, נהג משאית משלם ביטוח חובה זול יותר לעומת רוכב האופנוע ולכן, רבים מרוכבי האופנועים בארץ מתלוננים על עלויות הביטוח הגבוהות.  כדי להוזיל עלויות כדאי לרכוש ביטוח חובה לאופנוע באינטרנט ולעתים ניתן לקבל הנחה של 15% ברכישת הביטוח באתר אינטרנט וחשוב לשמור על גליון הרשעות נקי ומעבר ביטוחי נקי בשלוש השנים האחרונות.     

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות