מצב רפואי מקדים

כאשר באים לרכוש ביטוחים מסוימים עלינו למלא טופס הצהרת בריאות בו אנו נדרשים למלא פרטים אישיים כגון: גיל, מין וכד' וכן למלא שאלון בו עלינו לספק מידע אמתי לגבי מצבנו הרפואי. חשוב לדעת כי במקרה בו נפעיל את הביטוח בשל אירוע רפואי לא ממהרות חברות הביטוח לפתוח את הכיס והן יבדקו את הנושא לעומק. 

חברת הביטוח מונעת כך מקרים בהם מבוטחים רוכשים ביטוח חיים, ביטוח נסיעות, ביטוח שיניים או כל ביטוח אחר כדי לזכות בכיסוי מתוך ידיעה כי הם כבר חולים. אחת הדרכים למנוע זאת היא תקופת אכשרה אך יש מקרים בהם אנשים נוהגים לרכוש ביטוח איך שנודע להם כי הם חולים ויזדקקו לכיסוי הוצאות טיפול גבוהות או לכיסוי הוצאות טיפול סיעודיות. חשוב למלא את הטופס באופן אובייקטיבי ואמין וכל פרט במצב רפואי מקדים למלא בהגינות.

סיבות למילוי טופס הצהרת בריאות

 חברות הביטוח דורשות, לרוב מאנשים המעוניינים לרכוש ביטוח באופן פרטי, למלות טופס הצהרת בריאות כתנאי מקדים לרכישת הביטוח. הסיבה הראשונה שחברות הביטוח מבקשות לדעת מהו המצב בריאותי המקדים לרכישת הביטוח היא כדי לקבוע את הפרמיה החודשית (ושנתית) שהלקוח ישלם. הסיבה השנייה היא כדי למנוע מקרי תרמית בהם לקוח מודע לבעיה רפואית ולכן הוא רוכש את הביטוח. מצב רפואי מקדים מאפשר לחברות הביטוח לשקלל את הנתונים ולקבוע את הפרמיה וכן לעדכן את הפוליסה בהתאם למצב הרפואי המקדים. חשוב לדעת כי יש מקרים בהם המבוטח לא דייק במילוי הצהרת הבריאות ולכן חברות הביטוח יכולות להתנער מהתביעה ומהצורך לשלם הוצאות טיפול רפואיות או להעניק כיסוי ביטוחי למבוטח (או בני משפחתו).

חשוב למבוטח

 הצהרה על מצב רפואי מקדים תאפשר למבוטח ליהנות מכיסוי ביטוחי במידה וייאלץ להפעיל את הביטוח. במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב להקפיד ולעדכן את סוכן או חברת הביטוח במצב רפואי מקדים וכך יכול המבוטח להתאים את הפוליסה לצרכיו הרפואיים ולצאת מהארץ בראש שקט. במידה וחלה הרעה במצבו הרפואי במהלך החופשה בחו"ל הוא יוכל להפעיל את הביטוח וליהנות משירותים רפואיים וכיסוי כספי בהתאם לתנאי הפוליסה בה בחר ובהתאם לסעיפי הפיצוי והכיסוי. כאשר אדם רוכש ביטוח סיעודי הרי הוא מעוניין במידה ויעבור תאונה או שמפאת מחלה חלה הרעה במצבו, והוא הופך לסיעודי, כי הוא יזכה לכיסוי הביטוחי. עדכון פרטים לגבי מצב רפואי מקדים יעזור לחברת הביטוח לעדכן את הפוליסה ולהתאים אותה לפי צורכי המבוטח. כך ימנע המבוטח ממקרים בהם חברת הביטוח מפעילה חוקרים או שולחת את המבוטח לרופא מומחה כדי לגלות האם מדובר מבחינתה בתרמית או שהמחלה ממנה סובל המבוטח הינה תולדה של מצב רפואי מקדים, ולכן, בהתאם לתנאי הפוליסה, היא אינה מחויבת לכסות את המבוטח.

 חשוב לחברת הביטוח

מצב רפואי מקדים מאפשר לחברות הביטוח להתאים את פוליסת הביטוח לצורכי המבוטח ולהעניק לו שירות מקצועי ויעיל. חברת הביטוח בודקת במקרים רבים האם בעקבות מצב רפואי מקדים חלה הרעה במצבו הרפואי של המבוטח, וכך היא יכולה להתנער מתשלום במידה ויש סייג לכך בפוליסה.     

לקבלת הצעת ביטוח רפואי פרטי

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y