ביטוח תלמידים

כשחושבים על זה טיפה לעומק, זה יכול קצת להפחיד. בכל יום אנחנו מפקידים את ילדינו בידיה של מערכת החינוך, שולחים אותם אל בית הספר שם הם פוגשים עוד מאת ילדים בני גילם. הם לומדים רוב הזמן, יושבים בכיתה רוב הזמן, אבל הם גם משחקים, רצים, קופצים, מתפרעים. בכל שנה מתרחשות מאות רבות של פציעות תלמידים בבתי ספר, החל מנפילה, או החלקה, ועד פציעות קשות יותר. 

כמובן ששום סכום כסף לא יפצה אותנו עבור נזק שנגרם לילדנו, אבל בכל זאת, צריך שיהיה ביטוח, לכל צרה שלא תבוא. פציעות יכולות להשפיע חס וחלילה על המשך חיינו, ולפעמים צריך משאבים כספיים כדי לממן טיפולים וכדומה. ביטוח תלמידים הוא התשובה, ואת הביטוח הזה מקבל כל ילד שלנו כשהוא הולך לבית הספר. כאשר הילד שלנו נכנס למסגרת לימודית הוא חייב להיות מבוטח, בין שמדובר במערכת חינוך ציבורית ובין שמדובר במערכת חינוך פרטית.


האם אנחנו צריכים לבטח את ילדינו?

ובכן, התשובה היא כן ולא. מערכת החינוך מבטחת את התלמידים בביטוח כללי. ביטוח זה מתנהל כמובן על פי פוליסה שעבורה משלמת מערכת החינוך. פוליסה זו כוללת פציעות מסוגים שונים, המתקיימות בתנאים שונים. במרבית הפעמים ביטוח תלמידים המסופק על ידי מערכת החינוך מכסה את מרבית סוגי הפציעות והטיפולים, אך עדיין ישנם מקרים בהם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם ילד פצוע וללא כיסוי ביטוחי. אם העניין הזה מעסיק אתכם, תוכלו להתעניין במשרד החינוך או בבית הספר עצמו לגבי הביטוח שהילד שלכם זוכה לו. בהתאם לכך, תוכלו לקבל החלטה האם זה מספק אתכם אם לאו. במידה ותרצו, תוכלו להרחיב את הביטוח באמצעות ביטוח פרטי שאתם תשלמו, וכך תוכלו להרחיב מאוד את הכיסוי הביטוח על ילדכם.


איך בוחרים ביטוח תלמידים?

 לאמיתו של דבר מדובר פה בתחום מעט סבוך, ויש צורך להכיר את העולם הזה של ביטוח תלמידים על מנת לקבל בו החלטות חכמות. הדרך הטובה ביותר היא לשלב בין התייעצות עם מומחה ביטוח, ובין לימוד עצמי שלכם באמצעות האינטרנט. באינטרנט תוכלו לקרוא מאמרים מקצועיים, לבדוק את התפלגות הפציעות של תלמידים לא רק בארץ, אלא בעולם כולו, ללמוד מה כולל הביטוח הבסיסי שאתם כבר זכאים לו, ואפילו לקבל המלצות לגבי אופנים ודרכים להרחבת הביטוח על ילדכם. לאחר שתלמדו את הנושא היטב, תוכלו לגשת לסוכן ביטוח, ולקבל ממנו ייעוץ נוסף. סוכן ביטוח יוכל להציג בפניכם את כל האפשרויות הקיימות, ולתעדף אותן על פי היקף הכיסוי של כל אפשרות, אל מול העלות שלה. ייתכן ותמצאו פוליסות המשלבות ביטוח תלמידים וביטוח רפואי לכל המשפחה במחיר אטרקטיבי, וייתכן שתמצאו ביטוח תלמידים מקיף ביותר, בעלות טובה. בסופו של דבר ההחלטה צריכה להיות על בסיס היקף הכיסוי, ועל בסיס העלות של הפוליסה. כאמור, הילד שלכם מבוטח על ידי משרד החינוך, ומרבית ההורים מסתפקים בזאת, אולי מחוסר הרצון לחשוב על הרע מכל. אם אתם רוצים לעשות את הצעד הנוסף בכיוון, כדאי לפעול כאמור גם באופן עצמאי, וגם בסיוע מקצועי מתאים.

לקבלת הצעת ביטוח תאונות אישיות

אנא מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח תאונות אישיות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y