השוואת מחירי ביטוח משכנתא

זוגות רבים בישראל פונים לבנק כדי לקחת משכנתא ולממש את החלום הישראלי- להיות בעלי דירה הרשומה על שמם. אחד התנאים לקבלת משכנתא מהבנק היא רכישת ביטוח משכנתא. הבנקים מציעים ללקוחות הפונים אליהם בבקשת משכנתא לרכוש דרכם את הביטוח אך חשוב לדעת כי ניתן להוזיל את עלות הביטוח באמצעות רכישתו באחת מחברות הביטוח הפועלות בענף. 

ביטוח משכנתא ילווה אתכם שנים ארוכות ולכן ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים ויותר על ידי רכישת הביטוח מחברת ביטוח ולא דרך הבנק. ביטוח משכנתא משרת את האינטרס של שני הצדדים, הבנק והלווה, ולכן חשוב להשוות מחירים ולקרוא היטב את סעיפי הפוליסה.


למה נועד ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים- ביטוח חיים וביטוח מבנה. הביטוח מאפשר לבנק להבטיח כי כספו יושב במקרה והלווה נפטר או אינו יכול להשיב את המשכנתא בגלל נכות מוחלטת וצמיתה, אובדן כושר עבודה או במקרה של גילוי מחלה קשה כמו סרטן ומחלת לב. בנוסף, הנכס עומד בפני סיכונים שונים כמו פגעי טבע ומזג אוויר, שטפונות, שריפה, התפוצצות ועוד. חברת הביטוח תכסה את עלויות התיקון והשבת הנכס לקדמותו במקרה של נזקים למבנה ותדאג לפרעון יתרת המשכנתא במקרה שהלווה נפטר או מאבד את יכולתו לעבוד. השוואת מחירי ביטוח משכנתא נועדה לעזור ללווה לצמצם עלויות ולבחור בביטוח המתאים לו ביותר מבחינת עלות וכיסוי.


פרמטרים חשובים בהשוואה

כאשר לווה עורך סקר השוואת מחירי ביטוח משכנתא עליו לשים דגש על מספר פרמטרים חשובים: גובה הפרמיה החודשית, גובה הכיסוי, אפשרויות הרחבה של ביטוח המשכנתא, פרמיה קבועה/ משתנה בהתאם לשינוי בגילו של המבוטח. כל פרמטר משפיע באופן ישיר על סך העלות של הביטוח ולכן חשוב לערוך השוואה מקיפה ולא להסתנוור מהצעה זולה מדי. השוואת מחירי ביטוח משכנתא תאפשר ללווה לרכוש ביטוח המותאם לו אישית ובאמצעות השוואת המחירים ניתן לתכנן את התקציב החודשי ולהוסיף לסל ההוצאות הקבועות גם את עלות הביטוח.


השוואת מחירים באינטרנט

 הבנקים מציעים ללוקחי המשכנתאות ביטוח דרכם אך לפני שממהרים וחותמים על ביטוח משכנתא דרך הבנק כדאי לגלוש באינטרנט ולאסוף הצעות מחיר מחברות הביטוח המובילות בענף. חברות הביטוח מתחרות זו בזו וניתן באמצעות מחשבון ביטוח משכנתא הנמצא באתר שלהן לאסוף נתונים ולגלות מי מחשבות הביטוח זולה יותר. בנוסף, יש אתרי מקצועיים להשוואת ביטוחי משכנתאות. באתרים אלה רשומות מספר חברות ביטוח והן מתחרות על כיסו של כל גולש המתעניין בביטוח משכנתא ומשאיר פרטים באתר. חשוב לדעת כי לרוב יציעו חברות הביטוח ביטוח משכנתא בסיסי דרך אתרים אלה וזאת בכדי להרשים את המתעניין בפוליסה זולה. כדי לקבל כיסו ביטוחי רחב והולם יש להתאים את ביטוח המשכנתא בהתאם למאפייניו האישיים של הלווה (גיל, מין, מצב משפחתי, משלח יד וכד') ובהתאם למאפייני הדירה או הבית אותו עומדים לרכוש. כמו כן, כדאי לדעת כי ניתן לבטל ביטוח משכנתא אשר נרכש מהבנק ולרכוש ביטוח מחברת ביטוח ולחסוך כסף רב.

לקבלת הצעת ביטוח משכנתא

מלא את פרטיך ותוכל לקבל הצעת ביטוח משכנתא בהקדם וללא כל התחייבות מצידך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סכום המשכנתא
*שנים להחזר