ביטוח משכנתא בבנק מול ביטוח משכנתא בחברת ביטוח

בדרך כלל, בנקים מאפשרים לקהל לקוחותיהם, לאחר שלקחו משכנתא, גם לרכוש ביטוח למשכנתא (שנחשב כתנאי לאישור בקשת הלוואת המשכנתא). עם זאת, רצוי שלא למהר וללכת על האופציה הקלה ביותר ולערוך בדיקה אודות אפשרויות אחרות וזה על מנת להצליח למצוא את העצה המשתלמת מכל.

 

מרכיבי ביטוח המשכנתא:

אז ממה מורכב ביטוח המשכנתא? ביטוח המשכנתא מורכב משני גורמים: ביטוח חיים וביטוח מבנה. המטרה של הפוליסה, קודם כל, היא בעצם להגן על הבנק שמלווה את כספו. ביטוח החיים בא על מנת להבטיח שבמידה ואחד מבני הזוג (הלווים) נהיה חולה או נפטר, יקבל הבנק מחברת הביטוח את המשכנתא שלו בחזרה.

כמו כן, ביטוח זה גם כולל בתוכו ביטוח מבנה שמטרתו היא לשמור על הנכס מפני כל מיני נזקים שונים, כגון: שרפות, שיטפונות, רעידת אדמה, פגיעות ברק, פריצות, פיצוצי צנרת, נזקים למבנה (הכוונה היא לדלתות, רעפים, גג, חלונות וכדומה).

השוואת ביטוח משכנתא – כל מה שצריך לדעת.

אז הנה, הרגע לו חיכיתם שנים על גבי שנים עומד להגיע ואתם סוף כל סוף עומדים לקחת משכנתא ולעשות ביטוח משכנתא. חשוב לזכור שעל מנת שתוכלו לעשות ביטוח משכנתא אצל חברה הוגנת ומקצועית עליכם לערוך השוואת ביטוח משכנתא. באמצעות השוואת ביטוח משכנתא ניתן לדעת היכן הכי משתלם לעשות ביטוח משכנתא – בחברת ביטוח או אולי בכלל בבנק?.

אם בעבר ביטוח משכנתא היה ניתן לעשות אך ורק בבנק ממנו נלקחה המשכנתא, הרי שכיום המצב שונה לחלוטין. לבנקים אין כבר מונופול בתחום ואנשים יכולים ליהנות מהאפשרות של השוואת ביטוח משכנתא שמאפשרת להם להחליט היכן הכי מתאים להם לעשות את הביטוח.

  • ביטוח בבנק – הבנק מאשר את ביטוח המשכנתא על פי דרישותיו שלו, על פי מצב הנכס, על פי המצב הבריאותי של הלווים וגורמים נוספים. היתרון המרכזי של ביטוח משכנתא באמצעות הבנק הוא בעיקר בחיסכון של זמן וקיצור תהליכים, כלומר, על ביטוח המשכנתא תוכלו לחתום כבר בזמן של חתימת הלוואת המשכנתא עצמה. על ידי כך ניתן להימנע מעיכובים ובירוקרטיות מיותרות.
  • ביטוח בחברת ביטוח – ביטוח משכנתא אשר נרכש ישירות מחברת הביטוח הוא זול יותר מביטוח שנרכש מהבנק. יתרון נוסף ומשמעותי הוא היקפו של הביטוח, כלומר, ביטוח משכנתא שנעשה בבנק הוא ביטוח בסיסי שבא לענות אך ורק על צרכיו של הבנק, לעומת זאת, בחברות ביטוח ניתן להוסיף ביטוחים נוספים שבאים לקראתכם, הלקוח. כמו למשל: ביטוח מקיף למבנה, ביטוח חיים מורחב ועוד נוספים. על מנת שתחסכו זמן, מומלץ לשאול האם הבנק מסוגל לספק לכם מענה כמו חברת הביטוח וכך תדעו היכן הכי מתאים לכם לעשות ביטוח משכנתא.

 

לקבלת הצעת ביטוח משכנתא

מלא את פרטיך ותוכל לקבל הצעת ביטוח משכנתא בהקדם וללא כל התחייבות מצידך
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*סכום המשכנתא
*שנים להחזר