הלוואות לעובדי מדינה

מדינת ישראל מעניקה לעובדי המדינה ולגמלאי המדינה הלוואות בתנאים מצויינים. עובד מדינה, או גמלאי, שרצה לשפץ את ביתו, להלחליף את המכונית, להשקיע בטיול קטן בחו"ל, או כל דבר אחר הדורש סכום כסף במיידי, יוכל לפנות לבנק ולקבל הלוואה נוחה במיוחד במסגרת הלוואות לעובדי מדינה. אין זה מקרה כי המדינה מעדיפה לתת אופציה להלוואות נוחות לעובדי המדינה ולגמלאים. הסיבה לכך היא כי אוכלוסיה זו נחשבת לאוכלוסיה עם שכר קבוע, שאינו מועד לבעיות, ולכן יכולתה של אוכלוסיה זו להחזיר את ההלוואה שלקחה הוא יחסית בטוח.

מי בדיוק אחראי על מתן הלוואות לעובדי מדינה?

בשנים האחרונות חלו שינויים בכל מה שנוגע לתחום של הלוואות לעובדי מדינה, כיוון שעד שנת 2008 האחראי הבלעדי מטעם המדינה לנושא היה בנק יהב, אך בשנה זו השתנו הדברים, ובנק דיסקונט זכה במכרז בלעדי המעניק לו את האחריות על נושא ההלוואות לעובדי המדינה. אלו הן הלוואות המסובסדות על ידי המדינה, והם ניתנות בתנאים נוחים ביותר.

סוגי ההלוואות הנתנות במסגרת זו:

בבואכם לבקש הלוואה המשתייכת לקטגוריית הלוואות לעובדי מדינה חשוב שתכירו את המגוון הרחב העומד בפניכם, או לפחות חלק ממנו. הלוואות מסובסדות הנתנות במסגרת זו הן הלוואות כגון: הלוואה לטובת מימון בר מצווה של הבן, הלוואה לטובת רישום אחד מההורים לבית אבות, הלוואה לרכישת רכב, הלוואה לשיפוץ דירה, ועוד רבות וטובות. 

בנוגע להחזר ולתשלומים על הלוואות אלו, חשוב לעובד המדינה ולגמלאי המדינה לדעת כי הריבית להלוואות אלו משתנה פעם בחודש, והיא יכולה להיות תלויה בריבית הפריים או בריבית המדד, כאשר הנמוך מבניהם הוא זה שיקבע.

שינויים לאורך השנים

בעבר, כדי להצליח להנות מההלוואות המוזכרות לעיל, כלומר, הלוואות לעובדי מדינה, היה על הלקוח להיות בעל חיסכון אשר יעודו היה בדיוק זה, כלומר החזר הלוואות. בימינו, כתוצאה מהשינויים שחלו, הלקוח כבר לא חייב שיהיה לו חיסכון מסוג זה כדי להיות זכאי להלוואות, ובנוסף, הסכום אותו יכול הלקוח לבקש כהלוואה הוא גבוה בהרבה ממה שהיה נהוג בעבר.

בירורים ונקודה נוספת למחשבה

אם אתם עובדי מדינה ויכולים להנות מסוג זה של הלוואות, הרי שכדאי לכם לשקול את העניין בכובד ראש. מצד שני, חשוב לזכור כי אין זה מעשה פשוט לעזוב בנק קיים, אשר בו אתם לקוחות כבר שנים, רק כדי לפתוח חשבון חדש ולהנות מהלוואות. נסו אולי לדבר עם אחראי הסניף של הבנק בו אתם נמצאים, ספרו לו על האופציות העומדות בפניכם להלוואות בתור עובדי מדינה, וראו אם הוא יהיה מוכן לשפר את תנאי ההלוואה בבנק שלו, ובלבד שלא תעזבו. הרי בשום עסק בעל העסק לא אוהב לראות לקוחות שהולכים. יתרה מכך, אומנם ההלוואות המפורטות כאן נשמעות נוחות, והן אכן מאוד אטרקטיביות, אך אל לנו לשכוח כי הדבר החשוב ביותר לפני התחייבות להלוואה הוא יכולת ההחזר שלנו, כלומר, אין טעם לקחת הלוואה אם אין באפשרותנו להחזירה.

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד