ביטוח מקיף לאופנוע 

כל אדם הרוכש אופנוע במיטב כספו דואג לרכוש בנוסף אמצעי מיגון שונים כמו שרשרת חוליות עבה, מנעול דיסק ולעתים אף מתקין אזעקה. אמצעי מיגון אלה אינם מספיקים כדי למנוע את גניבת האופנוע ולהגן עליו מפסני נזקים העלולים להיגרם בעקבות ניסיונות גניבה, תאונות, נזקי מזג אוויר ועוד. חשוב לדאוג לביטוח מקיף לאופנוע אך חשוב לדעת כי יש מספר אפשרויות כגון: ביטוח מקיף לאופנוע מלא, ביטוח צד שלישי, ביטוח מקיף חלקי וביטוח מקיף קולקטיבי. 

car

 

פוליסת ביטוח מקיף תקנית

פוליסת ביטוח מקיף לאופנוע מושתתת על עיקרי הביטוח המקיף לרכב שאינו פרטי או מסחרי עד 4 טון. אין פוליסה אחידה תקנית המאושרת על ידי המפקח על הביטוח ולכן לבחון כל פוליסה לעומק בנפרד ולאסוף הצעות רבות ככל הניתן. פוליסת הביטוח המקיף מכסה מפני נזקים לאופנוע שנגרמו במהלך התקופה של הביטוח ורשימת הכיסויים נקובה בפוליסה תחת קטגוריית מקרה ביטוח. לרוב, הפוליסה מכסה מקרים כמו התפוצצות, אש, התפוצצות, נזקי מזג אוויר כמו שטפון, סערה וברד, פיצוי בגין מעשה זדון, כיסוי בגין גניבת האופנוע כל עוד האופנוע לא נמצא בתוך 30 יום ממקרה הגניבה וכן כיסוי נזקים הנגרמים לאופנוע בגלל ניסיון גניבה. יש הבדלים משמעותיים בין הפוליסות של חברות הביטוח ולכן מומלץ לפנות למספר רב של חברות ביטוח או לפנות לסוכני ביטוח המתמחים בהנפקת פוליסות ביטוח מקיף לאופנוע.


השוואת מחירים

חשוב להשוות מחיים בין חברות הביטוח ומומלץ לכלול בסקר השוק גם סוכנויות ביטוח אשר מתמחות בביטוחים לאופנועים. כדאי לדעת כי ניתןלפצל ביטוחים בין מספר חברות ולכן ניתן להיעזר באתר של משרד האוצר ולחפש חברת ביטוח המציעה ביטוח חובה זול ולרכוש ביטוח מקיף לאופנוע או ביטוח מקיף חלקי בחברת ביטוח אחרת. חברות ביטוח רבות מציעות התאמה אישית לביטוח מקיף ולכן חשוב לבדוק מספר הצעות ולבחור בפוליסה המתאימה ביותר למאפייני הנהג ולמאפייני האופנוע השונים. יש חברות ביטוח המציעות עד 15% הנחה ברכישת ביטוח מקיף דרך אתר האינטרנט וכדאי להשוות את כל החלופות ולבחור בהתאם.


פוליסת הביטוח

ביטוח מקיף לאופנוע מכסה מגוון רחב של נזקים אשר עלולים להיגרם לאופנוע או לרכוש צד שלישי. רק נהג אופנוע המחזיק בתעודת ביטוח מקיף יזכה לפיצוי במידה והאופנוע ניזוק בתאונת דרכים ומכיוון שעליות החלפים לאופנועים גבוהות כדאי לרכוש ביטוח מקיף ולנהוג בראש שקט מתוך ידיעה כי יש חברת ביטוח לצדך.

סכום הפיצוי נקבע לפי שיעור הנזק שנגרם לאופנוע בתאונה או בכל מקרה ביטוחי אחר אותו הפוליסה מכסה, לדוגמה נזקי ניסיון גניבה או נזקים שנגרמו מפגעי מזג אוויר. לרוב, נזק לאופנוע מעל ל- 60% משווי האופנוע מוגדר כאבדן גמור (טוטאל לוס). ביטוח מקיף לאופנוע מכסה הוצאות טיפול בתביעות כנגד צד ג' עבור נזקים שנגרמו לאופנוע. חשוב להשוות בין הפוליסות מהי ההשתתפות העצמית וניתן תמורת תשלום נוסף להקטין את ההשתתפות העצמית או להגדיל אותה ולזכות בהנחה בעלות הביטוח.  

 

 

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות