גמלת סיעוד – חוק סיעוד

גמלת סיעוד היא למעשה גמלה שאנו מקבלים מהמדינה על מנת לתמוך בנו במידה ואנחנו נדרשים לסיעוד. אנשים סיעודיים הם אנשים הזקוקים לעזרה בהתנהלות היום יומית שלהם. זה יכול להיות סיעוד ברמה של ליווי יום יומי עשרים וארבע שעות ביממה, וזה יכול להיות סיעוד חלקי למשל לטובת הבאת איש סיעוד שינקה את הבית עבור החולה, שיבשל עבורו וכדומה. 

הזכאות לגמלת סיעוד נקבעת למעשה על ידי המוסד לביטוח לאומי. לצורך קביעת הזכאות, הביטוח הלאומי דורש מסמכים רפואיים המוכיחים כי החולה אכן אינו מסוגל לבצע את כל הפעילויות היום יומיות באופן עצמאי, וכי נדרשת לו עזרה של איש סיעוד. בהתאם לכך, יושבת וועדה מיוחדת בביטוח הלאומי ומחליטה האם אותו אדם זכאי לגמלת סיעוד, ואם כן באיזה היקף. יכולה הוועדה להחליט שהאדם זכאי לסיעוד אך רק בהיקף של חמש שעות שבועיות, ויכולה הוועדה להחליט שהוא זכאי לגמלת סיעוד מלאה. הכל בהתאם למצבו של האדם כפי שמשתקף מהמסמכים הרפואיים, ובהתאם לנאמר במסגרת חוק סיעוד.


איך אפשר לדרוש את הגימלה?

במרבית המקרים, אנשים הזקוקים לסיעוד אינם יכולים לבצע בעצמם את הפנייה לביטוח לאומי, מאחר והם גם כך מוגבלים בפעילותם היום יומית. אנשים אלה נעזרים בדרך כלל בבני משפחה המגישים להם סיוע וטיפול. בני המשפחה יכולים לפנות למוסד לביטוח הלאומי ולברר את כל הפרטים והפרוצדורה שעליהם לעבור לקראת אישור גמלת הסיעוד. בהתאם לכך, יפנה ביטוח הלאומי את המבוטח לבדיקת רופא מומחה, ואולי אף ידרוש מספר חוות דעת. המוסד לביטוח לאומי עשוי לדרוש עוד מסמכים נוספים, ועל בני המשפחה לדאוג לקבלת מסמכים אלה מהגורמים הרלוונטיים. רק לאחר שיהיו ברשותכם כל המסמכים הדרושים, תוכלו לבצע בקשה מסודרת לגמלת סיעוד בביטוח הלאומי. תהליך זה של אישור הזכאות לגמלה יכול להתארך, וחשוב לעקוב אחריו, ולשוחח עם הנציגים שלכם במוסד לביטוח לאומי מדי פעם בפעם.


ואם אי אפשר לעשות את זה לבד?

 ובכן, כיום קיימות מספר חברות בשוק הישראלי, המציעות סיוע בעבודה מול הביטוח הלאומי. חברות אלה מציעות סיוע בכל סוג של פניה לביטוח הלאומי, ולא רק בתחום של גמלת סיעוד. במרבית המקרים, החברות יודעות לעשות את העבודה בצורה טובה ומקצועית, להשיג את כל חוות הדעת הרפואיות הנדרשות, ולאחד יחד את כל המסמכים הדרושים. או אז, מגישות החברות את כל המסמכים לביטוח הלאומי לדיון. במידה והביטוח הלאומי רוצה לזמן את המבוטח לדיוני הוועדה, יכולות אותן חברות להציע ליווי של המבוטח על ידי רופא מומחה על מנת שיסייע לו להבהיר את מצבו אל מול הוועדה. בתמורה, דורשות חברות אלה אחוז מסויים מסך הקצבה או הגמלה שמקצה הביטוח הלאומי לאותו אדם. האם זה כדאי? האם זה משתלם? התשובה היא כן, אם אין לכם ברירה אחרת. אם אתם אנשים אינטליגנטים המסוגלים לעשות את העבודה לבד, כמובן שזאת הדרך המועדפת והזולה ביותר. הכל לפי שיקול דעתכם ולפי משאבי האנרגיה והזמן שיש לכם לטיפול בעניין.

לקבלת הצעת לביטוח סיעודי

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח סיעודי ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y