ביטוח משלים של קופות החולים

כל ארבעת קופות החולים הפעילות בישראל, מחויבות לתת לחברי הקופה שירותים שכלולים בסל הבריאות הבסיסי- אותו סל שנקבע כשחוקק חוק ביטוח בריאות ממלכתי, באמצע שנות ה-90. נוסף על הסלים הבסיסיים האלו, שנותנים שירותים מסוימים, מציעות כל הקופות שירותים של ביטוחים משלימים כאלו ואחרים. לרוב הקופות יש מסלול ביטוח אחד או שניים, שאליהם ניתן להצטרף תמורת תשלום חודשי בגבהים משתנים, שמקנה להם זכות לרשימה ארוכה של שירותים נוספים.

מהו סל שירותי הבריאות הבסיסיים? הסל כולל שירותים, טיפולים, תרופות ומכשור רפואי שחובה על חבר בקופת חולים שמובטח בביטוח בריאות לקבל, במקרה הצורך. חלק מהשירותים שניתן בסל הבסיסי הם באחריות קופות החולים, וחלק באחריות משרד הבריאות. דוגמה לשירותים שצריכות לתת קופות החולים למבוטחי ביטוח בריאות: ביקור במרפאה, אשפוז בבית חולים לאבחון וטיפול, רפואה גרעיני, מיילדות, ניתוח, טיפול וניתוח בבעיות עור, שד, שלד, שרירים ועוד, ייעוץ גנטי, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תזונה, גריאטריה ושיקום, שיקום הלב, בריאות הנפש ועוד רשימה ארוכה של שירותים.

אז מהו ביטוח משלים של קופות החולים? ומה הוא מציע?  ההוצאות הרפואיות השונות בתחומים השונים, יכולות להגיע לסכומים גדולים, ולכן אנשים רבים מעוניינים בביטוח בריאות משלים, אשר בו מקבלי כיסוי רחב יותר מזה של ביטוח הבריאות הבסיסי.

לדוגמה טיפולי שיניים- אינם נכללים בסל הבסיסי, ופעמים רבות נכללים בביטוח המשלים. ביטוח משלים יכול להיות משתלם מאוד במקרה של חולים כרוניים, למשל, אשר זקוקים לתרופות קבועות מדי יום. פעמים רבות דרך הביטוח המשלים התרופות יעלו סכום נמוך בהרבה מהסכום שהיו משלמים ללא ביטוח משלים.

ארבע קופות החולים שפעילות בישראל מציעות ביטוח משלים של קופות חולים בדמיון רב האחת לשנייה. לפי התחייבות מומלץ לקרוא את הפוליסות השונות ולראות אם יש אחת שמתאימה לכם יותר. במסגרת ביטוח משלים של קופות חולים, תקבלו מגוון רחב של שירותים רפואיים בקטגוריות שונות. לרוב הביטוח יכלול: ביטוח משלים לילדים- טיפולים בהתפתחות הילד, חיסונים, הנחות על מוצרים שונים, על רפואת שיניים, ועל טיפול בבעיות שונות. ביטוח משלים לצעירים- הנחת על ניתוחי לייזר להסרת משקפיים, לעתים הנחות על לימודים במוסדות שונים, הנחות על תרופות ותכשירים, ושירותי ביטוח לחו"ל שכולל גם ביטוח על ספורט אקסטרים.

ביטוח משלים לנשים- שכולל בדיקות שונות טרם ההיריון, במהלכו ואחריו. בדיקות גנטיות בהשתתפות הקופה, סדנאות טיפול שונות בתינוק במחירים מסובסדים, סדנאות החייאה ועזרה ראשונה, הנחות והשתתפויות של הקופה בבדיקות שונות במהלך ההיריון ועוד. ביטוח משלים למשפחה: מגוון רחב של הטבות וטיפולים כמו רופאים מומחים, ניתוחים והשתלות שונות, רפואת שיניים במחירים מוזלים, אביזרים רפואיים בהשתתפות הקופה ועוד.

אם המבוטח הוא בן גיל הזהב, סביר להניח שהתשלום שידרשו ממנו עבור מעבר לביטוח משלים יהיה גבוה מזה שיידרש מאדם צעיר יותר, אך בעזרת הביטוח המשלים אפשר יהיה לקבל השתתפות בשהות במוסד לאחר אירוע רפואי כלשהו, ניתוחים והשתלות בחו"ל בהשתתפות הקופה, ביטוח סיעודי, חיסונים שונים ועוד מגוון של טיפולים שרלוונטיים ביותר לבני גיל הזהב.

לקבלת הצעת ביטוח בריאות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y