ביטוח תרמילאים

ביטוח תרמילאים הוא ביטוח ייחודי לאנשים הטסים לתקופות זמן ממושכות למדינות המוגדרות כלא בטוחות. ביטוח זה שונה מביטוח נסיעות רגיל, ומותאם ייחודית לתרמילאים. חשוב  להצטייד בפוליסת ביטוח תרמילאים, ולא לחסוך בסעיף זה.

מה ההבדל בין ביטוח נסיעות רגיל לבין ביטוח תרמילאים ?

ההבדל בין  שני סוגי הביטוחים נעוץ במטרות הטיול ובאופי הכיסוי הביטוחי הנחוץ. הסיכון כי מי שטס לתקופה קצרה למדינה מפותחת יזדקק לחילוץ מאיזורים נידחים וקשים לגישה הנו קלוש.  דברים דומים אמורים גם לגבי טיפול רפואי מסובך, הטסה רפואית חזרה לארץ ואישפוז ארוך בבתי חולים מקומיים. לכן, ביטוח נסיעות סטנדרטי, על פי רוב, אינו מספק כיסוי מלא למקרים המצויינים.

ביטוח הנו מרכיב חיוני לטיול מוצלח. כאשר אנחנו נמצאים בחו"ל האפשרויות הכלכליות שלנו מוגבלות מאוד, אין לנו כיסוי רפואי של קופות החולים, העברה של כסף מהארץ אינה פשוטה בהכרח ועלויות טיפול רפואי הנן גבוהות, גם כאשר מדובר במדינות עולם שלישי.

סעיף חילוץ והצלה בביטוח תרמילאים

בין הבעיות העלולות לפקוד את התרמילאי בחו"ל תופסת מקום של כבוד בעיית חטיפות/העדרויות. במקרה של העלמות מטייל ואי יצירת קשר עם הבית במשך תקופה העולה על המוגדר בפוליסה, תצא משלחת חיפושים לאתר את המטייל ולהביא אותו חזרה הביתה. עלויות משלחות שכאלה הנן אסטרונומיות ואדם מן הישוב לא יוכל לממן אותן מכיסו. לפיכך חשוב לשים לב לסעיף זה בפוליסת הביטוח לתרמילאי.

קריטוריונים בבחירת ביטוח תרמילאים:

יש להקדיש זמן ומאמץ על מנת לבחור בצורה יסודיות את ביטוח תרמילאים המתאים לטיול. יש לשים לב למספר קריטריונים שעליהם יש לשים דגש. כאמור, הקריטריון הראשון הוא חילוץ והצלה. יעדים רבים היודעים כפופולאריים לטיולי תרמילאים ידועים כמקומות לא שקטים בהם מתרחשים חטיפות ומעשי שוד על בסיס קבוע. מומלץ ביותר לפיכך, להרחיב את כיסוי החילוץ וההצלה לכיסוי מכסימאלי. הרחבה קטנה זו שעלותה דולרים בודדים עשויה להיות המכריעה חיים למוות. הערה: מומלץ לבדוק אם הכיסוי הביטוחי כולל חילוץ בלבד, או מכסה את עלות ביצוען של פעולות חקירה ואיתור של הנעדרים.

הרחבת ספורט אתגרי בביטוח תרמילאים

כיסוי ביטוחי נוסף, אותו יש לכלול כחלק של ביטוח תרמילאים, הוא כיסוי ביטוחי לספורט אתגרי. ספורט אתגרי יכול להוביל לפציעות חמורות ונכויות קבועות ואינו מכוסה ע"י הפוליסות הסטנדרטיות. תרמילאים רבים נמנעים מלרכוש ביטוח זה שכן הם סבורים כי לא יעסקו בספורט אתגרי אולם במהלך הטיול חלים שינויים בנסיבות והם מוצאים עצמם עוסקים בספורט אתגרי מסוגים שונים ללא כל כיסוי ביטוחי. במרבית המקרים התרמילאים כלל אינם מודעים לסיטואציה והופכים מודעים לה רק כאשר קורה אסון.

הטסה רפואית

בהודו, ומדינות דרום אמריקה הפופולאריות בקרב תרמילאים ישנן מחלות, חיידקים ווירוסים קטלניים (סוגים שונים של "חיידיקים טורפים") ולא פעם אין באפשרותה של הרפואה המקומית לספק מענה מיידי לזיהוי הנגיף וטיפול מתאים בו. במקרה כזה נדרשת הטסה מיידית של החולה לארץ לצורך קבלת מענה רפואי הולם למצבו. הטסה רפואית מצריכה חכירתו של מטוס עם ציוד רפואי מתאים, ועליו צוות רפואי. במידה והטסה רפואית אינה מכוסה כחלק של ביטוח תרמילאים, ההוצאות עליה יהיו גבוהות מאוד.

[

מלא את פרטייך וקבל הצעת ביטוח נסיעות