הלוואות בנקאיות

המקום הראשון אליו פונים כאשר זקוקים להלוואה הינו הבנק. סניף הבנק המקומי אשר בו אנו מנהלים את חשבון העובר ושב שלנו ובו נמצאים חסכונותינו. הלוואות בנקאיות הן דבר אותו אנו צורכים על בסיס  כמעט חודשי, כמעט בלי לשים לב, במסגרת האשראי, האוברדראפט בחשבון העובר ושוב. מלבד האוברדראפט, מעניק הבנק הלוואות מסוגים רבים ושונים: החל מהלוואות גדולות לטווח ארוך כהלוואות משכנתא ועד הלוואות קצרות מועד למספר ימים. הלוואות הינן תמיד יקרות יותר מהקרן בלבד כיוון והבנק הינו גוף פיננסי ריווחי אשר מרוויח ממתן הלוואות. הריבית על הכסף אשר ניתן היא למעשה שכרו של הבנק בעבור שירות מתן הלוואות בנקאיות ללקוחותיו.

הלוואות בנקאיות – סוגי הלוואות מהבנק

ניתן לקחת מספר סוגי הלוואה מהבנק:

  • הלוואות בנקאיות און קול- הלוואה מהבנק, קצרת טווח, אשר נועדה לצורך גיבוי תזרים המזומנים
  • הלוואות מהבנק על פי לוח סילוקין (לוח שפיצר) – הלוואות בנקאיות ארוכות טווח בהן התשלום הנומינלי קבוע והריבית על הקרן הולכת ופוחתת בהתאם לתקופה. הלוואות מסוג זה הן הלוואות המשכנתא אשר נועדו לצורך רכישת דירה.
  • הלוואה מהבנק בקרן קבועה – הלוואה אשר בה כל חודש מוחזר חלק קבוע מהקרן. הריבית קבועה וקטנה בהתאם לגודל הקרן אשר נותרה וכך התשלומים קטנים ככל אשר עובר הזמן.

    הלוואות בנקאיות בקרן קבועה זולות מהלוואות מהבנק על פי לוח סילוקין.

  • הלוואות בלון (ידיעות גם כהלוואות בולט) – הלוואות בנקאיות בהן תחילת התשלום נדחית עד לאחר מעבר זמן מסוים (תקופת גרייס). קיימים שני סוגי הלוואות בלון – כזה בו התשלום על הריבית והקרן גם יחד נדחה, וכזה אשר רק ההחזר על הקרן נדחה ואילו הריבית משולמת אף במהלך תקופת הגרייס.
  • הלוואות בנקאיות עומדות – הלוואות אשר הופכות למענקים.

הלוואות בנקאיות – כיצד לקחת הלוואות מהבנק

הלוואות בנקאיות ניתנות לאנשים אשר הבנק סומך על יכולת החזרת ההלוואה אשר לקחו. הקריטריונים למיהם אותם האנשים אשר הבנק סומך עליהם להחזרת ההלוואה משתנים בין בנק אחד למישנהו ואף בין סניפים שונים של אותו הבנק ואינם קבועים אלה תלויים בגורמים רבים, בינהם אף התרשמותו האישית של מנהל הבנק אשר חותם על מתן ההלוואה.

כאשר באים לבקשה הלוואות בנקאיות יש להערך לבקשה ולרכז את כל הסיבות אשר עשויות לשפוך אור חיובי על יכולת החזרת ההלוואה מהבנק. יש לרכז פרטים כגון יכולת השתכרות והמצאת תלומי שכר אחרונים ממקום העבודה, במידה ומדובר בעובד שכיר, ריכוז החסכונות ונכסים פיננסים אחרים בהם אתם מחזיקים, נכסים של ממש כדירה או רכב אשר בבעלותכם וכן לנסות ולהשאיר רושם טוב על פקידי הבנק עימם אתם נפגשים.

הלוואות בנקאיות – ריביות פיגורים

ריבית פיגורים הינה ריבית אשר משולמת לבנק עבור פיגור בפרעון הלוואה לבנק. ריביות הפיגורים תלויות במספר גורמים בינהם קביעה על פי חוק, המשתנה בין סוג הלוואה בנקאית אחת לשניה, בתדירות צבירת הריבית על ההלוואה מהבנק, בסוג המטבע אשר נעשה בו שימוש לצורך מתן ההלוואה מהבנק, ובחוזה אשר נחתם בין לווה ההלוואה ובין הבנק בעת מתן ההלוואה. לעתים שוגה הבנק וגובה ריבית פיגורים בעבור סכומים אשר עדיין לא הגיע זמן פרעונם. טעויות אלו עשויות להיות יקרות מאד במידה וכספים אשר נלוו בהלוואות בנקאיות הינו רב.

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד