מגבלת גיל בביטוח משכנתא

ביטוח של משכנתא הוא ביטוח אשר מורכב מביטוח חיים, כלומר, ביטוח ריסק. כאמור, במידה והלווה נפטר חברת הביטוח ממשיכה לשלם עבורו את המשכנתא. רבים נוטים לשאול את השאלה הבלתי נמנעת – האם ישנה מגבלת גיל בביטוח משכנתא? ובכן, ככול שגילו של מלווה המשכנתא גבוה יותר, כך עולה הסיכוי שמא יגיע למוות מסיבות בריאותיות, סיבות טבעיות ובהתאם לכך גם הפרמיה עולה.

אנשים רבים אשר מעוניינים לקחת משכנתא לא חושבים שעל מנת לקחת משכנתא יש לבצע גם ביטוח נוסף – ביטוח משכנתא. אז מהו בכלל ביטוח משכנתא? ובכן, מדובר על תוכנית אשר מיועדת לכל אותם אנשים שמעוניינים לרכוש דירות (או כל נכס אחר) וזקוקים למשכנתא לשם כך. הבנק מחייב את הלווה בדבר שנקרא "ביטוח משכנתא" על מנת לאשר את בקשת ההלוואה.

ביטוח משכנתא הוא למעשה תנאי לקבלת ההלוואה כך שהבנק יכול להיות בטוח שבמידה והלווה נפטר (או לחילופין אחד מהלווים נפטר) הביטוח ימשיך לשלם את המשכנתא. כמו כן, מכיוון שהנכס איננו של הלווה עד אשר סיים לשלם, רוצה להיות הבנק בטוח שבמידה ויקרה לנכס נזק כלשהו, יהיה מי שיבטיח וישלם את הפיצויים הנדרשים.

מגבלת גיל בביטוח משכנתא – כל מה שרציתם לדעת.

רוב חברות הביטוח מציבות מגבלת גיל בביטוח משכנתא כשהן מספקות ביטוח משכנתא לאנשים עד גיל 75. הפרמיה עבור פוליסה לאנשים בסביבות הגיל 75 הינה יקרה יותר מזוג צעיר לצורך העניין. כמו כן, ניתן למצוא חברות ביטוח אחרות בארץ אשר כן מבטחות אנשים עד גיל 85.

נושא זה איננו נוטה לקחת חלק פעיל בתוך הדיון הציבורי מאחר ורוב הלווים כיום הם זוגות צעירים מתחת לגיל 50. עם זאת, קיימת אוכלוסיה אחרת אשר רוכשת ביטוח משכנתא. מדובר על אנשים אשר ברשותם דירה ומעוניינים לשדרג את איכות חייהם ולרכוש דירה גדולה יותר ולכן יכולים הם לבצע פעולת מחזור משכנתא שברשותם או לחלופין לקחת משכנתא חדשה. מדובר לרוב על אוכלוסיה בגילאים של 40 עד 60.

בפני כל לווה באשר הוא עומדות מספר אופציות והן: רכישת ביטוח משכנתא על ידי סוכן ביטוח של משכנתאות, רכישת ביטוח משכנתא באמצעות הבנק או לחילופין רכישת משכנתא באמצעות חברות ביטוח של משכנתא. רוב הפוליסות הן יחסית די זהות אך מחירן משתנה בהתאם למצבו וגילו של המבוטח.

כמו כן, חשוב מאוד לזכור שאמנם חברות הביטוח שמות מגבלת גיל בביטוח משכנתא לאנשים מבוגרים עקב הסיכון הברור של מוות בנסיבות טבעיות או לחלופין עקב מחלות שונות אך חברות הביטוח אינן ממהרות וששות גם לבטח חבר'ה צעירים עד אשר חברות ביטוח אלו בודקות שמדובר בזוג רציני בעל הכנסה גבוהה וקבועה. חשוב לברר היטב אודות חברות הביטוח השונות שהכי משתלם לעשות אצלם ביטוח משכנתא ואיזו פוליסה הכי משתלמת בהתאם לתנאים הסוציאו-אקונומי של הזוג. 

לקבלת הצעת ביטוח משכנתא

מלא את פרטיך ותוכל לקבל הצעת ביטוח משכנתא בהקדם וללא כל התחייבות מצידך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סכום המשכנתא
*שנים להחזר