האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק לדירה?

אנשים רבים אשר בבעלותם ביטוח משכנתא תוהים האם ביטוח זה מכסה למעשה כל נזק כלשהו לדירה וכן גם לחפצים בתוכה. ובכן, התשובה לכך היא חד משמעית – לא. זוהי טעות נפוצה לחשוב כי פוליסת ביטוח מצליחה לכסות גם את תכולת הבית. לכל פוליסה באשר היא יש סייגים וכן אם הפוליסה יקרה יותר, כך היא תהיה רחבה יותר או ההפך.

מהו בכלל ביטוח למשכנתא? ובכן, ביטוח משכנתא הוא ביטוח שמורכב משני גורמים: ביטוח של הנכס וכן גם ביטוח חיים. ביטוח המשכנתא למעשה מבטיח לבנק שבמקרה ואחד מלווי המשכנתא נפטר, הביטוח ימשיך לשלם עבורו על הנכס מבלי שהבנק יפסיד. כל בנק באשר הוא מפחד ממצב בו הלווה שנותר בחיים התקשה להחזיר את המשכנתא וכך, על ידי ביטוח משכנתא, הבנק יכול להיות בטוח שהכסף שנלווה ממנו, יוחזר לו לא משנה מה.

 הסעיף השני של ביטוח משכנתא מתייחס לנכס. דרישה נוספת של הבנק היא ביטוח משכנתא לנכס לא פחות מהדרישה הראשונה (ביטוח חיים). כל אדם שלוקח משכנתא יודע שעד שהוא לא מסיים לשלם את המשכנתא, הנכס שברשותו הוא לא באמת שלו ובעקבות כך, הבנק רוצה להיות בטוח שהנכס שלו נשאר שלם ושערכו יהיה גבוהה ככל הניתן. על ידי ביטוח הנכס ניתן להבטיח שבמידה ויהיה נזק כלשהו (מרעידת אדמה, שריפה וכדומה), יש לכך ביטוח.

 האם ביטוח המשכנתא מכסה כל נזק לדירה – תשובה לשאלה הנפוצה.

פוליסה של ביטוח משכנתא (הכוונה היא פוליסת ביטוח הנכס) מכסה נזקים למבנה אך לא מגבה או מכסה נזקים שעלולים לקרות לרכוש עצמו. עם זאת, חפצים שכן נכללים בביטוח הם חפצים שהגיעו עם הבית, כלומר, צנרת, דוד שמש, חלונות, שטיחים מקיר אל קיר וכדומה. למשל והייתה הצפה בבית עקב פיצוץ בצינור, לא רק הצינור מכוסה בפוליסה אלא גם השטיחים שנרטבו.

 כיצד לדעת מה כן מבוטח?

החלטתם לקחת משכנתא וכעת הבנק מחייב אתכם לקחת ביטוח משכנתא ואתם תוהים האם ביטוח המשכנתא מכסה כל נזק לדירה? כפי שציינו קודם לכן, ישנן פוליסות יקרות יותר שכן יכולות לכלול חלק מתכולת הבית ולכן, טרם לקיחת ביטוח משכנתא, יש לברר היכן הכי כדאי לעשות את הביטוח הנ"ל. האם ביטוח המשכנתא מכסה כל נזק לדירה היא שאלה מאוד נפוצה אותה יש לשאול טרם חתמתם על פוליסה כזו או אחרת מאחת חברות הביטוח שיש בארץ.

מעבר לשאלה הנפוצה (האם ביטוח המשכנתא מכסה כל נזק לדירה) חשוב לברר האם החברה שמעניקה ביטוח למשכנתאות היא חברה הוגנת ומשתלמת ולא רק מבחינת המחירים. חשוב לבחור בחברה עם מוניטין, על מנת שבמידה ותתקלו בבעיה כלשהי, תוכלו לדעת שמדובר בחברה שנותנת לכם גב ושהסיכוי שהיא תפשוט רגל, נמוכים יותר מחברה שרק הוקמה.

לקבלת הצעת ביטוח משכנתא

מלא את פרטיך ותוכל לקבל הצעת ביטוח משכנתא בהקדם וללא כל התחייבות מצידך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סכום המשכנתא
*שנים להחזר