ביטוח רפואי לחו"ל

ישראלים רבים מבינים עד כמה חשוב לרכוש ביטוח רפואי כשיש כוונה לטוס לחו"ל. בין אם מדובר ברילוקיישן וכד' הרי שביטוח זה הוא בעל ערך רב. מעבר לכיסוי הבסיסי שאליו כיוונה המדינה אפשר לראות כיצד כיום מציעות חברות ביטוח רבות פוליסות רחבות יותר של ביטוח בריאות לחו"ל. בהתאם לצרכים אישיים של כל לקוח ניתן ליהנות כיום מפוליסה שמציגה ביטוח אחריות כלפי צד ג', ביטוח של תאונות אישיות, כיסוי במקרה של ביטול הנסיעה, התייחסות לסיכוני הריון ועוד.

 

 

חשוב מאוד לדעת שמוצר ביטוחי חשוב כמו ביטוח רפואי לחו"ל זכה לחקיקה במדינת ישראל. ההתייחסות של המדינה לאלו שמתכוונים לצאת ולשהות בחו"ל למשך תקופה מסוימת הביאה לכך שנקבעו כללים המסדירים את עניין הביטוח הרלוונטי הזה. אחרי הכול יש לקחת ברצינות מצב שבו מגיעים למדינה זרה ונתקלים במצב שבו עקב בעיה רפואית או תאונה חלילה יש להתמודד עם הוצאות רפואיות שונות.

 

במה מחויבות חברות הביטוח על פי חוק

 

אם ציינו את הנקודה החשובה שיש חוק בנוגע להצעת ביטוח רפואי לחו"ל, הרי שחשוב להבין במה מחויבות חברות הביטוח שמשווקות אותו ללקוחות שונים. על מנת להגן על הנוסעים לחו"ל נקבע כי חברת ביטוח המשווקות פוליסה רלוונטית תהיה חייבת לפרט בפוליסה נתונים לגבי הוצאות רפואיות בכל הקשור לסכומים המרביים שהפוליסה מכסה הן עבור טיפולים במדינה זרה והן עבור אשפוז בחו"ל ובישראל. בפוליסה של ביטוח בריאות לחו"ל יש לציין גם מהן הזכויות של המבוטח במקרים שבהם היה זקוק לטיפול רפואי בחו"ל עקב מחלה או תאונה. זאת בנוסף לזכויותיו להמשך הטיפול על אדמת ישראל. בפוליסות שבהן יש הבחנה בין תאונת דרכים לתאונה אחרת יש לשים לב לכך שמצוינות הזכויות המדויקות של כל מבוטח בכל סוג של תאונה.

 

ביטוח שכולל גם את המטען

 

מוצר ביטוחי חשוב כמו ביטוח רפואי לחו"ל יכול להציג כיסוי מרשים לא רק לגבי טיפולים ואשפוזים בגלל צורך רפואי. זאת מאחר וחברות הביטוח מנסות להרחיב את הכיסוי ולכלול גם אלמנטים רלוונטיים שיכולים לעניין כל מי שיוצא לחו"ל. כל אחד מאתנו, גם מי שעדיין לא יצא לחו"ל, יודע שהמטען שלנו יכול בקלות ללכת לאיבוד מסיבה כזו או אחרת. סיפורים על טיסה לפריז שהסתיימה ללא מזוודות שנחתו משום מה ברומא הם כאלו שכבר לא מעט ישראלים שמעו מחבריהם או מקרובי משפחתם. לכן אפשר לראות כיצד רכישה של פוליסת ביטוח רפואי לחו"ל יכולה לכלול גם כיסוי לגבי נזקים או אבידה של המטען. כך, מעבר לכיסוי במקרים של אשפוז במיון, הצלה אווירית והטסה לארץ במקרי הצורך, אפשר להיות רגועים  גם לגבי הכבודה.

 

הנזק הכלכלי של הימנעות מרכישת ביטוח מספק

 

ברגע שאנו רוצים להפנים בצורה רצינית את המשמעות של מוצר או שירות כלשהם כל מה שאנו זקוקים לו הם נתונים לא נעימים לגבי עלויות וסיבוכים. יתרונותיו של ביטוח רפואי לחו"ל הן רבות, וניתן להבין זאת אם יודעים מהן העלויות הגבוהות של אשפוזים וטיפולים בחו"ל. חשוב להבין שכמעט ולא משנה לאיזו מרפאה באיזו מדינה מגיעים הרי שעדיין כל ביקור שבו תעשינה בדיקות מסוימות יכול להסתכם במאות דולרים. גם אם מדובר על מדינות מתוקנות ומפותחות מאוד הרי שיום אשפוז יכול להסתכם בכאלפיים דולר, ואם חלילה מדובר אפילו בניתוח פשוט הרי שכאן ההוצאה יכולה להכניס כל אדם מן השורה לבעיה כלכלית לא פשוטה. לכן נראה כי אין ספק שרכישת פוליסה של ביטוח בריאות לחו"ל היא גם צעד כלכלי חכם.

לקבלת הצעת ביטוח רפואי פרטי

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y