ביטוח רכב נהג חדש

 כל נער/ה מחכה בכליון עניים ליום בו יוכלו להוציא רשיון נהיגה. התחושה של קבלת רשיון הנהיגה החדש מוכרת וזכורה לכולנו כחוויה גדולה ומהנה אבל, לאחר קבלת הרשיון, יש להתמודד עם הצורך ברכישת ביטוח רכב נהג חדש. כאן, למעשה, מתחילות ההגבלות על הנהגים הצעירים ומסתבר שכדאי לקבל את המידע הרלוונטי לפני שרצים לעשות ביטוח רכב נהג חדש, ולעשות את הסיבוב הראשון על המכונית של אבא. 

 

car

פוליסת ביטוח רכב נהג חדש מיועדת לנהגים חדשים, לרוב כאלה שנוהגים פחות משנתיים, ולהן תנאים מיוחדים ומותאמים שכדאי לבדוק היטב לפני הרכישה.

תנאים והגבלות לרכישת ביטוח רכב נהג חדש:

החוק בממשלתי במדינת ישראל מגדיר את הנהגים החדשים כנהגים שלהם רשיון נהיגה פחות משנתיים בדיוק (כלומר, לא יותר מ-24 חודשים). הממשלה רואה צורך בהגדרה הזו על מנת שתוכל להתייחס לנהגים אלה כמקשה נפרדת בכל הנוגע לרישוי, דיווח, ניקוד של משרד הרישוי וכמובן למטרות הגדרת ביטוח רכב נהג חדש.

חברות הביטוח, לעומת זאת, מגדירות בצורה שונה זכאי ביטוח רכב נהג חדש. ההגדרות משתנות מחברה לחברה, וכך, למשל, חלקן מגדירות נהג חדש כבעל ותק בנהיגה של עד 12 חודשים, בעוד שאחרות מגדירות את הותק המינימלי כעד 24 חודשים. הצורך של חברות הביטוח להפריד את הנהגים החדשים משאר מבוטחיה הנהגים, נובע מכך שנהגים אלה הם בעלי נסיון מועט יותר בכביש, ומתוך כך סיכוייהם למעורבות בתאונות ובתקריות שונות הדורשות כיסוי ביטוחי לרכב – עולים. נהג ותיק ומנוסה מן הסתם יהיה מעורב, ברוב המקרים, בפחות תאונות בגלל נסיון רב יותר "על הכביש" (ואם מעורב הנהג בתאונות רבות, הפרמיה שישלם תהיה בדרך כלל גבוהה יותר). אותו מקרה, אם כך, יחול על נהגים חדשים – הם ישלמו על ביטוח רכב נהג חדש פרמיות גבוהות יותר.

הגבלה נוספת החלה על נהגים ברכישת ביטוח רכב נהג חדש היא גילו של הנהג. זוהי אמנם אינה הגדרה המוגדרת בחוק הממשלתי, אך חברות הביטוח מרבות להשתמש בה בכדי לקבוע את הפרמיות לנהגים חדשים ו/או צעירים. מרבית חברות הביטוח מגדירות נהג שגילו מתחת לגיל 24 כנהג צעיר. ביטוח רכב לנהג צעיר לאו דווקא עולה כמו מחירי הפרמיות שגובות חברות ביטוח לנהג חדש, וכדאי לזכור ששני סוגי הביטוח הללו אינם זהים.

למה כדאי לשים לב ברכישת ביטוח רכב נהג חדש?

לרוב, ביטוח לנהג חדש יהיה חלק מהביטוח המקיף לרכב, ולא ניתן להפריד ביניהם. כדאי לא להתעקש על הפרדה כזו, מפני שהתנאים לביטוח רכב נהג חדש שכזה יהיו טובים יותר מאשר פוליסות ביטוח נפרדות.

במקרים שבהם ישנם כמה רכבים בבית, כדאי להקפיד שפוליסת ביטוח רכב נהג חדש שרכשתם כוללת את כל הרכבים בבית, או לחילופין, להרחיב את פוליסות הביטוח המקיף של הרכבים לכאלה הכוללות נהג חדש שינהג עליהם.

אם במקרה הנהג החדש הוא חייל, ניתן לחסוך בעלויות פוליסת ביטוח רכב נהג חדש קבועה, ולעשות ביטוח זמני, כלומר ביטוח שתקף לתקופות זמן קצרות, כמו שבתות או "רגילות" שבהן יוצא החייל הביתה ועשוי להשתמש באוטו. כך חוסכים סכום ניכר של כסף על ביטוח רכב נהג חדש שנתי, ומשלמים לפי יום.  

קבלת הצעת ביטוח רכב
מלא את פרטייך וקבל הצעה אטרקטיבית
לביטוח רכב ללא כל התחייבות מצדך

*שם מלא
*אזור מגורים
*טלפון
*דוא"ל
*גיל הנהג הצעיר ביותר
*סוג הביטוח
*יצרן הרכב
*דגם הרכב
*שנת יצור
*מספר תביעות ב 3 שנים האחרונות