ביטוח רפואי לעובדים זרים

עובדים זרים לא זכאים לקבל שירותים רפואיים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. החוק בישראל מחייב את המעסיקים לרכוש ביטוח רפואי לעובדים זרים. בשנת 2001 נכנס לתוקפו צו עובדים זרים והוא מחייב את המעסיקים בישראל לדאוג לעובדים הזרים, בין אם הם חוקיים ובין אם לאו. חברות הביטוח נערכו כדי להציע למעסיקים ביטוח רפואי וניתן לרכוש ביטוח רפואי לעובדים זרים בחברות הביטוח המובילות שקיבלו את אישור משרד הבריאות ואישור מטעם המפקח על הביטוח. 


ביטוח רחב ומקיף

חברות הביטוח נערכו לאחר כניסת צו עובדים זרים בהתאם והכינו עבור המעסיקים מכוון תכניות ביטוח מתקדמות. במסגרת ביטוח רפואי לעובדים זרים יכול העובד הזר לקבל מענה חשוב והכרחי למגוון שירותים רפואיים ובהם: טיפול בשגרה הכולל בדיקות אבחון, כיסוי הוצאות חדר מיון, תרופות, בדיקות מעבדה, שירותי אשפוז בבתי חולים, מכוני רנטגן ועוד. המבוטח זוכה לשירותי רפואה מתקדמים הכוללים בין היתר חיסונים בהתאם לצורך, הליכון או כסא גלגלים, צילומי ריאה, שירותי רפואה לנשים בהריון ועוד. בנוסף, ניתן לרכוש מגוון הרחבות טיפולי שיניים בחירום, פיצוי במקרה מוות מתאונה, פיצוי כספי במקרה נכות מתאונה, מימון כרטיס טיסה לחו"ל, שירותי סיעוד, לידה, שירותים פסיכולוגיים ועוד.


טיפול בקופות חולים

חברות הביטוח חתמו על הסכמים לשירותי רפואה עם קופות החולים בארץ ובכל מקרה בו העובד הזר זקוק לטיפול הוא יכול לפנות לקופות החולים השונות הנמצאות ברחבי הארץ. חברות הביטוח מציעות מוקד חירום הפועל לרוב בשפה האנגלית כדי להעניק מענה לכל העובדים הזרים הזקוקים לייעוץ והכוונה. יש חברות ביטוח המציעות בפוליסה שירותי רפואה עד הבית בשעות הערב ללא תשלום נוסף והעובד הזר יכול לפנות לשירותי המר"ם לאחר שעות הפעילות של קופת החולים. עובד זר המצטרף לביטוח רפואי לעובדים זרים מקבל כרטיס מגנטי אשר נועד לזיהוי המבוטח בקופת החולים, כמו כרטיס מגנטי המונפק לחברי קופת החולים.


מי משלם על הביטוח

 ביטוח רפואי לעובדים זרים מחויב על פי חוק וזו אחריות המעביד לרכוש עבורו את הביטוח. גם אם המעביד מעסיק עובד זר יום אחד בשבוע עליו לרכוש עבורו ביטוח זה. עובדים זרים רבים עובדים דרך חברות סיעוד וחשוב לדעת כי את הביטוח חייבת המשפחה לרכוש אך היא אינה חייבת לרכוש את הביטוח מחברת הסיעוד. יש חברות סיעוד המנסות לאלץ את משפחות המטופלים לרכוש דרכן ביטוח רפואי לעובדים זרים אך הן גובות עמלה על כך ולכן אין הצדקה לנושא. ניתן לפנות ישירות לחברות הביטוח הפועלות בענף ולרכוש את הביטוח דרך סוכן ביטוח, ישירות דרך חברת הביטוח ולעתים אף ניתן להזמין את הפוליסה דרך אתר האינטרנט של חברת הביטוח וליהנות מהנחה מסוימת. מעביד אשר מעסיק עובד זר ללא ביטוח רפואי לעובדים זרים מסתכן בקנס גבוה המגיע לעשרות אלפי שקלים ועוד קנס יומי של למעלה מ- 3,000 ש"ח עבור כל יום בו העבירה על החוק נמשכת. 

לקבלת הצעת ביטוח רפואי פרטי

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y