למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

לצד ביטוח הבריאות הממלכתי והביטוחים המשלימים, מציעות חברות הביטוח גם ביטוח בריאות פרטי. מה ההבדלים בניהם, ולמה חשוב לעשות גם ביטוח בריאות פרטי? הכל בכתבה שלפניכם

במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, מקבל כל אזרח ישראלי ביטוח בריאות ממלכתי בסיסי, הניתן באמצעות קופות החולים. כהרחבה לשירותים הניתנים במסגרת ביטוח זה, מפעילות קופות החולים גם שירותי בריאות נוספים (שב"ן), הכוללים ביטוח רחב יותר ושירותי רפואה מתקדמים יותר.
אם כך, מדוע מומלץ לרכוש גם ביטוח בריאות פרטי מטעם חברות הביטוח? האם ביטוח הבריאות הממלכתי והשב"ן אינם מספקים? התשובה, לצערנו, שלילית. למעשה, חברות הביטוח מציעות מגוון תוכניות לרכישת ביטוח בריאות פרטי, המרחיבות באופן ניכר את השירותים והטיפולים הניתנים בביטוחי קופות החולים, ונותנות את המענה המקיף והיעיל ביותר להתמודדות עם מחלה או מצב בריאותי חדש, במקרה הצורך.

ככלל, ביטוח בריאות פרטי כולל כיסוי רפואי רחב ביותר, שאינו ניתן במסגרת הביטוחים הבסיסיים של קופות החולים. בין היתרונות הבולטים של ביטוח בריאות פרטי ניתן למנות  ניתוחי השתלות בארץ ובחו"ל, בחירת המנתח ובית החולים בו יתבצע הניתוח, ביטוח סיעודי, תרופות יקרות מאריכות חיים, וכיסוי לטיפולים יקרים.

לבחור את המנתח שלך
אזרח ישראלי שצריך לעבור ניתוח, זכאי לקבל את הטיפול הניתוחי במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי, אולם במצב זה אין הוא יכול לבחור היכן ועל ידי מי ינותח. ברוב המקרים, ביטוח בריאות פרטי מאפשר למבוטח לבחור בעצמו את המנתח ואת בית החולים בו ינותח. כך, מבטיח למעשה ביטוח בריאות פרטי שקט וביטחון רב עבור אדם הנזקק לניתוח ורוצה לקבל את הטיפול הטוב ביותר על ידי המנתחים והרופאים שהוא עצמו מעדיף. כמו כן,רשאי המבוטח לבחור גם את מקום הניתוח המועדף עליו, כך שיתאים לו באופן מירבי. בנוסף, חשוב לזכור שפעמים רבות כולל ביטוח בריאות פרטי גם כיסוי לטיפולים מתקדמים שאינם מכוסים תמיד על ידי סל הבריאות הבסיסי.
 

לקבל פיצוי בעת מחלה
בעת גילוי של מחלה קשה, חייו של החולה ובני משפחתו משתנים ללא היכר. לעיתים קרובות השינוי במצב הבריאותי גורם גם לשינוי במעמדו הכלכלי של החולה, וגורר הוצאות כספיות לא מבוטלות. ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי כספי רחב בעת גילוי מחלה קשה, ומעניק פיצוי כספי על ימי האשפוז בבית החולים, השתתפות בטיפולים רפואיים מורכבים שלא תמיד מכוסים על ידי ביטוח הבריאות הממלכתי, פיצוי במקרה של רשלנות רפואית או מוות בעת ניתוח. בנוסף, מעניק ביטוח בריאות פרטי ליווי פיננסי לתקופת הההחלמה מניתוח קשה או ממחלה קשה.

לקבל את כל התרופות שצריך
ביטוח בריאות ממלכתי כולל סל תרופות בסיסי ומוגבל, שברוב המקרים אינו מכסה תרופות יקרות וחיוניות. לעומתו, ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי רחב ביותר לתרופות שאינן נכללות בסל הבריאות ובכך מעניק למבוטח שקט נפשי וביטחון שהוא מקבל את הטיפול התרופתי הטוב ביותר עבורו. עניין זה חשוב במיוחד על רקע השינוי בחוק שאינו מאפשר לקופות החולים להרחיב את השירותים הבריאותיים הנוספים, ובכלל זה גם לא לכלול בסל התרופות תרופות מצילות ומאריכות חיים. תרופות אלו ניתן לקבל כיום רק במסגרת ביטוח בריאות פרטי.

לעבור השתלה בראש שקט
השתלות הן אחד מהטיפולים הרפואיים היקרים והמורכבים ביותר בתחום הרפואה ואת חלקן אף ניתן לבצע רק בחו"ל. כשאדם נאלץ לעבור השתלה, הוא מתקשה לא פעם לממן את עלות הניתוח הגבוהה מכיסו ופונה לבקשת תרומות לצורך ביצוע ההשתלה. ביטוח בריאות פרטי נותן מענה מקיף לכיסוי השתלות, כולל השתתפות בהוצאות הטיפול ובהוצאות הנלוות לו – תשלום הטיפול באיבר המושתל, תשלום לצוות הרפואי, כרטיסי טיסה, הטסה רפואית, הוצאות אשפוז בחו"ל, הוצאות שהייה, הטסה הגופה במקרה מוות, ועוד.

לקבל טיפולים רפואיים נוספים
בנוסף לכל יתרונות שנמנו לעיל, ביטוח בריאות פרטי מציע מגוון רחב של שירותים רפואיים, המסייעים למבוטח לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. במסגרת הפוליסה של ביטוח בריאות פרטי יוכל המבוטח לקבל שירותי רופא עד הבית, שירותי מעבדה 24 שעות ביממה, טיפולי רפואה משלימה, טיפולי פיזיותרפיה וטיפולים מונעים.

לקבלת הצעת ביטוח בריאות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח בריאות ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y