ביטוח שיניים פרטי

חברות הביטוח בישראל מציעות מגוון ביטוחים, בין הביטוחים הפופולריים ניתן למצוא את ביטוח השיניים הפרטי אשר מאפשר לרוכשי הביטוח ליהנות מפוליסה רחבה עבור טיפולי שיניים משמרים או משקמים. ביטוח שיניים פרטי ניתן לרכוש ישירות מחברות הביטוח השונות באופן פרטי או דרך מקומות עבודה וארגונים במשק המציעים זאת כהטבה לעובדים. מבוטח אשר רוכש ביטוח שיניים פרטי מבטיח את בריאות שיניו ויוכל לחסוך כסף רב בטיפולי שיניים משמרים או משקמים.

מהו ביטוח שיניים פרטי

רוב בני האדם זקוקים לטיפולי שיניים ויש חשיבות רבה לבצע בדיקות תקופתיות. מבוטח הרוכש ביטוח שיניים פרטי זכאי ליהנות מבדיקות תקופתיות וכך לדאוג לשימור היגיינת ובריאות הפה וכן לפנות לרופא שיניים, בהתאם למסגרת הכיסוי של הפוליסה הנרכשת, ולקבל טיפולי עזרה ראשונה, טיפולים משקמים כמו סתימות, טיפולי שורש, עקירות, ניתוחים כירורגיים בפה ולסת, ניקוי אבנית ועוד. מבוטח הרוכש ביטוח שיניים מורחב יוכל לפנות לטיפולי שיניים מורכבים כגון טיפולים אורתודנטיים, כתרים, שתלים, תותבות ועוד. חברות הביטוח מציעות לצרף את בן/ בת הזוג והילדים תמורת תשלום נוסף מוזל. חשוב לדעת כי יש הבדל רב בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח ולכן חשוב להשוות בין פוליסות ביטוחי השיניים ולרכוש ביטוח המתאים באופן אישי לצורכי המבוטח.

רופאי/ מרפאות שיניים בהסכם

חברות הביטוח נוהגות להציע למבוטחים טיפול במרפאות שיניים או אצל רופאי שיניים החתומים על הסדר עם חברת הביטוח. מבוטח רשאי לקבל טיפול אצל רופא שיניים לפי בחירתו אך אז עליו לשלם השתתפות עצמית ויש תקרת כיסוי הנקבעת בהתאם למחירון טיפולי השיניים שחברות הביטוח מפרטות בפוליסה. לרוב נהוג לחשב השתתפות עצמית עד 25% ועם גמר הטיפול מגיש המבוטח מסמכים הנדרשים להוכיח את הטיפול ולרוב אף נהוג לצרף צילום המעיד על גמר טיפול.

תקופת התחייבות ותקופת המתנה

חברות הביטוח מתנות את רכישת ביטוח השיניים הפרטי בהתחייבות לתקופה של 3-5 שנים. ברכישת ביטוח שיניים פרטי בסיסי (משמר) נהוג להתחייב לתקופה של שלוש שנים בעוד רכישת ביטוח שיניים שיקומי דורש התחייבות של חמש או שש שנים. כמו כן יש תקופת אכשרה (המתנה) המשתנה בין חברות הביטוח, אך לרוב מדובר על שלושה חודשים זמן המתנה.

ביטוח שיניים פרטי – הגבלות

חברות הביטוח נוהגות לפרט מגבלות ודמי השתתפות עצמית. מבוטח מוגבל לרוב למספר מסוים של טיפולים, בדיקות, עזרה ראשונה וצילומים. חשוב להשוות בין פוליסות הביטוח השונות מכיוון שישנם הבדלים רבים בין סעיפי הכיסוי, מחירון הטיפולים סוגי טיפולי השיניים המכוסים בביטוח ומספר הטיפולים להם זכאים. לרוב נהוג לא לשלם השתתפות עצמית בטיפולים משמרים אלא אם הטיפול נעשה אצל רופא שיניים פרטי אך בטיפולים מורכבים וטיפולים משקמים נהוג לשלם השתתפות עצמית עד 25% מערך הטיפול ובהתאם למחירון המפורט לפיו חברת הביטוח פועלת ומחשבת שיפוי. חשוב לבצע סקר השוואת מחירים ולבדוק היטב את סעיפי הכיסוי והמחירון לפי פועלת חברת הביטוח בבואה לחשב כיסוי בגין טיפולי שיניים אצל רופא שיניים פרטי.

לקבלת הצעת ביטוח שיניים

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח שיניים ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y