ביטוח שיניים

חשוב לרכוש ביטוח שיניים וכך ליהנות מכיסוי טיפולי שיניים מגוונים. פוליסת ביטוח שיניים משתנה בהתאם לחברת הביטוח ממנה רוכשים את הביטוח ולכן חשוב לעיין היטב בסעיפי הפוליסה ולבדוק אלו טיפולי שיניים הפוליסה מכסה ואילו טיפולי שיניים אינם מכוסים. טיפולי שיניים יקרים ועלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, כאשר אנו צעירים רוב הטיפולים הם פשוטים אך ככל שמתבגרים אנו זקוקים לטיפולים מורכבים יותר כמו עקירות, טיפולי שורש, השתלות ועוד. חשוב להבדיל בין ביטוח שיניים פרטי, קבוצתי וטיפולי שיניים הנכללים במסגרת ביטוח משלים אותו רוכשים דרך קופת חולים. 

רוב החברות מציעות שני מסלולי ביטוח שיניים עיקריים:

ביטוח שיניים משמר- נועד להעניק למבוטח כיסוי בגין טיפולי שיניים משמרים כמו בדיקות תקופתיות, סתימות, טיפולי שורש, ניקוי אבנית, צילומים, עקירות ועזרה ראשונה. 

ביטוח שיניים מורכב- ביטוח זה כולל טיפולי שיניים מורכבים שמחירם לרוב יקר כגון טיפולי חניכיים, ניתוח חניכיים, כתרים, גשרים, תותבות ועוד.

ביטוח שיניים פרטי מול ביטוח שיניים משלים:

ישראלים רבים מבוטחים דרך הביטוח המשלים הנעשה במסגרת קופות החולים השונות. בנוסף יש ישראלים רבים המבוטחים דרך מקום העבודה בהסדרים קיבוציים. ביטוחים אלה אינם כוללים טיפולי שיניים מורכבים ויקרים ולכן מומלץ לרכוש ביטוח שיניים פרטי דרך אחת מחברות הביטוח וליהנות מכיסוי רחב הכולל טיפולי שיניים מורכבים ויקרים. כך ניתן לחסוך בעתיד רבבות שקלים וליהנות מפוליסה רחבה בה ניתן לבחור במרפאת שיניים הקרובה למקום המגורים או לבחור ברופא שיניים רצוי מתוך רשימה ארוכה של רופאי שיניים מומלצים ברחבי הארץ. 

ביטוח שיניים קולקטיבי

מקומות עבודה רבים נוהגים לרכוש ביטוח באופן קבוצתי וכך להוזיל את עלויות ביטוחי השיניים ולהיטיב עם העובדים. ביטוח שיניים קיבוצי כולל לרוב גם טיפולים מורכבים ויקרים כמו שתלים, תותבות, ניתוחים כירורגיים, שיקום שיניים לאחר עקירות וטיפולי שורש ועוד. עובדים בחברות גדולות יכולים לפנות לוועד העובדים או מנהל כח אדם בחברה ולבקש להצטרף לביטוח שיניים קיבוצי וכך ליהנות מביטוח מורחב במחיר משתלם. ביטוח קיבוצי מעניק כיסוי גם על בעיות שיניים שנוצרו עוד לפני ההצטרפות לביטוח וגם עבור טיפולים עתידיים.

 

 

 

סקר השוואת ביטוח שיניים

חברות הביטוח בארץ מציעות כבר שנים רבות ביטוחי שיניים אך רק בשנים האחרונות החל הציבור הישראלי להתעורר ולרכוש ביטוחי שיניים. חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולהשוות את החלופות המוצעות בידי חברות הביטוח השונות. יש להשוות את ביטוח השיניים מבחינת עלות הפוליסה אך חשוב עוד יותר להשוות בין סעיפי הפוליסה וכך לא להיות מופתעים בעת הצורך. חשוב לדעת כי לרוב ביטוחי השיניים אינם כוללים כיסוי בגין טיפולים אסתטיים כמו טיפולי הלבנת שיניים או החלפת כתרים. 

 

לקבלת הצעת ביטוח בריאות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y