הלוואות

בעידן בו אנו חיים, עידן בו כולנו תמיד רוצים יותר ממה שאנחנו יכולים להשיג ועידן בו יוקר המחיה עולה מיום ליום, הלוואות הן מושג מוכר מאוד, לכל אדם. היום כמעט כל אדם נתקל בצורך ליטול הלוואה כזו או אחרת עבור מטרות רבות – כיסוי של ההוצאות, יציאה לחו"ל, רכישה של רכב או בית וכדומה. בניגוד למה שחושבים רבים, כיום נטילה של הלוואה לא מעידה דווקא על קשיים כלכליים או חוסר בכספים, רבים נוטלים הלוואה בכדי להשיג סכום כסף גדול שאין ברשותם כרגע, לצורך השקעה ולהגשמה של חלומות. 

למה לקחת הלוואה ?

כאמור, המניעים ללקיחת הלוואה הם רבים ומגוונים מאוד. כיום שוק הלוואות הוא שוק גדול ורחב מאוד ובו ניתן למצוא גופים רבים המעניקים הלוואות, בין אם זה גופים בנקאיים או גופים חוץ בנקאיים שונים המעניקים הלוואות לכל דורש. מסלולי הלוואות הם מסלולים הנבנים בהתאמה לסוגה של הלוואה כזו או אחרת ומותאמים על פי הצורך שלשמה נלקחת אותה הלוואה. ישנן הלוואות אשר מוענקות לסטודנטים לצורך לימודים ומחיה, ישנן הלוואות לחתונה, הלוואות לרכב וכן הלוואות המוגדרות בתור הלוואות לכל מטרה וכל אחד הזקוק לסכום כסף באופן מיידי יכול לקבל אותו באמצעות הלוואה.

את ההלוואה מקבלים מן הגוף המלווה תוך התחייבות להחזירה על ידי סכום חודשי ובתוספת ריבית שהיא בעצם מהווה את הרווח של מעניק ההלוואה.

איך לקחת הלוואה בצורה חכמה ?

אם  אתם מעוניינים לקחת הלוואה, ולא משנה באיזה סכום, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להחליט על הסכום המדויק לו אתם זקוקים.אנשים רבים מתפתים לקחת הלוואה גדולה יותר מזו שהם זקוקים לה אך מה שהם שוכחים זה שהם יצטרכו להחזיר את אותה הלוואה לבסוף וכמובן, בתוספת ריבית.

בנוסף, בכדי לקחת הלוואות בצורה נכונה וחכמה אתם חייבים להכיר את ההלוואות על בוריו, להכיר את הגופים הפועלים ואת מונחי היסוד בהם משתמשים בעולם של הלוואות. אם אין לכרם זמן או כוח ללמוד את התחום, היעזרו באיש מקצוע מומחה שיגיע עימכם למקום ממנו תיקחו את ההלוואה, ישוחח עם הפקיד, יקרא את החוזה ויעזור לכם להחליט על מסלול הלוואה שהוא הטוב ביותר עבורכם ועבור ההחזר החודשי אותו תצטרכו לתת.

בכדי לבחור בהלוואה הטובה ביותר בקשו הצעות של הלוואות ממספר גופים שונים, בנקאיים או חוץ בנקאיים, והשוו את ההצעות השונות בכדי לבחור מסלול של הלוואה שהוא הטוב ביותר עבורכם. ההשוואה תעזור לכם לראות פערים משמעותיים בין הלוואה כזו או אחרת מבחינת הריבית, נקודות היציאה, אפשרויות הפירעון ועוד וכך תוכלו לבחור הלוואה שהיא המתאימה לכם ביותר.בנוסף, קחו בחשבון כי נטילה של הלוואה מן הבנק תגביל את הפעולות הבנקאיות שלכם ולכן קחו הצעות גם מן הבנק וגם מגופים חוץ בנקאיים וקחו בחשבון את העניין הזה כקריטריון חשוב להשוואה.

 

 

החתימה על החוזה

חתימה על חוזה של הלוואות היא חתימה על עשרות מסמכים משפטיים הכתובים בשפה שאינה מובנת לכל אחד ואם לא תבדקו אותם בצורה הראויה אתם עלולים לקחת הלוואה שתסבך אתכם מאוחר יותר. לכן, לפני שאתם חותמים על חוזה הלוואות בדקו היטב מספר דברים חשובים ובקשו מן נותן ההלוואה להראות לכם את החלק בחוזה העוסק בהם:

  • בדקו את ההחזר החודשי והשינויים העלולים לחול עליו עם הזמן. קחו בחשבון כי ייתכן וישנם תנאים אשר יגרמו להחזר החודשי לגדול עם הזמן ולכן חשוב שתהיו בטוחים שאתם יכולים לעמוד בסכום ההחזר החודשי, על אף כל השינויים, בכל מצב.
  • בדקו הוצאות אשר נלוות לנטילת ההלוואה כמו הוצאות של עורך דין, הוצאות של ביטוח על הלוואות גדולות , הריביות, תשלום למומחה הלוואות שמלווה אתכם בתהליך ועוד.
  • דעו להתאים את מסלול ההלוואה הנכון – כיום, כפי שכבר אמרנו, ישנם מסלולים רבים של הלוואות ואם לא תבחרו במסלול הנכון ביותר עבורכם אתם עלולים להיגרר להוצאות ותשלומים נוספים שלא לקחתם בחשבון ולהוציא כספים רבים לשווא. לכן, בדקו כי המסלול של אותה הלוואה שבחרתם כולל נקודות יציאה שבהן ניתן לפרוע את ההלוואה מוקדם מן הצפוי, בדקו כי המסלול פתוח לשינויים עתידיים אם תרצו לערוך אותם ובדקו היטב את כל פרטי המסלול בכדי שלא להיגרר אל הוצאות רבות ומיותרות.

זכרו כי נטילה של הלוואה בצורה חכמה תלויה באופן ישיר בכם. אם תדעו לבצע את עבודת ההכנה בצורה טובה, תבדקו היטב את תנאי ההלוואה ותתייעצו עם מומחים לאורך כל הדרך תוכלו ליהנות מהלוואה נכונה המתאימה לכם וכזו שלא תכניס אתכם לקשיים מאוחר יותר

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד